کد خبر:۲۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۸۸ - ۱۴:۴۹
تعداد بازدید: 5637
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کتاب هاي زندگينامه ستاره پاپ ناياب شده اند
رونق بازار کتاب در پي مرگ مايكل جکسون
در کنار همه حرف و حديث ها و بزرگداشت هايي که پس از درگذشت مايکل جکسون خواننده امريکايي براي او برگزار شده، بازار کتاب هاي مربوط به او نيز داغ شده است...
در کنار همه حرف و حديث ها و بزرگداشت هايي که پس از درگذشت مايکل جکسون خواننده امريکايي براي او برگزار شده، بازار کتاب هاي مربوط به او نيز داغ شده است. جدا از کتاب هايي که مربوط به زندگي خود اوست که پرفروش و ناياب نيز شده اند، وبلاگي هم به راه افتاده که دوستدارانش از خاطراتي که از او دارند و نيز از علاقه مايکل جکسون به کتابخواني مي گويند. به گزارش ايبنا به نقل از سياتل پست، در اين وبلاگ ها آمده است؛ مايکل جکسون در خانه بزرگش که آن را «ناکجا آباد» مي ناميد، کتابخانه يي با 10هزار جلد کتاب داشت که نه براي تزيين و دکوراسيون منزل، که دقيقاً توسط خود او خريداري و خوانده شده بودند. او اطلاعات زيادي درباره تاريخ داشت و به ويژه درباره يونان باستان مطالعات زيادي کرده بود. چندين کتابفروش از ايالت کاليفرنيا و به ويژه لس آنجلس نيز نوشته اند که او بارها بدون محافظ به کتابفروشي آنها سر زده بود و پس از بررسي دقيق کتاب ها، چند جلد را انتخاب و خريداري کرده بود.

او به کتاب هاي قديمي هم علاقه داشت و کتاب هاي دست نويس و نسخه هاي اول بسياري از کتاب هاي ارزشمند در کتابخانه اش موجود بود. کتابي درباره هنر آلمان از دهه 30 قرن بيستم از جمله اين کتاب هاست. اهميت اين نکته وقتي بيشتر مي شود که دريابيم نويسنده اين کتاب به وسيله گشتاپو زنداني هم شده بود. دوستانش نوشته اند کتابخانه او يکي از محبوب ترين بخش هاي خانه بزرگش بود و هميشه مي شد او را در آنجا ديد که مشغول کتاب خواندن و يادداشت برداشتن بود.

يکي از دوستانش نوشته است؛ من به فلسفه و تاريخ بسيار علاقه مندم و در يکي دو باري که دست داد تا با او در اين باره صحبت کنم متوجه شدم اطلاعات زيادي در اين باره دارد. هرچند او چندان وارد صحبت نمي شد و ترجيح مي داد شنونده باشد. يک کتابفروش ديگر هم به خاطر مي آورد که در اوايل دهه 90 او يک بار به کتابفروشي آنها آمد و چند ساعتي در بخش شعر به گشت و گذار پرداخت و چندين جلد از آثار «رالف والدو امرسون» را خريد. وي مي گويد او به اشعار فلسفي علاقه مند بود. علاوه بر اين، مايک جکسون عاشق داستان «پيتر پن» بود و هر چيزي را که درباره اين داستان کودکانه وجود داشت، جمع آوري مي کرد؛ از دست نوشته و تصوير گرفته تا نقدها و تفسيرهاي اين اثر. يکي از نويسندگان لس آنجلس تايمز نيز به خاطر مي آورد يک بار او از يکي از کتابفروشي هاي بزرگ خواست اجازه دهد براي خريد به صورت اختصاصي وارد شود. بعد با جمعي از بچه ها وارد اين فروشگاه شد در حالي که آنها اجازه داشتند هر قدر کتاب که مي خواهند، بخرند. يکي از آخرين فيلم هايي که از خريد او در کتابفروشي موجود است مربوط به شب کريسمس امسال است که او براي خريد کتاب مراجعه کرده بود.

با استقبال بسيار مردم از کتاب هاي بيوگرافي او که به سرعت ناياب شده اند، قرار است اين کتاب ها دوباره چاپ شوند و کتاب جديدي درباره 50 سال زندگي او که 45 سال آن روي صحنه گذشت نيز به زودي در انگلستان منتشر خواهد شد. مايکل جکسون که به سلطان پاپ معروف بود هفته پيش در 50سالگي درگذشت.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: