کد خبر:۲۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۷:۲۰
تعداد بازدید: 2887
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
خطيب موقت جمعه قم
ملت‌ها با اختلاف به جايي نخواهند رسيد
خداوند گفته است كه اگر اختلافات را حل نكنيد شما را خواهم برد و كسان ديگري را جايگزين خواهم كرد و ما نبايد بگذاريم كه زمان براي حل اين اختلافات از دست برود.
آيت‌الله جوادي آملي در نماز جمعه اين هفته قم گفت:هيچ ملتي با اختلاف به جايي نمي‌رسد، هنگامي كه بين دو نفر اختلاف بوجود آيد هر دو را ضعيف خواهد كرد.

آيت‌الله جوادي آملي عنوان كرد: اختلاف علمي، اختلاف حقي و اختلافي كه عذاب الهي است، از جمله اين اختلافات محسوب مي‌شود و اگر اختلاف ما از نوع سوم باشد تنها با ضجه و ناله حل خواهد شد زيرا آن را خود خداوند ايجاد كرده است.

خطيب موقت جمعه قم با تاكيد بر اين‌كه اگر جناح‌ها و گروه‌ها كوتاه بيايند، مساله حل خواهد شد، بيان كرد: خداوند گفته است كه اگر اختلافات را حل نكنيد شما را خواهم برد و كسان ديگري را جايگزين خواهم كرد و ما نبايد بگذاريم كه زمان براي حل اين اختلافات از دست برود.

آيت‌الله امامي كاشاني در پايان خطبه هاي اول نماز جمعه اين هفته تهران با بيان اين كه گناه در جامعه ما زياد شده گفت:« گناه ، تهمت، غيبت و دروغ زياد شده، در حالي كه گناه جامعه را خراب مي كند ونمي گذارد به جايي برسد.»

امام جمعه موقت تهران درخطبه‌هاي دوم نماز جمعه اين هفته تهران اظهار كرد: گاهي با كمال تاسف مسايلي رخ مي‌دهد كه دشمن از آن استفاده مي‌كند. لذا ما هم در داخل به فرمايش رهبر معظم انقلاب، بايد به اين نكته توجه داشته باشيم . خوشبختانه ملت ما منسجم و جامعه ما بيدار و دشمن شناس هستند و به همين دليل است كه از ابتدا كارها و توطئه‌هايي كه عليه جمهوري اسلامي انجام دادند به جايي نرسيد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد رضي شكوري در خطبه‌هاي نمازجمعه شهرستان خوي با اشاره به تنفيذ حكم رياست جمهوري اظهار كرد: موضع گيري صريح، قاطع و معني دار رهبري مدظله‌العالي نشان مي‌دهد كه دولت صد درصد مورد حمايت ايشان است و تمام اقشار جامعه بايد مواضع خود را با رهبري نظام هماهنگ ساخته تا بدين طريق وحدت و هماهنگي جامعه حفظ شود و در نهايت دشمنان همانند سالهاي گذشته نااميد و مأيوس شوند.

حجت الاسلام والمسلمين غلامحسين ابراهيمي، امام جمعه سبزوار گفت: يكي از برنامه‌هاي دشمن ايجاد انحرافات فكري است به طوري كه در گذشته با ايجاد ملاهاي قلابي سعي در از بين بردن عظمت روحانيت واقعي داشتند.

سيد احمد علم‏الهدي در خطبه‌هاي نماز جمعه مشهد در حرم رضوي تصريح كرد: مجتهد جامع‌الشرايط حجت امام زمان(عج) بر شما و امام زمان (عج) حجت خداوند برشماست، بنابراين مجتهد جامع‌الشرايط در عرصه سياسي هر تصميمي كه بگيرد تصميم امام زمان (عج) است.

آيت‌الله علم الهدي با تاكيد بر اينكه مجتهد جامع‌الشرايط عادل است و جريان‌گرا و فرقه‌گرا نيست، اظهار كرد: مجتهد جامع الشرايط از همه جريان‌هاي فكري در تصميم خود استفاده مي‌كند و تصميم نهايي او به معناي كنار زدن نخبگان سياسي در تصميم‌گيري حجت امام زمان (عج) نيست اما زماني كه او تصميم گرفت، ايستادن در برابر تصميم او ايستادگي در برابر تصميم امام زمان (عج) است و تضعيف تصميم او تضعيف تصميم امام زمان (عج) است.

وي راه افتادن در خيابان‌ها را اردوكشي در مقابل امام زمان (عج) دانست و تصريح كرد: غرب نمي‌داند كه اين كشور، كشور امام زمان (عج) است و نمي داند كه ريشه اين مملكت در وجود اقدس حضرت مهدي(عج) است، بنابراين مي‌خواهد توطئه‌هايي را كه در كشورهاي لائيك و ماركسيست پياده‌ كرده، اينجا نيز پياده كند.

امام جمعه مشهد گفت: بعضي از سايت‌هاي شيطاني و مطبوعات مزدور مي‌خواهند خطاب حرف ما را مردمي قرار دهند كه به اين دولت راي نداده‌اند اما مردم آزادند و به هر علتي به يك نفر راي داده‌اند. اين‌ها عبادت خدا را انجام داده‌اند و به تكليف شرعي‌شان درست عمل كرده‌اند اما يك عده غير معتقد لائيك به صورت زباله دست نشانده دشمن شده‌اند و مقدسات را زير پا گذاشته‌اند اما اين بدان معنا نيست كه خيل عظيم راي دهندگان به غير اين دولت هم مقابل امام زمان‌شان ايستادند.

وي خاطرنشان كرد: همه كساني كه راي داده‌اند شيعه امام زمان (عج) هستند و ما بايد مبدا نظام براي‌مان معلوم باشد. ما صاحب داريم اگر عده‌اي ژست آكادميك و دموكراتيك گرفتند و دور رهبري نظام را خالي كردند، ما در كنار ايشان هستيم.

وي خطاب به نمازگزاران با تاكيد بر اينكه هيچ گاه شيفته ادعاي دروغگويان و بعضي افراد مبني بر عشق به امام زمان (عج) كه آن را براي خود دكان كرده‌اند، نشويد، اظهار كرد: معناي غيبت اين است كه همه ارتباطات شخصي و عمومي امام زمان (عج) با مردم قطع است و اگر ايشان مي خواستند با مردم رابطه داشته باشند ديگر غيبت معنا نداشت. حال اگر شخصي بنا باشد به گونه‌اي تصميم بگيرد كه بر سرنوشت اسلام تاثيرگذار باشد حضرت مهدي(عج) در مغز او اين تصميم را مي‌گيرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: