کد خبر:۲۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۸۸ - ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 2521
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مغز برای تشخیص چهره های آشنا اول به چشمها نگاه می کند
اگر از یک دوست عکس بگیرید هر ویژگی می تواند در تشخیص آن مفید باشد اما به احتمال زیاد اولین چیزی که به آن نگاه می کنید چشمهای درون عکس است. به نظر می رسد که مغز ما برای تشخیص چهره افراد در این روش متخصص شده است
نورولوژیستهای اسپانیایی دریافتند که مغز برای شناسایی افراد اول به چشمهای فرد مقابل نگاه می کند.

محققان دانشگاه بارسلونا کشف کردند که افراد برای شناسایی افراد دیگر و ارائه اطلاعات مفید به مغز اول به چشمهای طرف مقابل خود نگاه می کنند و سپس روی دهان و بعد روی بینی متمرکز می شوند.

به گزارش سلامت نيوز، در این خصوص این دانشمندان اظهار داشتند: "می دانیم که در مغز فضاهای بصری کوچکی وجود دارند که برای تشخیص افراد دیگر و کسب اطلاعات مورد نیاز و مفید کافی هستند به این ترتیب برای تجسم یک تصویر، چشمها اولین چیزی هستند که در چهره فرد مقابل دیده می شوند."

این محققان با استفاده از نرم افزارهای بصری کشف کردند که چشمها می توانند برای تشخیص یک چهره آشنا کافی باشند در حالیکه بینی و دهان به تنهایی قادر نیستند در این شناسایی کمک کنند. فاکتورهای دیگری چون سن فرد مقابل مورد ملاحظه مغز قرار نمی گیرند.

براساس گزارش EurekAlert ، این نورولوژیستها در ادامه افزودند: "اگر از یک دوست عکس بگیرید هر ویژگی می تواند در تشخیص آن مفید باشد اما به احتمال زیاد اولین چیزی که به آن نگاه می کنید چشمهای درون عکس است. به نظر می رسد که مغز ما برای تشخیص چهره افراد در این روش متخصص شده است."
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: