کد خبر:۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 2786
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حوادث روز
جوان نوازنده قرباني رقابت عشقي شد
جواني که در ازدواج با دختر مورد علاقه اش ناکام مانده بود در جنايتي انتقام جويانه نامزد دختر را به قتل رساند.
جواني که در ازدواج با دختر مورد علاقه اش ناکام مانده بود در جنايتي انتقام جويانه نامزد دختر را به قتل رساند. به گزارش اعتماد کارآگاهان پليس آگاهي اروميه هنگامي که در جريان ناپديد شدن جواني به نام شايان قرار گرفتند تحقيقات همه جانبه خود را براي يافتن ردي از او آغاز کردند.

آنان ابتدا به بازجويي از پدر شايان پرداختند تا از دوستان و آشنايان اين جوان اطلاعاتي به دست آورند. مرد ميانسال در اظهاراتش گفت؛ پسرم نوازنده موسيقي بود و از اين طريق مخارجش را تامين مي کرد.

او روز حادثه براي امضاي قرارداد يک پيشنهاد جديد کاري از خانه خارج شد و ديگر به منزل بازنگشت و هيچ خبري از او نداريم. کارآگاهان در ادامه با بررسي مسير احتمالي تردد شايان در روز حادثه توانستند چند شاهد را پيدا کنند که ديده بودند جوان نوازنده، ربوده شده است.

يکي از شاهدان به پليس گفت؛ هنگامي که شايان سوار خودروي خودش بود سه مرد سوار اتومبيل وي شدند و با زور و تهديد اين جوان را ربودند و ما هم نتوانستيم در برابر آدم ربايان مقابله کنيم. موضوع ربوده شدن نوازنده جوان در حالي مطرح مي شد که گروگانگيران هيچ تماسي با خانواده وي نداشتند و خواسته يي را براي رهايي شايان اعلام نکرده بودند، به همين خاطر فرضيه آدم ربايي به قصد کينه جويي قوت گرفت. پليس زماني که دريافت شايان به تازگي با دختري به نام جيران نامزد کرده است به بازجويي از اين دختر و خانواده اش پرداخت و در اين مرحله مشخص شد پسري به نام حميد از پيش به جيران علاقه مند بوده و بارها از اين دختر خواستگاري کرده اما جواب رد گرفته بود.

با افشاي اين موضوع احتمال دست داشتن حميد در اين ماجرا پررنگ جلوه کرد و زماني که کارآگاهان متوجه شدند اين جوان شباهت زيادي به مشخصات اعلام شده از سه آدم ربا دارد ديگر ترديدي به خود راه ندادند و تمام تلاش شان را روي دستگيري حميد متمرکز کردند.

در حالي که حميد از روز ربوده شدن رقيب عشقي اش به طرز مرموزي ناپديد شده و ديگر به منزل خود نرفته بود، پاتوق هاي وي شناسايي شد و تمامي اين مکان ها به صورت نامحسوس زيرنظر درآمد تا اينکه سرانجام حميد در يک شرکت ساختماني غافلگير و بازداشت شد. متهم در همان بازجويي هاي اوليه اعتراف کرد جوان نوازنده را به قتل رسانده است.

او در تشريح اين جنايت گفت؛ علاقه من به جيران به حدي بود که حتي تصور زندگي کردن بدون او برايم غيرممکن و محال بود، به همين خاطر نيز خيلي تلاش کردم جيران و خانواده اش را به اين وصلت راضي کنم اما هر راهي را که امتحان مي کردم به بن بست مي رسيدم تا اينکه فهميدم جيران با شايان نامزد کرده است. اين خبر براي من تکان دهنده و ويران کننده بود. با اين تصور که دختر مورد علاقه ام به خاطر پسر نوازنده مرا از خود رانده است تصميم گرفتم از شايان انتقام بگيرم. او زندگي مرا تباه کرده بود و بايد کشته مي شد. حميد ادامه داد براي اين انتقام گيري از دو نفر از دوستانم کمک خواستم و با به دست آوردن نشاني خانه شايان آنجا را زير نظر گرفتيم تا اينکه روز حادثه توانستيم وي را بدزديم.

پس از ربودن اين پسر او را به شرکت ساختماني آوردم و در اينجا به مشاجره با وي پرداختم و به او گوشزد کردم که نامزدي اش با جيران چه بلايي بر سر من آورده است. سپس وي را در حمام شرکت با ضربات قمه کشتم و جسدش را در يک گوني قرار دادم تا بيرون از شهر رها کنم اما پيش از اجراي مرحله آخر نقشه ام دستگير شدم.

بنابر اين گزارش در پي اعترافات حميد دو همدست او نيز بازداشت شدند و پرونده اتهامي آنان به جريان افتاد.


لحظات پردلهره براي سه محکوم به قصاص
لحظات پراضطراب براي سه دختر و پسري که به اتهام قتل در زندان به سر مي برند و احکام اعدام شان صادر شده است به سرعت مي گذرد. آنها به رغم تلاش هاي گسترده هنوز نتوانسته اند خود را از چوبه دار دور کنند. به گزارش اعتماد سميه، بهنود و علي از چند سال پيش به اتهام قتل دوستان خود روانه زندان اوين و رجايي شهر شده اند و زير تيغ اعدام قرار دارند.

سميه
سميه دختري که در 24سالگي مرتکب قتل شده، يکي از متهماني است که پرونده اش در شعبه اجراي احکام دادسراي جنايي در جريان است. اين دختر متهم است اميرحسين پسر مورد علاقه خود را به ضرب چاقو به قتل رسانده است. وي در جلسه محاکمه اش خطاب به هيات قضات دادگاه کيفري استان تهران گفت؛ من اميرحسين را دوست داشتم و او به من قول ازدواج داده بود، اما بعد از مدتي زير حرفش زد و گفت خانواده اش راضي نيستند که من عروس شان شوم. اميرحسين مي دانست من راه برگشتي ندارم و اصرارهايم به او هم فايده يي نداشت. وي ادامه داد؛ روز حادثه قرار بود من و اميرحسين براي آخرين بار با هم صحبت کنيم. شوهرخواهرم ما را با ماشين به محل قرار رساند، خواهرم مقداري ميوه با کارد ميوه خوري برايمان گذاشت. سر قرار که رسيديم اميرحسين هم سوار ماشين شوهرخواهرم شد. اميدوار بودم بتوانم او را راضي به ازدواج کنم اما نتوانستم. داشتم سيبي پوست مي کندم تا به اميرحسين بدهم و دلش را به دست بياورم. در همين حين او شروع به پرخاشگري کرد و من براي اينکه به او تذکر بدهم با چاقو ضربه آرامي به پهلويش زدم اما چاقو در کمال ناباوري رگش را پاره کرد و خون از بدنش جاري شد، اميرحسين را به بيمارستان رسانديم ولي فايده يي نداشت و وي جان باخت. هر چند دادگاه با تقاضاي اولياي دم حکم بر قصاص سميه صادر کرد، اما اولياي دم اميرحسين در بخششي بزرگ اعلام کردند حاضر هستند در برابر پرداخت ديه از قصاص سميه بگذرند. با اعلام اين خبر و درج شرايط زندگي خانواده سميه در روزنامه اعتماد طي سال گذشته بسياري از مردم نيکوکار حاضر شدند با کمک هاي مالي خودشان به سميه کمک کنند. مطابق آخرين اطلاعاتي که از پرونده به دست آمده نيکوکاران حدود 18 ميليون تومان براي پرداخت ديه سميه به حساب دادگستري واريز کرده اند که فيش هاي مربوطه در پرونده سميه ثبت شده است. همچنين چند روز قبل پدر و مادر پير و بيمار سميه که خانه يي کاهگلي در يکي از روستاهاي اطراف لاهيجان داشتند بعد از مدت ها موفق به فروش خانه شدند و پول حاصل از آن را به حساب دادگستري واريز کردند تا دخترشان را از مرگ برهانند اما هنوز مبلغ مورد درخواست اولياي دم تامين نشده است. عبدالصمد خرمشاهي روز گذشته در اين باره گفت؛ از مسوولان اجراي احکام دادسراي جنايي تهران درخواست کرديم جلسه صلح و سازشي با اولياي دم اميرحسين برگزار کنند تا در خصوص پرونده به گفت وگو بنشينيم. اميدوارم در اين جلسه بتوانيم رضايت والدين مقتول را جلب کنيم تا سميه از قصاص نجات يابد.

بهنود
نوجوان ديگري که روزهاي پراضطرابي را پشت سر مي گذارد، بهنود شجاعي است. اين پسر که متهم است در 17سالگي در يک نزاع دسته جمعي جواني به نام احسان را با ضربه چاقو به قتل رسانده، قرار بود چهارشنبه هفته گذشته به دارآويخته شود، اما با تلاش فعالان حقوق بشر و درخواست هاي مکرر از رئيس قوه قضائيه، آيت الله شاهرودي يک روز قبل از اجراي حکم دستور تعليق آن را به مدت يک ماه صادر کرد. هرچند جلسه اول صلح و سازش که در دايره اجراي احکام دادسراي جنايي برگزار شد به نتيجه نرسيد، اما با توجه به اينکه والدين احسان از خانواده يي مذهبي و متدين هستند و روحيه گذشت در آنها وجود دارد تلاش ها براي جلب رضايت از پدر و مادر احسان همچنان ادامه دارد. هم اکنون يک هفته از فرصت يک ماهه رئيس قوه قضائيه سپري شده و بهنود تنها سه هفته ديگر فرصت دارد براي زنده ماندن تلاش کند.

علي
دومين پسري که با حکم مرگ روبه رو است علي مهين ترابي نام دارد. او متهم است در 15 سالگي پسر نوجواني به نام مزدک را کشته است. علي مهين ترابي که اکنون 20ساله است، دانش آموز ممتاز دبيرستاني در گوهردشت کرج بود. وي روز حادثه با مزدک درگير و حين کشمکش باعث مرگ او شد. علي مدعي است حين درگيري و در حالي که چاقويي در دست داشت با فشار جمعيت همراه مزدک به زمين پرت و چاقو به صورت ناخواسته و کاملاً اتفاقي وارد بدن او شد. پرونده علي مهين ترابي چند ماه قبل براي استيذان نزد رئيس قوه قضائيه فرستاده شد و وکيل مدافع علي نيز با ارسال لايحه يي به دفتر رئيس قوه قضائيه تقاضاي رسيدگي مجدد به پرونده را مطرح کرد. اين در حالي است که ناظم مدرسه علي هم در گفت وگويي با اعتماد ادعاي عمدي نبودن ضربه مرگبار را تاييد کرد و گفت؛ حين درگيري جمعيت زيادي جمع شده بودند اما مزدک زماني زخمي شد که با فشار جمعيت همراه علي به زمين افتاد. مادر مزدک در همان مراحل اوليه پرونده اعلام رضايت کرد اما پدر اين نوجوان همچنان بر قصاص علي تاکيد دارد. به گفته وکيل مدافع علي پرونده اين نوجوان همچنان در دفتر رئيس قوه قضائيه در حال بررسي است و هنوز دستوري در خصوص اجراي حکم يا اعاده دادرسي صادر نشده و پسر زنداني اميدوار است آيت الله شاهرودي با توجه به ايرادهاي موجود در پرونده به وي فرصتي دوباره براي محاکمه و دفاع از خود بدهد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: