کد خبر:۲۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۸۸ - ۰۸:۲۵
تعداد بازدید: 3766
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مشايي برنده بازي
مشايي بازي با همه را برد. بازي با همه مخالفانش را. از کوچک تا بزرگ. از قوي تا ضعيف. و تنها دليل بردش يک نفر بيشتر نبود؛ ياري که از سه دهه گذشته...
مشايي بازي با همه را برد. بازي با همه مخالفانش را. از کوچک تا بزرگ. از قوي تا ضعيف. و تنها دليل بردش يک نفر بيشتر نبود؛ ياري که از سه دهه گذشته تاکنون يکي از نعمت هاي خداوند در زندگي اش را آشنايي با مشايي مي داند.

محمود احمدي نژاد در برابر همه منتقدان پشت مشايي را خالي نکرد. مانند چهار سال گذشته. چهار سالي که هر بار به علت سخنان مشايي که در تاريخ انقلاب بي سابقه بود پشت مشايي را خالي نکرد و حتي در دفاع از او گفت سخنان او حرف دولت است.

مشايي سال ها است که در پست هاي گوناگون دولتي حضور دارد. حضوري که با انتخابات دولت نهم نقش کاملاً پررنگي به خود گرفت. مشايي در ابتدا به رياست سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و معاونت رئيس دولت منصوب شد. اما در طول دوران مديريتش بيش از هشت عنوان شغلي ديگر را به خود اختصاص داد.

اما عاملي که باعث شد مشايي به يکي از چهره هاي مورد مخالفت هم حزبي هاي احمدي نژاد تبديل شود، نوع مديريتش بر سازمان ميراث فرهنگي و شغل هاي ديگرش نبود. تنها يک دليل براي اين حجم از مخالفت با مشايي وجود داشت و دارد. او تنها کسي بود که در دوران رياستش سخناني را گفت که تاکنون هيچ فردي از تريبون رسمي نگفته بود. «دوران اسلام گرايي به پايان رسيده است. البته اين دوره تمام نشده بلکه رو به پايان است.» «در ايران استفاده از حجاب آزاد است و هيچ فشاري از طرف حکومت در استفاده از حجاب اعمال نمي شود.» «جلوگيري از برپايي شادي اهانت به اسلام و استفاده از رنگ سياه مکروه است.» «ملائکه مرتب در عرصه کشور در حال پرواز هستند.» «ايران امروز با مردم امريکا و اسرائيل دوست است.» «ما مردم امريکا را از برترين ملت هاي دنيا مي دانيم.»
 
اين سخنان تنها تعدادي از سخنان جنجال برانگيز مرد رويين تن دولت است که با همراه شدن برخي اقدامات او از جمله حضور در مجلس رقصي در ترکيه، مراسم حمل قرآن همراه با دف، ادغام سازمان حج و زيارت با سازمان ميراث فرهنگي و... باعث مخالفت هاي گسترده اصولگرايان شد. هرچند در تمامي اين مدت هر بار با سکوت احمدي نژاد و در نهايت دخالت مقام رهبري اين ماجرا ها تمام شد، اما در نهايت مشايي باز هم پست هاي نزديک تري به رئيس دولت گرفت. احمدي نژاد در برابر استيضاح کردان و دفاع از او سخن تاريخي خود را گفت که اين کاغذپاره ها از نظر من ارزشي ندارد. اما به خاطر مشايي تا زماني که حکم رهبري مبني بر عزل او از معاونت اولي در رسانه ها عمومي نشد در برابر هيچ مخالفي کوتاه نيامد.

شايد آن زمان که احمدي نژاد با عزل مشايي به ناچار موافقت کرد بسياري از مخالفان اصولگراي مشايي به خاطر ورود رهبري و عزل مشايي نگراني خود را پايان يافته ديدند. اما احمدي نژاد چند ساعت بعد در حکمي اسفنديار رحيم مشايي را به سمت «مشاور و رئيس دفتر رئيس جمهوري» منصوب کرد. و همان شب بود که وزير اطلاعات و وزير ارشاد به خاطر آنچه مخالفت با مشايي بود از کار برکنار شدند و شايعه استعفاي دو وزير ديگر روي خروجي خبرگزاري هاي ديگر قرار گرفت.مشايي بازي با همه مخالفان بزرگش را برد؛ مخالفاني که محمود احمدي نژاد هيچ گوش و چشمي براي شنيدن و ديدن آنها نداشت.نويسنده:آتوسا بزرگيان-اعتماد
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۸۸/۰۵/۱۰
0
0
روزگار است آنکه گه عزت دهد گه خوار دارد
چرخ بازیگر از این بازیچه ها بسیار دارد
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: