برخورد هیجانی با کودک‌فروشی
رکوردشکنی ظریف و کری از 1919 و ناشنیده ها
ایران و 1+5 بر سر «راه‌حل‌ها» به تفاهم رسیدند
«وایبر» و «واتس آپ» چقدر امنیت دارند؟
فریب تبلیغات چاقی و لاغری در ماهواره ها را نخورید
شیوع بیماری‌های قلبی در افراد زير 40 سال رو به افزایش است
وقتی کتاب کارت ویزیت می‌شود!
قصد داعش برای حذف برخی از آیات قرآن!
داعش دانشگاه موصل را تفکیک جنسیتی کرد
پول شرکت اپل از پارو بالا می‌رود
کد خبر:۲۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 128878
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
روابط نامشروع چگونه مطرح و پيگيري مي‌شود؟
خيانت و داشتن روابط نامشروع يكي از اولين اتهام‌هايي است كه همسران هنگام اختلاف، يكديگر را به آن متهم مي‌كنند. در قانون نيز شكايتي با عنوان روابط نامشروع به رسميت شناخته شده ...
حتما شما هم اين جمله را شنيده‌ايد كه عشق و نفرت دو روي يك سكه هستند. كافي است يك‌بار به يكي از دادگاه‌هاي خانواده مراجعه كنيد تا با ديدن همسراني كه براي طرح شكايت يا جدايي به دادگاه آمده‌اند، مصداق عيني چنين جمله‌اي را ببينيد.

خيانت و داشتن روابط نامشروع يكي از اولين اتهام‌هايي است كه همسران هنگام اختلاف، يكديگر را به آن متهم مي‌كنند. در قانون نيز شكايتي با عنوان روابط نامشروع به رسميت شناخته شده و از سوي قضات مورد رسيدگي و صدور حكم قرار مي‌گيرد. تعريف اين جرم، نحوه رسيدگي به آن، برخورد قانون با آن و... مواردي است كه در گزارش جام جم با بهروز مهاجري، قاضي دادگستري و دانشجوي مقطع دكتري در رشته حقوق جزا و جرم‌شناسي به آن پرداخته شده است. مهاجري با سابقه رسيدگي به چنين پرونده‌هايي، اطلاعات جالبي در اين خصوص در اختيار ما قرار داده كه پرسش بسياري از مخاطبان بوده است.

ارتباط نامشروع، از تخيل تا واقعيت : «مردي قصد دارد از همسرش جدا شود. مهريه همسر او بسيار سنگين است. او براي رهايي از پرداخت اين مهريه و نيز سركيسه كردن همسرش، موقعيتي را فراهم مي‌كند كه مردي غريبه با همسرش رابطه نامشروع داشته باشد و با فيلمبرداري از اين موقعيت، همسرش را تهديد مي‌كند كه در صورت عدم رضايت به طلاق و نپرداختن مبلغي پول به او، اين فيلم را منتشر خواهد كرد. همسر مرد راضي به طلاق و پرداخت پول مي‌شود، اما نمي‌داند اين نقشه‌اي است كه همسرش به واسطه آن تا به حال چند بار اقدام به كلاهبرداري‌هاي مشابه كرده است.» اين خلاصه داستان فيلمي‌ به نام «نقاب» است كه دو سال قبل نسخه كوتاه شده آن در سينماهاي ايران به نمايش درآمد اما مدت كوتاهي پس از آن، نسخه كامل فيلم از طريق شبكه غيرقانوني پخش فيلم‌هاي سينمايي به دست مخاطبان رسيد. اين فيلم بر اساس داستاني واقعي ساخته شده بود اما هنوز هم مرداني هستند كه تصور مي‌كنند اگر بتوانند براي همسر خود پاپوشي از اين نوع درست كنند، راحت و بي‌دردسر از آنها جدا مي‌شوند و به سراغ زندگي خود مـي‌رونـد.

بسياري از اين مردان در دادگاه‌هاي خانواده، همسر خود را تهديد مي‌كنند كه اگر راضي به طلاق نشود، با جور كردن 4 شاهد و طرح دادخواستي با عنوان رابطه نامشروع در دادسراي ارشاد، آبروي آنها را مي‌برند. اغلب اين مردان نمي‌دانند كه حتي اگر چنين جرمي‌ نيز در مورد همسرشان به اثبات برسد، اين مساله بحث مهريه را منتفي نمي‌كند، چون مهريه مالي است كه پيش از وقوع خيانت و در همان زمان عقد به زن تعلق گرفته است و در چنين حالتي ممكن است دادگاه تخفيف اندكي را براي گرفتن مهريه قائل شود و مهريه در هر شرايطي به زن تعلق مي‌گيرد و فقط اثبات خيانت مي‌تواند سبب شود مرد بتواند براحتي همسرش را طلاق دهد. در مورد زناني هم كه تمايل به طلاق دارند، ممكن است برخي از آنها به سراغ زني بروند و او را ترغيب كنند از طريق تماس تلفني و تله‌گذاري، همسر آنها را به دام بيندازد تا در نهايت پس از اثبات خيانت همسرشان بتوانند بسادگي طلاق بگيرند.

اينها راه‌حل‌هايي است كه برخي افراد در دادگاه در پيش مي‌گيرند، اما شرايط هميشه مانند فيلم‌هاي سينمايي نيست و بسياري از افراد در اين مسير دچار مشكلات عجيب و غريبي مي‌شوند.

در شرع مقدس اسلام و تمام مذاهب آسماني خيانت عملي حرام تلقي شده و ارتكاب آن از سوي هرفردي با كيفر و جزاي سنگين همراه استوقتي درباره اين موضوع با بهروز مهاجري گفتگو مي‌كنم، او ابتدا به سابقه روابط ميان همسران در طول تاريخ و در جوامع مختلف اشاره مي‌كند و مي‌گويد: در تمامي جوامع مدني به محض اين‌كه زن و شوهر با خطبه عقد يا بنابر رسوم و فرهنگ خودشان با هم ازدواج مي‌كنند و رابطه زن و شوهري ميان آنها پيش مي‌آيد و زندگي مشترك خود را آغاز مي‌كنند، ميان آنها حريم و رابطه‌اي ايجاد مي‌شود كه در تمام جوامع بشري به رسميت شناخته مي‌شود و مردم آن جوامع براي آن قداست و حرمت قائل هستند. به همين دليل وارد شدن شخص يا اشخاص ديگر به اين حريم قبيح و زشت تلقي شده و با آن بشدت برخورد مي‌شود.

ايـن قـاضـي دادگستـري در ادامـه صحبت‌هاي خود اضافه مي‌كند:

در بعد تاريخي حتي در قديمي‌ترين قوانين بشري مثل قانون حمورابي براي كساني كه مرتكب جرائم خانوادگي شوند مجازات سختي پيش‌بيني كرده بودند. مثلا زني كه به شوهرش خيانت مي‌كرد يا مردي كه به زنش خيانت مي‌كرد به مجازات حبس، تبعيد و شلاق محكوم مي‌شد كه اين موارد بسته به نوع جرم و كيفيت آن تقسيم‌بندي‌هاي خاص خود را داشت و اين مجازات در مواردي منجر به صدور حكم مرگ مجرم مي‌شد. در شرع مقدس اسلام و تمام مذاهب آسماني هم خيانت عملي حرام تلقي شده و ارتكاب آن از سوي هر فردي با كيفر و جزاي سنگين همراه است.

به گفته مهاجري در شرع مقدس اسلام اين جرم در 2 قسمت زنا و رابطه نامشروع تعريف شده است. يك قسمت از اين مجازات مشمول حد است كه از سوي خدا تعيين و در دين اسلام هم مشخص شده است و يك قسمت از اين مجازات هم موجب تعزير مي‌شود. تعزير هم مجازاتي است كه تعيين آن به اختيار حاكم است و تفاوت آن با مجازات در اين است كه حد را خدا از طريق پيامبر خود براي ما مشخص كرده است و در آن هم جرم و هم مجازات مشخص است.

تعريف زنا از نظر قانون چيست؟

در ماده 63 قانون مجازات اسلامي‌ در تعريف جرم زنا آمده است: «جماع مرد با زني كه بر او ذاتا حرام است.» در كتاب دوم از باب اول قانون مجازات اسلامي‌ نيز راه‌هاي اثبات اين جرم و انواع آن مشخص شده است. زناي محصنه، زناي به عنف و زناي غيرمحصنه مواردي است كه انواع و اقسام آن در دين اسلام پيش‌بيني و شرح داده شده و مجازات آن نيز كاملا مشخص است. اما بخش تعزيري اين جرم كه حاكمان وقت اسلام آن را تعيين مي‌كنند، در فصل 18 قانون مجازات اسلامي‌ با عنوان جرائم ضد عفت و اخلاق عمومي معرفي شده و در ماده 637 اين قانون تشريح شده است كه در عرف به آن رابطه نامشروع گفته مي‌شود. اين جرم در قانون اين‌گونه تعريف شده است كه «هرگاه زن و مردي كه بين آنها علقه زوجيت نباشد مرتكب روابط نامشروع يا عمل منافي عفت غير از زنا از قبيل تقبيل يا مضاجعه شوند، به شلاق تا 99 ضربه محكوم خواهند شد.»

به گفته مهاجري تقبيل به معناي بوسيدن است و معني مضاجعه نيز گردن به گردن شدن است؛ البته در چنين رابطه‌اي يكي از طرفين با اكراه ديگري را وادار به اين امر كند، فقط فرد مرتكب تعزير خواهد شد، نه فردي كه مورد تقبيل يا مضاجعه واقع شده است. در اين ماده اختيار به حاكم داده شده تا ميزان تعزير را از يك ضربه تا 99 ضربه تعيين كند. بر اين اساس مشخص است كه در قانون ما پيش‌بيني‌هاي لازم در خصوص جرايم ضد عفت و اخلاق عمومي ‌صورت گرفته است. به گفته اين قاضي مطالعه قوانين كشورهاي ديگر هم نشان مي‌دهد كه حتي در كشورهاي لائيك، دادگستري آنها نيز براي حريم خانواده حرمت و قداست و قائل شده‌اند و مثلا در كشورهاي اروپايي مثل انگلستان و فرانسه، تن‌فروشي جرم تلقي و براي آن مجازات پيش‌بيني شده است. در كشوري مانند تاجيكستان نيز تن‌فروشي جرم است و اگر زن يا مردي به هم خيانت كنند، مجازات خواهند شد.

چه كسي مي‌تواند شكايت كند؟

در قانون مجازات اسلامي‌ پايران بر اساس قانون آيين دادرسي كيفري كه شيوه و چگونگي رسيدگي به جرائم را مشخص مي‌كند، جرم رابطه نامشروع از جرائمي‌ محسوب مي‌شود كه نياز به شاكي خصوصي ندارد. معني ساده جمله اين است كه نيروي انتظامي‌ يا مدعي‌العموم مي‌تواند شخصا و بدون اين‌كه شاكي خصوصي شكايت كند، وارد رسيدگي به اين جرم شوند. شايد شما هم بارها در نزديكان و دوستان خود با مواردي برخورد كرده‌ايد كه مثلا دختر و پسري توسط نيروي انتظامي‌ دستگير و پس از رفتن به كلانتري به دادسرا هدايت شده‌اند و در آنجا پس از اطلاع به پدر و مادر دختر و اعلام اين مساله كه آنها با هم آشنا يا نامزد هستند، پرونده بسته شده است. در چنين مواردي در صورت شكايت خانواده دختر از پسر، دختر براي معاينه به پزشكي قانوني معرفي و در صورت وجود مشكلي خاص، پرونده مراحل ديگر رسيدگي خود را طي مي‌كند. علت اطلاع دادن چنين مساله‌اي به خانواده دختر نيز اين است كه در مورد چنين مسائلي دختران بسيار حساس هستند و بسادگي گول مي‌خورند. در جامعه ما نيز حتي پسراني كه علايق مذهبي ندارند هيچ‌گاه براي ازدواج به سراغ دختري كه فريب خورده نمي‌روند و به همين دليل با اطلاع موضوع به خانواده دختر، از ميزان آسيب‌پذيري دختران در مورد چنين مسائلي كاسته مي‌شود. اين‌كه چرا در ادامه رسيدگي قانون و نمايندگان آن خود به اين موضوع رسيدگي نمي‌كنند، موضوعي است كه مهاجري در تشريح آن به احكام ديني اشاره مي‌كند و مي‌گويد: در احكام ديني اسلام و مستندات و روايتي كه از شرع اخد شده، تاكيد شده كه تحقيق و تفحص درخصوص اين جرم قبيح و ناشايست است.

در دين اسلام موارد فراواني ذكر شده كه درخصوص مسائل اخلاقي و جنسي خيلي تحقيق نكنيد. حتي زماني كه فردي نزد پيامبر اسلام آمدند و گفت زنا كرده‌ام حضرت اين حرف را نشنيده گرفتند. به همين دليل نيروي انتظامي ‌و مراجع قضايي تنها زماني به اين جرم رسيدگي مي‌كنند كه شكل جرم علني و آشكار باشد و ارتكاب آن از سوي افراد عفت جامعه را جريحه‌دار كند؛ مثلا اگر نيروي انتظامي‌ با افرادي كه در يك پارتي مختلط هستند برخورد مي‌كند تنها به اين دليل است كه در چنين محيطي فسق و فجور خيلي آشكار است و اين موضوع باعث مي‌شود عفت عمومي‌ جريحه‌دار شود، اما اگر دختر و پسري در خيابان با هم راه بروند يا در پارك با هم بنشينند، اين مساله قابل برخورد قضايي نيست و به نظرم مشمول آن ماده 637 نمي‌شود؛ اما اگر همين دختر و پسر در پاركي نشسته باشند كه در آن خانواده‌اي هم حضور دارد و در اين محل حركات نامتعارف انجام دهند و اين خانواده از رفتار آنها ناراحت و اذيت شوند، قانون مي‌تواند با آنها برخورد كند، زيرا در چنين وضعيتي نيروي انتظامي ‌جرم آنها را مشهود تلقي مي‌كند. البته اگر دختر و پسري در هر موقعيتي دست همديگر را بگيرند، چون علقه زوجيت ميان آنها وجود ندارد اين كار آنها حرام است.

مهاجري درخصوص يكي از تجارب خود در رسيدگي به پرونده‌اي اينچنيني مي‌گويد:

مدتي قبل در دادسراي فرودگاه، زن و مردي هنگام خروج از تهران در فرودگاه مهرآباد دستگير ‌شدند. مرد مدير شركتي بود كه كار طراحي ساختمان انجام مي‌داد و زن نيز طراح بود. آنها با هم نسبت شرعي نداشتند و صرف همراهي آنها جرم رابطه نامشروع تلقي مي‌شد و به همين دليل ماموران با اطلاع از عدم رابطه شرعي ميان آنها، دستگيرشان كرده بودند، اما من در رسيدگي به اين پرونده اين همراهي را جرم ندانستم، زيرا در دين اسلام اصل بر درستي اعمال و برائت است و در چنين مواردي فقط زماني مي‌توان فردي را مجرم تلقي كرد كه رابطه نامشروع يا شبيه آن باشد و به همين دليل حكم به بستن پرونده دادم.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۸۸/۰۶/۰۴
15
111
سلام به شما خواستم از حضورتان سوال کنم چگونه مشخص میشود که چه کسی برای اولین بار با دختری رابطه داشته و با او نزدیکی داشته است بعداز چند سال چطور مشخص میشود یا مشخص نمیشود با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۸۸/۰۶/۲۴
16
93
سلام!
مجازات دختر و پسری كه بين آنها علقه زوجيت نباشد (فقط و فقط دوست باشند) و در خانه دستگیر شوند با علم به اینکه حضور آنها با اطلاع خانواده ی پسر (صاحبخانه) باشد چیست؟
در این حالت تقبيل يا مضاجعه چگونه قابل اثبات و پیگیری است؟
آیا با وجود اینکه شكل جرم علني و آشكار نیست و ارتكاب آن از سوي افراد عفت جامعه را جريحه‌دار نمیکند نیروی انتظامی حق شکایت وپیگیری و حتی ورود به خانه را دارد؟
(خانواده ی دختر هیچ اطلاعی از ارتباط دختر خود با آن پسر ندارند)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۸۸/۰۶/۲۴
10
86
سلام!
مجازات دختر و پسری که در خانه ای خلوت دستگیر شوند چیست؟
در این حالت و به خاطر علنی نبودن ماجرا تقبيل يا مضاجعه چگونه قابل اثبات است؟ واصولا چرا در یک جامعه ی اسلامی با مردم و به خصوص جوانان حتی در صورت عدم اثبات جرم به عنوان مجرم یا فاسد رفتار می شود ؟
در صورت اثبات جرم آیا مامور نیروی انتظامی حق برخورد فیزیکی و فحاشی را دارد؟ و در صورتی که برخورد نیروی انتظامی باعث خدشه دار شدن حیثیت افراد شود آیا میتوان برای اعاده ی حیثیت اقدام کرد یا باید آرزوی عدالت در جامعه ی اسلامی را مانند خیلی از آرزوها و نیازهای دیگر خود به گور ببریم؟

پیش فرض های سوال:
با اطلاع والدین پسر این محیط فراهم شده باشد و خانواده ی دختر هیچ اطلاعی از این رابطه و وجود پسر ندارند (بين آنها علقه زوجيت نباشد و فقط دوست باشند).
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۸۸/۰۷/۰۱
7
51
با سلام , در مورد زنی که 13سال با وجود سخت ترین شرایط با من زندگی کرده وحالا که مدت 2سال است در شرکتی خصوصی {گروه شرکتهای والفجر} مشغول به کارشده وبعداز این مدت که شرایط مالی خوبی هم پیدا کرده خیلی هم نجیب و درستکار بوده ودر طی ای زمانها هیچ گونه تخلفی از او ندیدم ! حال مدت یک سال است که من از شرکت اخراج شدم وهمسر سابقم با وجود سفارشات زیاد وحتی درگیری های لفظی بین ما ,!!! که با خانم همسایه ای که مارا به آن شرکت برد وخودش هم با این که متاهل میباشد وهمسرش در شهرستان ساوه زندگی میکند و زندگانی سالمی هم ندارند وهردو به هم خیانت میکنند..... رابطه نداشته باشد وحتی در مقابل پدر همسرم از او خواستم که از شرکت بیرون بیاید چون در این اوآخر خیلی با من سرد شده بود ووقتی من دلا ئل بی توجه ای ایشان به خانواده و دروغهایی که به من گفته بود را جویا شدم به طور ناگهانی خانه وحتی پسرم راهم رها کرد وفقط در مقابل رفتنش از من طلاق توافقی خواست وصحنه هایی را با کمک خانم همسایه دال بر اینکه به من خیانت کرده که من تا سر حد مرگ پیش رفتم وبه هر زوری متوسل شد تا از من طلاق گرفت چه میگویید ؟؟؟ زندگی ما همیشه برای اطرافیان ومخصوصا این زن همسایه شیطان صفت ضرب المثل بود ....شمارا به خدا یاریم کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۴
4
32
سلام وقتي روابط نامشروع بجززناهستش ويك روزاقامت درخانه فاميل پسربدون نزديكي وزناوهردوراضي به ازدواج پدردخترشاكي حالابعدازمدتي دخترازازدواج منصرف شده تكليف چيست پرونده دردادگاه هستش چيكاركنيم شلاق نخوريم.88/11/7 دادگاه داريم.باتشكر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۵
1
20
سلام ببخشيدپس جواب سوال من چي شد؟ميشه زودجواب بدين؟باتشكر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۸۸/۱۱/۲۵
9
21
سال 83 من و دو تا از دوستام با دوست پسر يكي از دوستام رفتيم بيرون و پليس گشت ما رو به جرم رابطه نا مشروع گرفت . براي ما پرونده سازي كردن و ما نفري جريمه 30 هزار تومان پرداخت كرديم. حالا من ميخوام يه سفر تفريحي به باكو برم. ممكنه به من گذرنامه ندن يا مشكلي در صدور گذرنامه من به وجود مياد؟؟؟ خواهش ميكنم كمكم كنيد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۲/۱۲
11
60
مردي 40 ساله هستم با سه فرزند دختر كه با من زندگي ميكنند
در سال 87 متوجه رابطه همسرم با مدير مدرسه شان شدم
چطور ميتوانم اين موضوع را پيگيري و اثبات كنم..؟

ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۸۹/۰۲/۲۴
12
45
سلام،من دانشجوی شهر دیگری غیر از شهر خودمان هستم،
حدود یک هفته پیش ماموران گشت نیروی انتظامی من و پسری رو در پارک سوار ماشین گرفتند،هم ما هیچ کدام سابقه ی مفاسد نداشتیم و در حال هیچ جرمی از قبیل بوسیدن و... ما رو دستگیر نکردند.فقط کنار هم سوار ماشین نشسته بودیم،
با اینحال مامور سریع ما رو به مفاسد بردو گوشی مبایلهایمان را گرفت و برای ما پرونده سازی کرد.
در ابتدا از گفتم که این پسر را نمیشناسم ولی فردای آن روز قاضی گفت که پرینت خطت گرفته می شود تا مشخص شود من هم از روی سادگی سریع در حضور قاضی اعتراف کردم که یک هفته با شخص مورد نظر تلفن داشتم و در اولین قرار ملاقات دستگیر شدم.
من به دلیل نداشتن آشنا در آن شهر هیچ ضمانتی برای آزادی از بازداشتگاه نداشتم و خانواده ام فردای آن روز می توانستند به آن شهر بیایند به همین خاطر من یک شب به زندانی در آن شهر منتقل شدم و بدترین چیزها رو دیدم و خیلی زیاد اذیت شدم و الان هم حال روحی مناسبی ندارم.این در حالی بود که پسر با گذاشتن ضمانت سریع آزاد شد و در ضمن پسر ادعا دارد که به هیچ عنوان من را نمیشناخته و من را به عنوان مسافر سوار ماشین خود کرده است.
هنوز زمان دادگاه آخر مشخص نشده و من خیلی نگران هستم،
آیا می توانم حکم برائت از دادگاه بگیرم؟
لطفا کمکم کنید
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۸۹/۰۴/۰۲
8
33
پس تکلیف ما زنهای مطلقه چیه؟
پاسخ ها
زهرا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۶
پاسخ می دونی چیه ؟ تو حق نداری مردای دیگه رو که زن دارن خراب کنی و بدون که باید صبر و تحمل می کردی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۸
تکلیف اینه که مثل یه انسان شریف زندگی کنی حتی اگر تا آخر عمر هیچ مردی که لیاقت زندگی با شما رو داشته باشه پیدا نکنی. وهمیشه بیاد داشته باشی که طلاق مجوز اعمال خلاف شرع و رفتار انسانی نیست
ابراهيم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۵
10
13
سلام
من پسري 23 ساله هستم و با اصرار يك دختر كه فاميل هم هستيم با هم صحبت كرديم و پدر و مادر دختر هم فهميدند و بيرون هم در يك جاي عمومي (خيابان)يك دفعه مختصر با هم صحبت كرديم و حتي دست هم به هم نداديم چه برسه به كارهاي ديگر و 2 روز بيشتر با هم صحبت نكرديم و قصد ما ازدواج بود اما با هم به توافق نرسيديم ،حالا اگه اونها بروند شكايت كنند آيا من جرمي مرتكب شده ام؟
خواهش ميكنم راهنمايي ام كنيد.
masou
|
Australia
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۱
9
8
ye soali dashtam nazsik 1sale pish namzade man yek shab dar masir daneshgah toye yek savari dastgir shode va baraye hardoyeshan hokme shalag sader shod va namzade man ba vasige azad shod man ashegesham ama alan hich rabetei baham nadarim vali khili dostdaram bedoonam cheetefagi mitone beine ando oftade bashe ke hamchin hokmi barayeshan sader shode bood ? darzemn mar moteahel boode. lotfan pasokhro barayam mail konid tnx
کمالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۴
6
29
سلام شوهر بنده با خانمی ارتباط تلفنی دارد درصورت شکایت واثبات ان من حکم ایشون چیه ؟ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۱
6
27
با سلام 13 سال پیش سوار ماشین پسری گرفتند پرونده سازی شد قاضی حکم رابطه نامشروع داد و من از ترس اینکه کسی بفهمه حتی اعتراض هم به حکم نکردیم من نمیدونستم که تا پای تابوت هم این سابقه میشه میخواستم بدونم الان میتونم پیگیری کنم اصلا جوری میشه که این سابقه پاک بشه.
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
4
13
سلام خوبيد .من علي هستم 13 ساله ازدواج كردم وهمسرم را خيلي دوست دارم .ولي متاسفانه حدود8 سال پيش خيلي غير منتظره درخواست طلاق داد .ومن هر جور بود راضيش كردم كه اين كار را نكنه .بعد فهميدم ميخواسته از من جدا بشه بره با پسر عموش زندگي كنه وبه همين علت رابطه ما سرد شد ولي با هم بوديم بدون هيچ رابطه جنسي .من كه نياز داشتم مجبور شدم كه يك زن را صيغه كنم .كه مرتكب گناهي هم نشده باشم .فقط يكي از دوستام ميدونست .كه موضوع را به زنم رسونده بود واين باعث شد كه من صيغه را فسخ كنم ولي از ته دل راضي نبودم .حالا 2ماهي ميشه كه زنم خيلي هواي من را داره و تحويلم ميگيره .ولي من چي هنوز دلم با ان زنيه كه در حالي كه با من صيغه بود به من خيلي احترام ميگذاشت واز ته دل دوستم داشت نميتونم از فكرش بيرون برم .در ضمن زنم بد جور داره كنترلم ميكنه .ساعت كار. رفت وامد پول داخل جيبم را .حتي موبايل من را ازم گرفته وسيم كارتهاي من را شكسته يك نفر هم تو شركت مامور كرده كه كار هاي من را گزارش بده نميندونم چكار كنم .البته محيط زندگي ما كوچكه وبخاطر اينكه تو زبان مردم نيفتيم وتابلو نشيم من هيچ كاري نكردم .........خدا وكيل هم فكري كنيد دارم ديونه ميشم
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۶
8
17
سلام همینجوری ک اگر دختری رابطه داشته باشه پزشکی قانونی مشخص میکنه برای پسراهم راهی هس مشخص بشه ممنون
nima
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۴
10
13
چند سال پیش با دختری در جاده چالوس دستگیر و بجرم رابطه نامشروع دادگاهی شدم و بعلت دیر رسوندن ضمانت چند شب در زندان بودم و سرانجام حکم صادر و اجرا شد ( هفتاد ضربه شلاق) و پرونده مختومه شد. حالا سوال من اینه که این سوء سابقه تا چه زمانی باقی خواهد ماند و آیا برای سفر به خارج بمشکل خواهم خورد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۴
11
26
سلام.اگه یه پسرمجردبازن متاهل دوستی کنه وحتی دستشم به دستش نخوره جرمش چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۵
4
16
سلام چند وقت پیش من به همراه پسری که قصد ازدواج با هم را داشتیم به بیرون از شهر رفتیم که صحبت کنیم(به خاطر اینکه اشنایی نبینه) در ماشین مشغول حرف زدن بودیم که یکی از همون روستایی ها در ماشینو با ز کرد و زنگ زد به پلیس و اونجا هم گفتن چون شاکی دارید پرونده تشکیل شده دو مرحله دادگاه گذاشتن اما چون ما با شاکی ها درگیر شدیم اونا به ما تهمت زنا زدن ایا با ثابت کردن بی گناهیمون میتونیم ازشون شکایت کنیم.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۱
0
0
سلام ببخشید من ی پسر جوانم با دختری در فضای مجازی (تلگرام )دوست شدم حالا با او تماس گرفتم و نزدیک 1 ماه است ما با هم در ارتباطیم ولی از نزدیک همدیگرو ندیدیم یعنی من ساکن تهران و او ساکن قزوین است بعد برادر این خانوم از رابطه ی دوستی ما خبر دارد و او گفته است که از من شکایت میکند آیا این کار ما جرم است یعنی اگر شکایت کند من به دلیل دوستی با اون خانوم مجرم محسوب میشم ممنون میشم جوابمو بدین
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: