کد خبر:۲۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۸۸ - ۲۱:۴۷
تعداد بازدید: 2668
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سيد احمد علم‌الهدي
عده‌اي زياده‌خواه براي خودشان درنظام سهمي قايل‌اند
امام جمعه مشهد: برخوردي كه با اغتشاش‌گران و مسببين جريانات اخير صورت گرفت، بسيار كريمانه و عاري از شدت بود
حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد احمد علم‌الهدي، در خطبه‌هاي عبادي - سياسي نماز جمعه امروز مشهد گفت: كساني كه امروز با گرفتن ژست سياسي، از رافت اسلامي در قبال اغتشاش‌گران حوادث اخير دم مي‌زنند، همان‌هايي هستند كه در هنگام هدف قرار گرفتن راس‌الخيمه نظام، در ويلاهاي شمال‌شان مشغول تفريح بودند.

به گزارش ايسنا، علم‌الهدي با اشاره به گفته رييس‌جمهور آمريكا مبني بر اينكه هركسي كه بتواند مدركي دال بر عدم رعايت حقوق بشر در ايران بياورد، 5 ميليون دلار پاداش دريافت مي‌كند، اغتشاش‌گران حوادث اخير را كارگران بي‌جيره و مواجب آمريكا خواند و افزود: در انقلاب ما مثل هر انقلاب ديگري عده‌اي زياده‌خواه وجود دارند كه براي خودشان در نظام سهمي قايل هستند كه بي‌توجه به خواست مردم، خواهان قدرت‌اند و در صورت نرسيدن به مقصودشان، دست به قانون‌شكني و ناهنجاري مي‌زنند.

علم‌الهدي در تبيين نحوه برخورد با اين قبيل افراد، گفت: در مرحله اول مطابق نص صريح قرآن كه در آيات 73 سوره تحريم و 9 سوره توبه آمده است، بايد با شدت تمام برخورد كرد و برخوردي كه با اغتشاش‌گران و مسببين جريانات اخير صورت گرفت، بسيار كريمانه بود.

وي افزود: مرحله دوم را رهبر معظم انقلاب با بيانات‌ خود در خطبه‌هاي نماز جمعه 29 خرداد به نحو احسن انجام دادند به‌طوري كه در برابر منطق قوي ايشان هيچ‌كس نتوانست توجيهي براي كارهاي اشتباه خود بياورد.

وي تصريح كرد: در ماجراهاي اخير، حيثيت سياسي يك قبه‌الاسلام، ملعبه كفار نابكار كره زمين شد، مال مردم در معرض خطر قرار گرفت، خون‌هايي به ناحق ريخته شد كه نمي‌توان به سادگي از كنار اين مسائل گذشت.

خطيب نماز جمعه مشهد با تاكيد بر معرفي عوامل حوادث اخير به مردم، ابراز كرد: گردانندگان ستادهايي، بيش از صدبار با سفارت‌خانه كشورهاي بيگانه به خصوص انگليس تماس داشته‌اند، بنابراين آزادي اين افراد چه معنايي دارد؟

حجت‌الاسلام سيدقاسم يعقوبي، در خطبه‌هاي عبادي، سياسي نماز جمعه اين هفته شهرستان كاشمر، با اشاره به نزديكي زمان حكم تنفيذ رياست‌جمهوري دهم، گفت: هر كسي را كه مردم تاكنون در نظام اسلامي انتخاب كرده‌اند، رهبري و فقيه جامع‌الشرايط، حكم تنفيذ را به وي واگذار كرده ولي اين حكم مشروط است همان طور كه رأي مردم نيز مشروط است.

امام‌جمعه كاشمر گفت: اگر رييس‌جمهور پاي خود را از قانون كنار بگذارد و خلاف اسلام عمل كند و بخواهد منافع ملي را در نظر نگيرد، مردم از رأي‌شان بازگشت خواهند كرد. وي افزود: ما به شرطي به رئيس‌جمهور رأي داده‌ايم كه در چارچوب قانون اساسي و منافع ملي گام بردارد و براي مردم خدمت كند.

وي افزود: نقد دولت در صورتي كه زنجيره وحدت را نگسلد و ولايت فقيه، عزت كشور و قانون اسلام را خدشه‌دار نكند، هيچ‌گونه عيبي ندارد.
 
آيت‌الله اميني در نماز جمعه اين هفته قم با بيان اين‌كه " اگر جوان ماجراجويي دارد، به طبع جواني اوست" خاطرنشان كرد: ماجراجويي جوانان از عمق جان و احساس وي نيست و نبايد به آن‌ها انگ بزنيم و آن‌ها را از خود جدا كنيم و آن‌ها را ضد انقلاب و بد بدانيم؛ چراكه اين امر به صلاح نيست و به زيان نظام خواهد بود.
 
خطيب موقت جمعه قم با اشاره به اينكه بايد به سخنان جوانان گوش داد و اگر به حق بود پذيرفت ادامه داد: اگر بين جوانان افرادي پيدا شدند كه خلافي را مرتكب شدند بايد اين‌ها را به عنوان جواني بپذيريم و بدانيم اين خلاف آنها ريشه‌دار نيست و نبايد آنها را از جمع جدا كنيم.وي ادامه داد: اگر قرار باشد آن‌ها را زنداني كنيم و حكمي براي آن‌ها صادر شود، بايد عدالت و رافت اسلامي رعايت شود.
 
وي همچنين با اشاره به تهاجم فرهنگي عليه جوانان گفت: برخورد فيزيكي با ابزار و تبليغات تهاجم فرهنگي نه امكان‌پذير است و نه مفيد و براي مقابله با اين امر نياز به يك كار فرهنگي حساب شده و گسترده است تا به وسيله آن جوانان و خانواده‌ها مصونيت اخلاقي پيدا كنند.
 
 
 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: