کد خبر:۲۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۸۸ - ۰۹:۲۷
تعداد بازدید: 2699
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
وزير صنايع و معادن شام مي دهد
خودداري نمايندگان مجلس از حضور در ضيافت شام نياوران
وزير 40ساله دولت نهم در حالي عزم خود را براي ابقا در وزارت صنايع و معادن جزم کرده که طي پنج ماه گذشته دو قوه قضائيه و مقننه هر کدام يک «کارت زرد» به او نشان داده اند.
«با سلام، شما با باشگاه بانک صنعت و معدن تماس گرفته ايد، جهت ارتباط با آشپزخانه عدد يک، مالي عدد 2، ... مديريت عدد7 و... را شماره گيري کنيد.» پشت خط خانمي با صداي گرفته مي گويد اگر کسي بخواهد در اينجا مهماني برگزار کند براي هر نفر به طور متوسط 15 هزار تومان بابت دو نوع غذا دريافت مي شود.

---

دعوتنامه ها آماده شده، مبدأ وزارت صنايع و معادن، مقصد بهارستان.

جناب آقاي...، عضو محترم کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي، احتراماً از شما دعوت مي شود در ضيافت شامي که با حضور آقاي علي اکبر محرابيان وزير محترم صنايع و معادن برگزار مي شود، حضور فرماييد. آدرس؛ نياوران، آجودانيه، مجتمع بانک صنعت و معدن.

---

اعضاي کميسيون صنايع و معادن از حضور در ضيافت شام وزير صنايع و معادن خودداري کردند تا به اين وسيله پيام روشني را به علي اکبر محرابيان داده باشند. جمع 22 نفره اين کميسيون که مديريت آن بر عهده سيدحسين هاشمي نماينده اصلاح طلب مردم ميانه گذاشته شده با راي اکثريت تصميم گرفتند به رغم برنامه يي از پيش تعيين شده دوشنبه گذشته به دفتر وزير صنايع و معادن اعلام کنند در ضيافت شام آن شب شرکت نخواهند کرد. اين در حالي است که باشگاه صنعت و معدن از چند روز پيش رزرو شده بود تا در يک مهماني مخصوص 22 عضو اين کميسيون با شخص اول وزارت صنايع و معادن دولت نهم ديدار داشته باشند. شنيده مي شود اعضاي کميسيون صنايع و معادن به اتفاق آرا تصويب کردند تا پس از راي اعتماد در هيچ يک از ضيافت هاي محرابيان يا وزراي ديگر شرکت نکنند. در همين رابطه حميدرضا فولادگر نماينده اصولگراي اصفهان به «اعتماد» مي گويد؛ «دعوت کرده بودند شام مهمان آقاي محرابيان باشيم اما تصميم گرفتيم نرويم. اين روزها بايد به شدت از حضور در چنين مهماني هايي دوري کنيم. به هر حال اميدوارم صنعت کشور در آينده روزهاي بهتري را به خود ببيند.»

محمدرضا سجاديان رئيس اصلاح طلب کميته معدن و صنايع معدني نيز با اشاره به مهماني هاي وزارت صنايع و معادن تصريح مي کند؛ «حضور نمايندگان در ضيافت دوشنبه شب آقاي محرابيان قطعي شده بود اما چون ديديم به روزهاي راي اعتماد نزديک مي شويم، تصميم گرفتيم فعلاً به هيچ ضيافتي نرويم البته بعيد نيست برخي از نورچشمي ها در چنين ضيافت هايي شرکت داشته باشند.» محرابيان که پس از منتفي شدن حضورش در وزارت نفت به ابقا در همان وزارت صنايع و معادن دلخوش شده، طي روزهاي گذشته سعي کرده با دعوت از نمايندگان مجلس بتواند تعدادي از آنها را قانع کند تا در روز راي اعتماد به نفع او نطق ايراد کنند. سجاديان در اين رابطه مي گويد؛ ايشان بايد خيلي کار کنند وگرنه نمايندگان «اصولگرا» هم حاضر به پذيرش شان براي وزارت صنايع و معادن نخواهند بود. وزير 40ساله دولت نهم در حالي عزم خود را براي ابقا در وزارت صنايع و معادن جزم کرده که طي پنج ماه گذشته دو قوه قضائيه و مقننه هر کدام يک «کارت زرد» به او نشان داده اند. او چند روز پس از انتخابات در صحن علني مجلس حاضر شد تا به سوال رضا عبداللهي رئيس کميسيون برنامه و بودجه درباره وضعيت واگذاري معدن سرب و روي انگوران پاسخ دهد. پاسخ هاي محرابيان در آن روز سبب مي شود عبداللهي وي را سرزنش کرده و به او بگويد اينجا مجلس است لطفاً آمارهاي «نادرست» ارائه ندهيد. شايد منظور عبداللهي از آمارهاي نادرست همان ظرفيت 7/17 ميليوني فولاد خام است که هنوز صحت آن اعلام نشده است. نمايندگان مجلس در آن روز 115 راي منفي به محرابيان مي دهند چون پاسخش را قانع کننده نمي يابند. او در آن روز کذايي در حالي مجلس را ترک مي کند که يک کارت زرد از نمايندگان دريافت کرده است. رسم است يک مربي فوتبال وقتي مي بيند يکي از بازيکنانش کارت زرد دارد، چون احتمال دريافت کارت قرمز مي رود در بازي بعد از او استفاده نکند اما ظاهراً احمدي نژاد قصد دارد اين بازيکن «تاکتيکي» را همچنان در زمين دولت نگه دارد.

حال با چه روحيه و اعتماد به نفسي اقدام به دادن شام کرده، سوالي است که بايد بعداً از او پرسيد، گفته مي شود در صورت ابقاي محرابيان در وزارت صنايع و معادن احمد قلعه باني و احمدعلي هراتي نيک روساي باسابقه ايدرو و ايميدرو که تنها بازماندگان دولت هاي قبل در اين وزارتخانه هستند نيز برکنار خواهند شد تا اين دو سازمان بزرگ و توسعه يي وزارت صنايع و معادن همچون ساير سازمان هاي وابسته به اين وزارتخانه از وجود نيروهاي باسابقه محروم شود.

---

با سلام، شما با باشگاه صنعت و معدن تماس گرفته ايد. اگر بخواهيد علاوه بر شام از استخر استفاده کنيد، هزينه آن بيشتر خواهد شد.

منبع:روزنامه اعتماد
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: