کد خبر:۲۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۸۸ - ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 1678
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
اين احمدي‌نژاد غيرقابل پيش‌بيني!
علي‌آبادي از موج تغيير معاونين جان به در برد؟
اين جابه‌جايي‌هاي زودتر از موعد، عمدتا در سطح معاونين اعمال شد و طبيعتا همين موضوع توجه عده زيادي از علاقه‌مندان به ورزش را هم جلب كرد؛ چه اينكه رييس سازمان تربيت‌بدني نيز مثل رييس سازمان جوانان، ...
محمود احمدي‌نژاد در آخرين آدينه اولين ماه تابستان، تغييراتي را در كابينه‌اش اعمال كرد تا كار با دولت دهم را با شكل و شمايل جديدتري آغاز كند. اين جابه‌جايي‌هاي زودتر از موعد، عمدتا در سطح معاونين اعمال شد و طبيعتا همين موضوع توجه عده زيادي از علاقه‌مندان به ورزش را هم جلب كرد؛ چه اينكه رييس سازمان تربيت‌بدني نيز مثل رييس سازمان جوانان، رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، رييس سازمان انرژي اتمي و... معاون رييس قوه مجريه به حساب مي‌آيد و در روز «تغيير معاونين»، سخني از كنار رفتن او به ميان نيامد.

به گزارش روزنامه ورزشي گل، هم اكنون در فضاي ورزش كشور شايعاتي وجود دارد كه از تلاش علي‌آبادي براي ابقا خبر مي‌دهد. در همين راستا، جان به در بردن او از اولين موج تعويض‌ها در كابينه، مي‌تواند دال بر باقي ماندن وي در سمتش باشد. با اين همه، شايد هنوز براي قضاوت زود باشد. بنا به برخي دلايل:

1- طبيعي‌ترين نكته‌اي كه در اين ميان به ذهن مي‌رسد، آن است كه اصولا چه بسا هنوز تغيير معاونين به پايان نرسيده باشد و طي روزهاي آينده شاهد كوچ علي‌آبادي از ورزش باشيم. اينكه عده‌اي از روساي سازمان‌هاي دولتي كه معاونت نفر اول اجراي كشور را نيز برعهده دارند، سمت‌شان را ترك كرده‌اند، البته به طور منطقي نمي‌تواند راه تغيير ديگر معاونين را مسدود كند، گرچه ترديدي وجود ندارد كه احتمال وقوع اين اتفاق را پايين مي‌آورد.

2- از سوي ديگر بايد احتمال تبديل شدن سازمان تربيت بدني به وزارت ورزش را هم مدنظر قرار داد. مدت‌هاست كه بخش عظيمي از وكلاي مردم در مجلس به دنبال راهي براي وارد كردن دست‌اندركاران سازمان تربيت‌بدني به پاسخگويي در پارلمان مي‌گردند كه البته منطقي‌ترين مسير آن، تبديل سازمان به يك وزارتخانه است. بنابراين و اگر چنين سرنوشتي در آينده نزديك سازمان تربيت‌بدني جا خوش كرده باشد، مي‌توان ابقاي موقت علي‌آبادي را هم به نوعي توجيه كرد، چه اينكه در آن صورت هنوز سرنوشت وزرا از سوي احمدي‌نژاد روشن‌ نشده و چه بسا بعد از تبديل شدن دستگاه فعلي ورزش كشور به يك وزارتخانه، تغيير مربوطه اعمال شود. در اين صورت جالب است بدانيد قانونا علي‌آبادي دست‌كم براي چند ماه ديگر رييس سازمان تربيت‌بدني باقي خواهد ماند، چرا كه وزارتخانه جديد از آغاز سال نو و بعد از مصوب شدن رديف بودجه كارش را شروع مي‌كند!

3 - احتمال ديگري هم وجود دارد. اگر رييس‌جمهور، محمد علي‌آبادي را براي تصدي يكي از وزارتخانه‌ها مد نظر قرار داده باشد، در آن صورت باز هم منطقي است كه در برهه كنوني حرفي از تغيير وي به ميان نياورد. چنانچه پيش‌تر نيز ذكر شد، هنوز باب انتخاب وزرا باز نشده و اگر قرار باشد علي‌آبادي رهسپار صندلي اول يكي از وزارتخانه‌ها شود، تا روز تعيين سرنوشت بقيه وزيران حرفي از او و طبيعتا مسووليت فعلي‌اش به ميان نخواهد آمد. بنابراين كماكان مي‌توانيم منتظر جدايي وي از سازمان ورزش باشيم.

4 - عاقبت اينكه، اگر فراموش نكرده باشيد از مدتي قبل شايعاتي مربوط به ادغام دو سازمان تربيت‌بدني و ملي جوانان با يكديگر نقل محافل خبري شده بود. اگر هنوز باب آن موضوع باز باشد، با توجه به اينكه در حال حاضر مهرداد بذرپاش حكم رياست سازمان ملي جوانان را پذيرفته، مي‌توان انتظار داشت به زودي دو سازمان مزبور با هم «يكي» شوند و زير نظر رييس سابق سايپا كار خود را از سر گيرند؛ جايي كه ديگر نشاني از علي‌آبادي نيست!
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: