کد خبر:۲۴۵۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 3287
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس اعلام كرد
ناسالم بودن 70 درصد روغن‌هاي خوراكي در كشور
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس ، 38 درصد از مرگ و ميرهاي دنيا را به دليل بيماري‌هاي قلبي عروقي عنوان كرد و درعين حال از ناسالم بودن70 درصد روغن‌هاي خوراكي كشور، خبر داد.
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس ، 38 درصد از مرگ و ميرهاي دنيا را به دليل بيماري‌هاي قلبي عروقي عنوان كرد و درعين حال از ناسالم بودن70 درصد روغن‌هاي خوراكي كشور، خبر داد.

به گزارش ستاد خبري يازدهمين كنگره تازه‌هاي قلب و عروق ،‌ عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس ، نداشتن الگوي تغذيه‌اي صحيح 60 درصد ايرانيان، عدم تحرك فيزيكي كافي 69 درصد ايراني‌ها و اضافه وزن 43 درصد افراد بالاي 15 سال كشور اشاره و اين عوامل را از جمله علل زمينه‌ساز بيماري‌هاي قلبي عروقي عنوان كرد.

وي با اشاره به اقدامات انجام شده در مجلس در جهت اصلاح رفتارهاي بهداشتي، گفت: به اين ترتيب در سال جاري حجم اعتبارات بخش سلامت افزايش چشمگيري يافت.

حسني با نگاهي تحليلي به آمارهاي بيماري‌هاي قلب و عروق در ايران و دنيا، گفت: روزانه 150 تا 180 نفر به جمعيت فوت شدگان بهشت زهرا افزوده مي‌شود كه بالغ بر دو سوم آنها به دليل بيماري‌هاي قلبي و عروقي است.

وي گفت: به طور متوسط قلب در طول زندگي هر فرد يك ميليون بشكه خون پمپ مي‌كند و سالانه 3 ميليون بار مي‌تپد. با هر ضربان قلب 300 تريليون سلول، مواد غذايي و اكسيژن رساني مي‌شود. همچنين 38 درصد ازكل مرگ و ميرها به بيماري‌هاي قلب و عروق اختصاص دارد. 50 درصد مرگ و ميرها در گروه سني 50 سال به بالا مربوط به بيماري‌هاي قلب و عروق است. بر اين اساس سالانه 17 ميليون نفر در دنيا به دليل بيماري‌هاي قلبي و عروقي جان خود را از دست مي‌دهند.

دكتر حسني، بيماري‌هاي قلب و عروق را با 38 تا 40 درصد شيوع، شايع‌ترين علت مرگ و مير در ايران عنوان كرد و گفت: روزانه 198 ايراني (سالانه 70 هزار ايراني) در اثر سكته قلبي جان خود را از دست مي‌دهند. همچنين روزانه در ايران 82 نفر بر اثر سكته مغزي مي‌ميرند. به اين ترتيب سالانه3136 سال از عمر مفيد ايراني‌ها در اثر بيماري‌هاي قلبي عروقي از دست مي‌رود.

به گفته دكتر حسني، فشار خون بالا، مصرف دخانيات و كلسترول خون بالا، 66 درصد علت‌ مرگ و ميرهاي ناشي از بيماري‌هاي قلبي را تشكيل مي‌دهند. همچنين 21 درصد بيماري‌هاي قلبي به دليل مصرف دخانيات است.

دكتر حسني در ادامه با اشاره به روغن‌هاي خوراكي و تاثير آن در بيماري‌هاي قلبي - عروقي و با بيان اين كه70 درصد روغن‌هاي خوراكي كشور ناسالم بوده و اسيد چرب ترانس آنها 20 برابر حد استاندارد است، خاطرنشان كرد: 80 درصد نياز داخلي روغن كشور، از خارج وارد مي‌شود.

سالانه 1.2 ميليون تن روغن جامد در كشور مصرف مي‌شود كه اين امر مي‌تواند آمار وحشتناك مرگ و ميرها بر اثر بيماري‌هاي قلبي - عروقي را توجيه كند. ايران با واردات سالانه 850 هزار تن روغن، نخستين وارد كننده روغن در خاورميانه است. سرانه مصرف روغن جامد در ايران 17 كيلوگرم و در دنيا 12.5 كيلوگرم است.

60 درصد ايرانيان الگوي تغذيه‌اي صحيح ندارند

وي با اشاره به شيوع 44 درصدي كلسترول خون بالا در ايرانيان و با بيان اين كه 60 درصد مردم ايران الگوي تغذيه‌اي صحيح ندارند ، گفت: نسبت مصرف امگا 6 به امگا 3 در مردم ايران 20 برابر بيشتر است كه اين امر شايد يكي از دلايل شيوع سكته‌هاي قلبي است.

اين عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس، سرانه مصرف نان در ايران را حدود 160 كيلوگرم عنوان كرد و گفت: ايراني‌ها دو برابر نياز واقعي خود گندم مصرف مي‌كنند و به اين ترتيب بزرگ‌ترين مصرف كننده نان در جهان هستند. اين در حالي است كه مصرف مواد لبني، ماهي، گوشت، سبزيجات و... كمتر از استاندارد جهاني است.

وي، نمك را از ديگر ريسك‌ فاكتورهاي ابتلا به بيماري‌هاي قلبي عروقي عنوان كرد و گفت: ايراني‌ها به طور متوسط بيش از 3 برابر ميزان مجاز نمك مصرف مي‌كنند. استاندارد مصرف نمك بين 4 تا 5 گرم در روز است كه ايراني‌ها به طور متوسط روزانه 13 تا 15 گرم نمك مصرف مي‌كنند. به اين ترتيب 18.5 تا 20 درصد مردم ايران مبتلا به فشار خون هستند.

69 درصد ايراني‌ها تحرك فيزيكي كافي ندارند

به گفته وي، بيشترين بار بيماري‌ها در ايران به بيماري‌هاي قلب و عروق اختصاص دارد كه 85 درصد موارد بروز آن با اقداماتي مانند ورزش، ترك سيگار، اصلاح تغذيه و... قابل كنترل است. همچنين 69 درصد ايراني‌ها تنبل بوده و تحرك فيزيكي كافي ندارند كه 22 درصد بيماري‌هاي قلبي نيز به دليل كم‌تحركي است.

اضافه وزن 43 درصد افراد بالاي 15 سال كشور

وي در ادامه با بيان اين كه نسل امروز ايران 3 تا 4 كيلوگرم چاق‌تر از نسل‌هاي قديمي هستند، افزود: 43 درصد افراد بالاي 15 سال كشور اضافه وزن دارند؛ چرا كه مصرف نان، غلات، چربي‌ها، قند و شكر بسيار بيشتر از استاندارد جهاني است.

دكتر حسني با اشاره به ميزان مصرف قند و شكر در ايران و ارتباط آن با بيماري‌هاي قلبي عروقي گفت: ايران پس از روسيه دومين وارد‌كننده شكر جهان است. سرانه مصرف شكر كشور 30 كيلوگرم است كه 3 كيلوگرم بالاتر از ميانگين جهاني است. همچنين سرانه مصرف نوشابه‌هاي قندي گازدار در ايران 42 ليتر است.

به اين ترتيب عواملي مانند الگوي تغذيه‌اي نادرست سبب شده كه سن بيماران مراجعه كننده به جراحان قلب و عروق نسبت به نورم دنيا 10 تا 15 سال پايين‌تر باشد.

به گزارش ايسنا، وي با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت اصلاح رفتارهاي بهداشتي افزود: بحث سلامت در برنامه چهارم توسعه پررنگ شد و به مباحثي مانند امنيت غذا و تغذيه در كشور، سبد مطلوب غذايي، تشكيل شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي، ارتقا فرهنگ و سواد تغذيه‌اي و عدالت در سلامت در آن در نظر گرفته شد. همچنين به منظور كاهش مصرف دخانيات در كشور قانون جامع كنترل و مبارزه با دخانيات در سال 85 تصويب شد و به دنبال اقداماتي مانند مصور شدن 50 درصد پاكت‌هاي سيگار به هشدارهاي بهداشتي، افزايش قيمت و ماليات بر مواد دخاني در نظر گرفته شد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: