کد خبر:۲۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۶
تعداد بازدید: 1849
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
جوانفكر : در جریان این انتخابات مردم به اصولگرایی رای ندادند
جوانفكر در پاسخ به اين ادعا كه بحث‌هايي در جامعه وجود دارد كه نشان از تغيير نگاه مردم به آقاي احمدي نژاد دارد ، تصريح كرد : نگاه مردم با نگاه افراد سياسي تفاوت دارد و بحث‌هايي كه در حال حاضر در جامعه مطرح مي‌شود، ريشه در مسايل سياسي دارد.

علي اكبرجوانفكر مشاور رئيس جمهور و مديرعامل خبرگزاري جمهوري اسلامي و حجت‌الاسلام حميد رسايي نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي شامگاه سه شنبه در برنامه ديروز، امروز،فردا به مناظره درباره مسائل سياسي اخير كشور پرداختند.

علي اكبر جوانفكر در پاسخ به اين مطلب كه مردم در انتخابات رياست جمهوري سال ‪ ۸۴‬به جريان اصولگرايي راي دادند ، با رد اين موضوع تصريح كرد : در جریان این انتخابات مردم به اصولگرایی رای ندادند. کاندیدای اصولگرایان کسی دیگری بود که همه می دانند.مردم در انتخابات نهم از جریان ها عبور کردند و به آقای احمدی نژاد رای داند.
 
جوانکفر در ادامه وقتی مهمان برنامه با این تحلیل مخالفت کرد و پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات نهم را مرتبط اقبال مردم به اصولگرایی دانست نه آقای احمدی نژاد، گفت:آقای احمدی نژاد هم این نظر را ندارند چون مردم در انتخابات ایشان را شناختند و رای دادند.
 
وي در پاسخ به اين ادعا كه بحث‌هايي در جامعه وجود دارد كه نشان از تغيير نگاه مردم به آقاي احمدي نژاد دارد ، تصريح كرد : نگاه مردم با نگاه افراد سياسي تفاوت دارد و بحث‌هايي كه در حال حاضر در جامعه مطرح مي‌شود، ريشه در مسايل سياسي دارد، شما نگاه كنيد زماني كه آقاي احمدي نژاد و هيات دولت به سفرهاي استاني مي‌روند مردم استقبال كم نظيري از ايشان و اعضاي دولت به عمل مي‌آورند و اين نشانگر آن است كه ايشان را در ميان خود پذيرفته اند، اما خوب سياسيون نظر ديگري دارند كه اشكال هم ندارد ،جامعه آزاد است و هر كس مي‌تواند نظري داشته باشد.
 
جوانفكر گفت: اين برخي گروههاي سياسي هستند كه وقتي بين خودشان اختلاف مي‌شود مي گويند وحدت از دست رفته است.نبايد بي‌دليل در ذهن مردم شبهه ايجاد كنيم كه وحدت از بين رفته است .

جوانفكر با انتقاد از عملكرد برخي رسانه‌ها در خصوص انتشار تهمت و دروغ و افترا درباره برخي افراد اينگونه توضيح داد: در هيچيك از آموزه‌هاي ديني و اعتقادي ما چنين مواردي وجود ندارد كه با آبرو و حيثيت افراد بازي شود . كجاي دين چنين روشي را توصيه كرده است ؟ كجاي قرآن آمده كه با فردي كه ديدگاه خود را بيان مي‌كند اينگونه برخورد شود؟
وي اضافه كرد: رئيس دفتر رئيس جمهور به نمايندگي از ايشان در همايشي سخنراني كرده و عده‌اي مغرضانه بخش‌هايي از سخنراني ايشان را جدا كرده اند و به جاي نقد سالم و صادقانه ، حكم ملحدي و كافري مي‌دهند. برخي معتقدند ايشان اصلا نبايد حرف بزند و ديدگاههايش را بيان كند درحاليكه دين اسلام با همين تضارب آرا و نقدها و گفت و گوها و مناظره ها پيش مي‌رود و تجلي مي‌يابد

 
رسايي در اين مقطع از مناظره بيان داشت كه رئيس دفتر رئيس جمهور برخي حرفهايش را نبايد بزند.

برخي حرفها مانند قضيه دوستي با مردم اسرائيل ، يا بكار بردن واژه مكتب ايراني در همايش ايرانيان جو و فضايي نامناسب در جامعه ايجاد مي‌كند كه طيف وسيعي از جمله علما و فضلا و دلسوزان نظام را ناراحت مي‌كند وي بعداز پخش بخش‌هايي از سخنان رحيم مشايي كه پيش از اين در برنامه ‪۲۰‬ و ‪ ۳۰‬سيما به نمايش در آمده و در آن به وي چهره‌اي جنجالي لقب داده بود ، گفت : آقاي مشايي خودش رعايت نمي‌كند و اصرار دارد حرفهاي جديد بزند .

چرا طوري صحبت مي‌كنيد كه مجبور به توضيح باشيد . آقاي احمدي نژاد هم در مصاحبه خود به خبرنگاران گفتند كه ادبيات آقاي مشايي متفاوت است.

به گفته رسايي برخي افراد از سخنان آقاي مشايي استفاده مي‌كنند و باعث تضعيف نظام و دولت مي‌شوند و باعث موج آفريني‌هاي بي‌جا و نگاهي فتنه آميز مي‌شوند.

اين نماينده مجلس اضافه كرد :رسانه‌هاي بيگانه از سخنان مشايي خيلي استقبال مي‌كنند ، درحاليكه ما همواره به سران فتنه همين موضوع را گوشزد مي كرديم كه بايد نسبت به تشويق بيگانگان از عملكرد انان شك كرد .

اكبر جوانفكر در واكنش به اين اظهارات تاكيد كرد كه جو و فضا را افرادي متشنج مي‌كنند كه به ناحق توهين‌هايي بي‌دليل به يكديگر روا مي‌دارند .

بايد اجازه دهيم همه ديدگاهها خود را مطرح كنند و هركس موافق نيست نقد كند نه اينكه به فردي بگوييم اصلا حرف نزن چون ما به تو انتقاد داريم.

وي گفت : اثار سو رفتارهاي تخريبي و توهين آميز به همه جامعه منتقل مي شود و متاسفانه عدم رعايت برخي اصول و ارزشهاي اخلاقي و اسلامي موجب بي انگيزگي در برخي اقشار جامعه به خصوص نسل جوان مي‌شود.
 
ماجرا زمانی تعجب برانگیز شد که جوانفکر مدیرعامل خبرگزاری دولت به صراحت قانون مصوبه مجلس درباره مترو را قانون ندانست و اجرای آنرا برای دولت الزام آور ندانست . اين در حالی بود که قرار بود موضوع مناظره درباره اسفندیار رحیم مشایی باشد. اما جوانفکر و رسایی در بخش هایی از سخنان خود از موضوع منحرف شدند.
 
نکته جالب توجه در سخنان جوانفکر هنگامی اتفاق افتاد که وی سعی نمود ضمن دفاع از مواضع اخیر مشایی، موضوع نگاه به حجاب و عفاف را که از دیگر موارد دولت است توجیه نماید.وی در خصوص دلیل بد حجابی برخی دختران  گفت: وقتی هماهنگی در بین مسئولین وجود ندارد و عده ای به تخریب مواضع دولتمردان مشغولند، پدیده هایی مانند بد حجابی بوجود می آید!
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: