کد خبر:۲۶۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۷
تعداد بازدید: 6028
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
اطلاعاتي جالب درخصوص جراحي زيبايي
يک نکته جالب توجه در مورد جراحي هاي بيني در ايران، اين است که تنها نام 101 پزشک متخصص و فوق تخصص جراحي پلاستيک و ترميم در سازمان نظام پزشکي ايران ثبت شده است، در حالي که هم اکنون بيش از سه هزار پزشک در ايران...
* در تحقيقي که از 2000 آمريکايي بالاي 18 سال انجام شده است، 90 درصد از ظاهرشان نسبت به سن راضي هستند و 60 درصد زيبايي دروني را مهمتر از زيبايي ظاهري مي دانند. بيشتر اين زنان و مردان اوج زيبايي شان را حدود 38 سالگي مي دانند. در آمريکا 4 درصد از مردم عمل جراحي زيبايي انجام مي دهند، اما 60 درصد از زنان و 35 درصد از مردان آن را فقط در صورت مطمئن بودن، مجاني بودن و مشخص بودن نتيجه کار انجام خواهند داد.

* طبق آمار ارائه شده مي توان گفت، احتمال خودکشي در بين افرادي که خود را براي زيبايي به دست تيغ جراحي سپرده اند، نسبت به ديگران 45 برابر بيشتر است.

* آمار دولتي چين مي گويد: در اين کشور بيش از 11 ميليون کارمند در يک و نيم ميليون سالن زيبايي فقط در سال گذشته 20 بيليون دلار، يعني 20 درصد بيش از سال گذشته درآمد داشتند.

* در شرايطي که در بيشتر کشورهاي دنيا نامزدهاي جايزه دختر شايسته نبايد عمل جراحي پلاستيک کرده باشند، در چين مسابقه اي براي دختراني که اين کار را کرده اند برگزار مي شود.

* در برزيل 13 درصد عمل هاي جراحي پلاستيک روي نوجوانان زير 18 سال انجام مي شود.

* هر روز به طور ميانگين دو زن در ايران زير تيغ جراحي هاي زيبايي جان خود را از دست مي دهند.

* از نتايج تحقيقات بعد از عمل در زمينه حالات رواني بيماران، مشخص شده است که آنها حس بدتري نسبت به تصوير بدنشان دارند. نکته جالب ديگر اين است که 20 درصد از افرادي که تحت عمل قرار گرفته اند، براي حفظ سلامت رواني از دارو استفاده مي کنند که معمول ترين داروي شان، قرصهاي ضدافسردگي است. اين در حالي است که فقط 5 درصد بيماران که جراحي پلاستيک را براي زيبايي انجام نداده اند، از قرص هاي مشابه استفاده مي کنند.

* يک نکته جالب توجه در مورد جراحي هاي بيني در ايران، اين است که تنها نام 101 پزشک متخصص و فوق تخصص جراحي پلاستيک و ترميم در سازمان نظام پزشکي ايران ثبت شده است، در حالي که هم اکنون بيش از سه هزار پزشک در ايران به انجام چنين جراحي هايي مبادرت مي ورزند.

* براساس آمارهاي تخميني، در ايران 95 درصد متقاضيان جراحي بيني را زنان و دختران گروه سني 14 تا 45 سال تشکيل مي دهند. سهم مردان از اين نوع زيبا سازي ها 5 درصد است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۸۸/۰۵/۲۱
0
0
in amarharo az koja avardeid?
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۸۸/۰۵/۲۴
0
0
بیشتر مردمانی که در شهرهای بزرگ زندگی میکنند بسیار بدجنس هستند به قیافه متوسط ومعمولی بسیار زشت میگویند این یک دلیل واقعی است.
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: