کد خبر:۲۷۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۹:۴۴
تعداد بازدید: 3131
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
امام جمعه قم
اگر با دولت مشكل داريد، نبايد نظام را متهم كنيد
امام جمعه قم با اشاره به مخالفان دولت گفت: كساني كه مخالف دولت بوده و بر طبل كدورت مي‌كوبند، چرا با ولي‌فقيه مشكل دارند؟ اگر با دولت مشكل داريد، نبايد نظام را متهم كنيد.
حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمدحسين سعيدي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه قم، با اشاره به حوادث داخلي و اختلافات به وجود آمده گفت: اختلافات عامل ضرر بوده و به تباهي كشور مي‌انجامد.

امام جمعه قم با اشاره به مخالفان دولت گفت: كساني كه مخالف دولت بوده و بر طبل كدورت مي‌كوبند، چرا با ولي‌فقيه مشكل دارند؟ اگر با دولت مشكل داريد، نبايد نظام را متهم كنيد.

امام جمعه قم در ادامه به محاكمه اغتشاشگران اشاره كرد و گفت: همگان شاهد بوديم كه جاسوسان در كشور به فكر منافع خود بودند و مي‌خواستند تا نظام را زير سئوال ببرند. وي گفت: بايد با محاكمه قانوني اين جاسوسان تودهني محكمي به انگليس زد.


حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد خاتمي در خطبه دوم نمازجمعه تهران در بخشي از سخنان خود با اشاره به توصيه برخي نخبگان مبني بر حفظ حرمت شخصيت هاي نظام گفت: اين توصيه بجاست چرا که اين شخصيت ها سرمايه هاي نظام هستند اما خود شخصيت ها نيز بايد در خط مقدم نگهداري حريم باشند. وي افزود: انتظار از نخبگان اين است که همانگونه که دلشان براي شخصيت هاي نظام مي سوزد براي اصل نظام نيز بيشتر بسوزد.

امام جمعه موقت تهران درادامه با اشاره به سکوت برخي از خبرگان و نخبگان در حوادث پس از انتخابات گفت: چرا برخي خبرگان در برابر کساني که به کل نظام اهانت مي کنند، ساکتند؟ چرا برخي از خبرگان در برابر کساني که نظام اسلامي را به نظام شاهنشاهي تشبيه مي کنند، ساکتند؟ و چرا برخي از نخبگان در برابر اغتشاشات که معلوم بود انحراف است و مسئله انتخابات نيست، ساکتند؟

حجت الاسلام والمسلمين خاتمي افزود: انتظار از نخبگان اين نيست که فقط بر طبل مخالفت بکوبند ، انتظار اين است که حال که نظام اسلامي است آن را تقويت کنند. انتظار اين است که اين نظام را تقويت ناصحانه و خيرخواهانه کنند و خوبي ها و بدي ها را ببينند.

وي درادامه اين خطبه گفت: در هفته گذشته يکي از سياسيون نامه اي سراسر افترا و تهمت به نظام اسلامي منتشر کرد، نامه اي که جشن آمريکا، اسراييل و بيگانگان بود. اين نامه، نامه اي انحرافي بود و قوه قضاييه به صراحت اعلام کرد آزار جنسي که اين آقا ادعا مي کند دروغ است. مجلس شوراي اسلامي نيز اعلام کرد که اين نامه دروغ است.

حجت الاسلام والمسلمين خاتمي افزود: اين نامه با آبروي نظام بازي کرد، نظامي که خون سيصدهزار شهيد پشت آن است و موجب غم جانکاه براي عموم کساني شد که دلداده نظام هستند. وي گفت: ما از نظام اسلامي انتظار داريم که برخورد مناسب و شايسته اش را به نمايش بگذارد.


آيت‌الله احمد علم‌الهدي در خطبه‌هاي نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه نورباران رضوي اظهار داشت:امام زمان (عج) دستور داده‌اند بايد پيرو بي چون و چراي ولي فقيه جامع‌الشرايط باشيد كه برخي كه مدعي بودند در حوادث اخير آن را نقض كردند.

وي ادامه داد: ما در كشور سانسور و كنترل نمي‌خواهيم زيرا به نفع رشد نظام نيست و مردم هرگونه مي‌خواهند بگويند و بنويسند اما آنها كه حرفي دارند بايد مسئوليت حرف خود را نيز بپذيرند.

امام جمعه مشهد عنوان داشت: وقوع جنگ نرم در كشور ما مشهود است و امروز در وسط آن قرار داريم به‌طوري كه برخي وبلاگ‌ها، سايت‌ها و پيامك‌ها همان وظيفه‌اي را ايفا مي‌كنند كه بمب‌افكن‌ها و تانك‌ها در تهاجمات نظامي عهده دارند. با اين قبيل سايت‌ها و ابزار مشابه كه در خدمت دشمن است، بايد همان برخوردي را كرد كه با ادوات نظامي دشمن در جنگ‌ها انجام مي‌شود.


حسام‌الدين مجتهدي ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه سنندج اظهار داشت: دشمنان اسلام از طريق سايت‌هاي اينترنتي و شبكه‌هاي ماهواره‌اي همواره براي اغفال جوانان و نوجوانان و ايجاد بي‌بند و باري در كشور ايران اقدامي جدي دارند كه بايد مسئولان با برنامه‌هاي فرهنگي و تشويق و ترغيب آنان به مساجد و مكان‌هاي مذهبي مانع از تحقق اهداف آنان شود.


حجت‌الاسلام محمد تقي رهبر در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته اصفهان خاطر نشان ساخت: آنهايي كه به صورت غيرقانوني مردم را به خيابان‌ها كشيدند و در مقابل راي مردم ايستادند و 40 ميليون راي مردم را به سخره گرفتند و 24 ميليون راي مردم با رئيس جمهور منتخب را مشروع ندانستند، بايد محاكمه شده و بسزاي اعمال خود برسند و دستگاه قضايي بايد با سران فتنه برخورد قضايي لازم را انجام دهد.

وي با اشاره به اينكه برخي از نخبگان در اين كشور در اين انتخابات مردود شدند گفت: درب خانه برخي از اين افراد به روي منافقين باز شده و ادعا مي‌كنند كه دولت مشروعيت ندارد و در جايي نيز برخي ديگر كه سابقه 40 ساله همراهي با انقلاب و امام را دارند حرف‌هايي مي‌زنند كه در شان انقلاب و امام نيست.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۸۸/۰۵/۲۴
0
0
آنهايي كه اعتراض رو اغتشاش مي نامند به فكر منافع خودشون هستند اگر راست مي گيد به يكي از اعتراضات رسيدگي كنيد نه اينكه همه را سركوب كنيد اين يعني ريگي به كفش همه هست ... !!!
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: