کد خبر:۲۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 1899
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
روزنامه ها اينجور موجوداتي هستند!
روزنامه ها گاهي اوقات«رکن چهارم دموکراسي» هستند. اين حالت، خاص زماني است که شما هنوز پست نگرفته ايد و به تبليغات نياز داريد. در اين مواقع، روزنامه نگاران...
بصراحت مي توان ادعا کرد وضعيت هيچ چيز در دنيا به اندازه روزنامه ها متغير نيست و آنها حتي از شخصيتي موسوم به«ميو ميو» که راه به راه عوض مي شود هم بيشتر در حال تغيير و تحول هستند. دگرگوني هاي روزنامه ها البته خيلي به خودشان وکارهايي که مي کنند مربوط نيست، بلکه به وضعيت ديگران و بخصوص برخي از مسؤولان ارتباط دارد. توجه کنيد:

رکن چهارم دموکراسي

روزنامه ها گاهي اوقات«رکن چهارم دموکراسي» هستند. اين حالت، خاص زماني است که شما هنوز پست نگرفته ايد و به تبليغات نياز داريد. در اين مواقع، روزنامه نگاران، آدمهاي ماهي هستند که براي اعتلاي فرهنگ و ادب و هنر و در مجموع همه چيز، مثل يکي از اصحاب متفاوت کهن(! ) عرق مي ريزند.

در اين وضعيت، روزنامه خوب است، هفته نامه خوب است، ماهنامه خوب است، گاهنامه خوب است، شاهنامه خوب است... اصلاً هر چيزي که با قلم و کاغذ در ارتباط باشد خوب است. در اين شرايط لازم است شما هفته اي هشت هزار بار مصاحبه کنيد و چهارصد بار به«ميس کال» هايي که روي گوشي تان افتاده و احتمال مي دهيد مربوط به دفتر يک نشريه باشد زنگ بزنيد تا خداي ناکرده هيچ فرصتي براي گفتگو از دست نرود؛ اين چيزي است که هرگز نبايد فراموش شود. حتي اگر خبرنگار سؤالهاي ناجور از شما پرسيد، باز هم بايد خونسردي تان را حفظ کنيد و با گشاده رويي پاسخ بدهيد. مثال: پرسش: امروز کت شما چه خنده دار شده است آقاي...!
پاسخ: خوشحالم که مي خندي عزيزم، اگر مي دانستم خوشت مي آيد، با بيژامه مي آمدم. گو گوري مگوري ...!

يک مشت زگيل بيکار!

اين مرحله از صبح فرداي روزي که پست گرفتيد آغاز مي شود. نيازي به خشک شدن جوهر حکم تان هم نيست. کافي است اولين خبرنگاري را که زنگ زد يا مراجعه کرد بشدت سرکوب کنيد(! ) تا هم خودتان گنده شويد و هم حساب کار دست بقيه بيايد. در مواقع لازم، مي توانيد از اين جملات هم استفاده کنيد:

- من نمي دانم شما زگيلها از جان مردم چه مي خواهيد؟ نمي خواهيد بميريد؟!
- خجالت نمي کشي مي گويي خبرنگارم؟ نوشتن هم شد شغل؟ برو سراغ يک کار آبرومند. مي خواهي معرفي ات کنم يک جايي که نان حلال در بياوري، مثل من؟!
در اين مرحله شما هر روز 2 ساعت زودتر از خواب بلند مي شويد و سطر به سطر همه روزنامه ها را مي خوانيد، حتي زير مطالب مهمش خط مي کشيد و مي توانيد برخي از آنها را با ماژيک فسفري علامت بزنيد. محض احتياط آگهي ها و نيازمنديها را هم بخوانيد، اما اگر خواستيد به خبرنگاري صدقه بدهيد(! ) و با او مصاحبه کنيد، ادعا بفرماييد که هيچ کدام از روزنامه ها را نمي خوانيد...

آتش بيار معرکه

اين اتفاق، مخصوص زماني است که شما با کسي دعوا کرده ايد و هرچه بر زبانتان جاري شده، نثارش کرده ايد. اين قدر عليه هم حرف زده ايد که بچه هايتان هم رويشان نمي شود توي روي هم نگاه کنند، اما خب، جاي نگراني نيست. اين جور مواقع حتي کساني پيدا مي شوند که به صرف گل و شيريني، شما دو پرنده عاشق را با هم آشتي بدهند.

اگر اين لحظه فرا رسيد، مي توانيد توي آغوش طرف مقابلتان بپريد و پس از آنکه دل سيرگريه کرديد، همه مصاحبه هايتان را تکذيب کنيد و دو تايي با هم، هرچه بد و بيراه تاکنون نثار هم کرديد نصيب روزنامه ها کنيد. مي توانيد مدعي شويد در سراسر عمرتان حتي يک لحظه هم نبوده که قلب تان مالامال از عشق به طرف مقابل نبوده باشد، اما خدا از روزنامه ها نگذرد که آتش بيار معرکه شدند و رابطه عاشقانه شما دو نفر را خدشه دار کردند. در اين لحظه مي توانيد دوباره همديگر را بغل بگيريد و ببوسيد و از پشت براي عکاسان و خبرنگاران متحير، يک متر و نيم از زبانتان را بيرون بياوريد و بچرخانيد!

مادر شدن از مغز!

اين حالت مخصوص زماني است که روزنامه ها خبري از سؤ مديريت شما يا گندي که زده ايد يا احتمال برکناري تان و ... زده اند. واکنش شما در اين شرايط خيلي مهم است.
سعي کنيد خونسردي خود را حفظ و به همه ثابت کنيد روزنامه ها چه موجودات پليد و دروغگويي هستند و چگونه دشمن بشريت به شمار مي آيند! حتي مي توانيد بحثهاي پزشکي- اخلاقي را هم مطرح کنيد و بگوييد خبرنگاران از ناحيه«مغز» مادر شده اند:«همه اينها زاييده ذهن روزنامه ها است! » فقط مواظب باشيد هيچ تقصيري را گردن نگيريد که خوبيت ندارد. مردم چه مي گويند؟!

رکن چهارم دموکراسي

بازگشت دوباره اين حالت مخصوص زماني است که پست تان را از دست داده ايد و به دنبال روزنه ديگري براي خدمت کردن(! ) مي گرديد«لبخند» را اين گونه مواقع فراموش نکنيد و هفته اي هشت هزار بار مصاحبه کنيد... نويسنده:بهشاد شجري
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: