کد خبر:۲۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۸:۱۹
تعداد بازدید: 25271
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
پله يا مارادونا كدام‌يك بهترين بازيكن تاريخ فوتبال هستند؟
اين مساله هر چند وقت يك بار باعث به وجود آمدن بحث‌هايي مي‌شود كه در بعضي موارد كار را حتي به جنگ لفظي بين هواداران پرتعداد آنها مي‌كشد.
يكي از بزرگ‌ترين اختلاف‌هايي كه بين اهالي فوتبال وجود دارد، اين موضوع است كه پله يا مارادونا كدام‌يك بهترين بازيكن تاريخ فوتبال هستند. اين مساله هر چند وقت يك بار باعث به وجود آمدن بحث‌هايي مي‌شود كه در بعضي موارد كار را حتي به جنگ لفظي بين هواداران پرتعداد آنها مي‌كشد.

براي آن‌كه برداشتي صحيح براي مقايسه اين دو اسطوره فوتبال جهان داشته باشيم، به كسي نياز است كه بازي‌هاي هر دو بازيكن را از نزديك ديده باشد. چرا كه در سال‌هاي دور همچون امروز تمام مسابقه‌هاي فوتبال با دوربين‌هاي متعدد مورد پوشش تلويزيوني قرار نمي‌گرفت. از طرف ديگر نبايد فراموش كنيم اين دو بازيكن در 2 دوره زماني مختلف مشغول بازي بوده‌اند و مقايسه كردن ايندو دوره بسيار مشكل است.

انريكه ماكايا ماركز يكي از معدود مرداني است كه مي‌تواند استعداد پله و مارادونا را مورد مقايسه قرار دهد. او از سال 1958 تا به امروز همه ادوار جام جهاني را از نزديك ديده است و يكي از بزرگ‌ترين روزنامه‌نگارهاي آمريكاي جنوبي است.

ماركز مجري يكي از مشهورترين و پربيننده‌ترين برنامه‌هاي تلويزيوني آرژانتين به نام فوتبال دي‌پريمر است و در 20 سال اخير سخنراني‌هاي متعددي در ارتباط با فوتبال در دانشگاه پالرموي بوئنوس آيرس انجام داده است. ديدگاه‌هاي او در مقايسه پله و مارادونا در پي مي‌آيد:

بگذاريد روشن كنم كه مقايسه 2 بازيكن آن هم از 2 دوره مختلف بسيار مشكل است. انسان به مرور زمان تغيير مي‌كند و من هم وقتي پله و مارادونا را ديده‌ام، يك بينش يكسان نداشته‌ام. شما مي‌توانيد مسي و رونالدو را مقايسه كنيد چون آنها را در يك زمان مي‌توانيد ببينيد.

موضوع بعدي اين است كه قانوني كه من براي مقايسه آنها گذاشته‌ام، چندان ارتباطي با رياضيات ندارد. براي مثال پله راست‌پا بود ولي از پاي چپش هم استفاده مي‌كرد، ولي مارادونا يك چپ‌پاي صرف بود كه از پاي راستش اصلا استفاده نمي‌كرد. اما پاي چپ مارادونا خارق‌العاده بود. اگر از كسي بخواهيد به پاي راست پله امتياز بدهد، شايد 8 از 10 را در نظر بگيرد و براي پاي چپ او 7 از 10. بنابراين او در مجموع 15 خواهد شد. مارادونا شايد براي پاي چپش 10 از 10 بگيرد ولي از پاي راستش چه؟ مي‌بينيد كه زياد هم نمي‌توان به رياضي رجوع كرد و بايد خيلي از مسائل را بررسي كرد.

مهارناشدني

در وهله اول هر دو بازيكن مهارنشدني بودند. وقتي مي‌خواستند از 2 يا 3 بازيكن عبور كنند يا شوت بزنند، اين كار را مي‌كردند؛ ولي پله از نظر بدني وضعيت بهتري داشت. مارادونا اين برتري را داشت كه مركز ثقل پايين او موجب مي‌شد بتواند تغيير مسير و تغيير سرعت ناگهاني بدهد. پله نسبت به مارادونا بازيكن ساده‌تري بود. آنها هريك براي پيروزي راه‌هاي خود را داشتند. در مسابقات معروف كوپاي آمريكا در سال‌هاي دور، برزيل همواره نسبت به آرژانتين و اروگوئه در مكان پايين‌تري قرار مي‌گرفت.

دليل آن مشخص است. وقتي آرژانتين و اروگوئه مقابل برزيل بازي مي‌كردند، در موقع لزوم از زدن ضربه به فوتباليست‌هاي برزيلي روگردان نبودند. پله اما اين خشونت را با خشونت جواب مي‌داد، چون شجاعت و قدرت بدني بالايي داشت، از ضربات حريفان نمي‌ترسيد.

پله همه كار را درست انجام مي‌داد. او همچون آلفردو دي‌استفانو آنچنان كه تصور مي‌شود، دريبل‌زن نبود، چون در اين صورت به حريف فرصت مي‌داد او را با خشونت متوقف كند يا با نفرات بيشتر فضاهاي خالي را پر كند. با اين حال هر‌زمان كه لازم بود اقدام به عبور از مدافع مستقيم خود مي‌كرد و اگر تشخيص مي‌داد كه موثر است، چند بازيكن را از مقابل برمي‌داشت. دريبل معروف پله، دريبل دوطرفه بود كه با سرعت بالايش اين كار را انجام مي‌داد.

اين موضوع را فراموش نكنيم كه پله همچون مارادونا با مدافعان قدرتمندي روبه‌رو نشده است؛ چون با تغيير فوتبال در دهه 80، مدافعان پيشرفت كردند و تاكتيك‌هاي دفاعي و نتيجه‌گرا حتي در آمريكاي جنوبي مورد استفاده قرار گرفت.

پله هيچ‌گاه در اروپا بازي نكرد. او در سفرهاي مختلفي كه همراه با سانتوس به اروپا داشت، با مشكل مواجه مي‌شد. پله مخصوصا در ايتاليا به مشكل مي‌خورد و هر وقت سانتوس به ايتاليا مي‌رفت، به دردسر مي‌افتاد. با اين حال حتي در آنجا هم پله معمولا پيروز مي‌شد. كافي است نتايج سانتوس را در زماني كه پله در زمين بوده با بازي‌هايي مقايسه كنيم كه او در زمين نبوده است. سانتوس با پله و سانتوس بدون پله، زمين تا آسمان تفاوت داشت.

تكنيك خالص

برخلاف پله كه در هوا، بازيكن خطرناكي بود، مارادونا اصلا نمي‌توانست ضربه سر بزند. با وجود اين مارادونا، پاهاي قدرتمندي داشت كه به وي اجازه مي‌داد بيشتر از انسان‌هاي معمولي جهش كند. او معمولا بعد از پرش بلندش به جاي زدن ضربه سر، توپ را با سينه مهار و يك حركت خطرناك را شروع مي‌كرد. مارادونا نسبت به پله خلاقيت بيشتري داشت. او يك فانتزي‌باز بزرگ بود كه از اين حيث از پله جلو مي‌افتد.

مارادونا كوتاه‌قامت بود؛ ولي پاهايي قوي و شانه‌هايي محكم داشت. به همين سبب گرفتن توپ از او تقريبا غيرممكن بود. او حتي مي‌توانست از ضربات خشن و تكل‌هاي بلند فرار كند، بدون آن كه آسيب ببيند. مارادونا براحتي توپ را كنترل مي‌كرد و تسلط فوق‌العاده‌اي روي توپ داشت. ديد او استثنايي بود. براي مثال او در تمام لحظاتي كه مدافعان انگليسي را يكي يكي از مقابل برمي‌داشت تا آن گل فوق‌العاده را به پيتر شيلتون بزند، حركت خورخه والدانو در قلب دفاع انگليس را زير نظر داشت و اگر او در شرايط بهتر بود، توپ را به او مي‌داد.

فكر مي‌كنم مارادونا تاثير بيشتري روي بازيكنان كناري‌اش داشت. اين موضوع شايد به دليل اين باشد كه ياران كناري مارادونا در تيم ملي آرژانتين بازيكناني معمولي بودند كه به وسيله يك ليدر همچون مارادونا هدايت مي‌شدند. كاري كه مارادونا در جام جهاني 1990 انجام داد را هيچ بازيكني تا به حال صورت نداده است. او تيمي را كه هرگز شانسي براي پيروزي نداشت، تا به فينال بالا كشاند.

پله هم همكاري بسيار خوبي در زمين با ساير بازيكنان داشت. اما او بهترين بازيكن تيمي بود كه مملو از ستاره بود. مارادونا هميشه خوب بود اگرچه هميشه ياراني همپاي خود نداشت.

دي استفانو، بهترين

مارادونا پاي چپ هنرمندي داشت كه باعث مي‌شد فوتبال زيباتر شود. پله هم بسيار زيبا بازي مي‌كرد، اما او پيش از آن كه يك هنرمند باشد، يك ورزشكار بود. بازيكنان كمي در تاريخ به اين دو اسطوره نزديك شده‌اند. يوهان كرويف و بابي چارلتون از جمله بهترين بازيكنان تاريخ هستند، اما هيچ‌يك از آنها و حتي پله و مارادونا، بهتر از آلفردو دي استفانو نبودند. براي من دي‌استفانو بهترين بازيكن تاريخ است. او كاملا زمين را در اختيار مي‌گرفت و بازي خودش را ديكته مي‌كرد. مكان بازي خاصي نداشت و در همه جا او را مي‌ديديد. او قدرت نادري داشت كه فوتباليست‌هاي معمولي فاقد آن هستند. دي استفانو يك استثنا بود كه كارهاي فوق‌العاده انجام مي‌داد.

سوالي كه هميشه در ذهنم مطرح مي‌شود، اين است كه اگر اين بازيكنان در اين زمان بازي مي‌‌كردند كه فوتبال مدرن ارائه مي‌شود، چه اتفاقي مي‌افتاد؟

آنها همه تكنيك، هوش، خلاقيت و قدرت‌ بدني را در بالاترين حد ممكن داشتند، ولي به عقيده من دي استفانو از همه برتر بود.

نظر بزرگان

ماريو زاگالو: حتي دو تا مارادونا هم به پاي پله نمي‌رسند.

رود گوليت: مارادونا بهترين بازيكن تاريخ است. من هر هفته از نزديك بازي‌هاي او را در ايتاليا مي‌ديدم. او واقعا در كلاسي متفاوت بازي مي‌كرد.

فرانتس بكن باوئر: پله بهترين است. او همواره صادقانه رفتار مي‌كرد ولي مارادونا اين‌گونه نبود.

كارل هاينس رومنيگه: مارادونا بهترين بود. زماني كه مارادونا بازي مي‌كرد، بازي كردن كمي مشكل‌تر شده بود. پله فقط در برزيل بازي كرد و بعد در كاسموس نيويورك. مارادونا در آرژانتين و بوكاجونيورز بازي كرد و بعد به اروپا رفت.

توستائو: پله كامل‌تر از مارادونا بود. مارادونا با توپ يك هنرمند بود، يك شعبده‌باز سيرك، پله سمبل تكنيك و خلاقيت بود.

اريك كانتونا: مارادونا هميشه بهترين خواهد بود. چيزي كه او را متمايز مي‌كند اين است كه او برخلاف پله كه بازيكناني استثنايي در كنارش مي‌ديد، ياراني معمولي داشت. مارادونا مجبور بود تيم را به دندان بكشد. اگر شما مارادونا را از آرژانتين مي‌گرفتيد، آنها قهرمان جام جهاني نمي‌شدند، اما برزيل بدون پله هم قهرمان مي‌شد.

رونالدو: بگذاريد يادآوري كنم كه من برزيلي‌ام. فكر مي‌كنم جواب خود را گرفتيد!

سر الف رمزي: پله تقريبا همه چيز داشت. مارادونا هم همين‌طور. مارادونا بيشتر تلاش مي‌كرد و تكنيك بالاتري داشت. مشكل اينجاست كه بعضي مواقع او را به دلايل ديگري به خاطر مي‌آوريم. او قوانين را زير پا مي‌گذاشت تا خود را نشان دهد.

سر الكس فرگوسن: اين يك بحث بي‌حاصل است كه بستگي به اين دارد كه بازيكن موردنظر شما متعلق به كدام دوره است. اين بحث هميشه ادامه خواهد داشت و از آن نتيجه هم عايد نمي‌شود.
تهيه كننده:مزدك ميرزايي منبع:four four two آوريل 2009
 

 
 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
انتشار یافته: ۱۷۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۸۸/۰۵/۰۶
29
37
faghat maradona . pele kie baba
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۵ - ۱۳۸۸/۰۷/۲۳
29
37
مارادونا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۸۸/۰۸/۱۳
33
34
مارادونا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۸۸/۰۹/۰۱
29
39
بی شک مارادونا
ناشناس
|
-
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
28
45
پله. بدون تردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۹
29
33
maradona
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۸۸/۱۱/۲۶
27
35
مارادونا بهترين بود. زماني كه مارادونا بازي مي‌كرد، بازي كردن خیلی مشكل‌تر شده بود.
حتي 10تا پله هم به پاي مارادونا نمي‌رسند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۳ - ۱۳۸۸/۱۲/۰۵
36
25
پله. تازه پس از او هم یوهان کرایف.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۷
21
29
مارادونا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۸۹/۰۲/۰۶
38
11
پله و مارادونا هر دو استثنایی هستند. اما هیچ کسی یوهان کرایف و یوهان نیسکنز نمیشود.تازه بعد اینها دی استفانو و پوشکاش قرار دارن.
ناشناس
|
-
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۸۹/۰۲/۲۵
35
24
1- ماردونا
2 - يوهان کرايف
3 - آلفردو دي استفانو
4- فرانس پوشکاش
5- پله
6- گوليت
7 - فن باستن
8 - فرانک ريکارد
9 - زين الدين زيدان
mohammadreza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۰۲
35
26
فقظ رونالدو
رضاعلوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۳/۰۶
23
29
بی شک مارادونا
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۰۶
26
29
مارادونا
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۰۸
29
21
باید از کسانی سوال کرد که باز این دو اسطوره را دیده باشند نظر اکثر آنها این بود که مارادونا بازیکن خوب واستثنایی بود اما پله یک اسطوره است ونظر یکی از کسانی که به عنوان یک کارشناس بزرگ هم بازی های پله وهم بازی های ماردونا را از نزدیک دیده است گفته است (باید اعتراف کرد که پله فراتر از یک قهرمان ورزشی است) با احترام بنظر همه دوستان.
آرسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۲۵
27
28
پله از مارادونا قویتر است
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۳۱
26
26
نظیر مارادونا نداریم ماردونا اگر یک کمی از حاشیه دور بود بهتر هم بود
نمیخواهم بی احترامی کنم اما
پله گو خورده کجا پله میتونست کل بازیکنان یک تیم دریب کنه گل بزنه پله مرده خوری عوضی حالا بهش مقام دادن باید هم دستمالش بکشن مرتیکه سیاه زغال اخته
هر کی که نظر داده از مارادونا حسودی میکرده
فوتبال یعنی مارادونا. ماردونا یعنی فوتبال
امید
|
Canada
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۸۹/۰۴/۱۰
28
24
مارادونا عشق من
azizullah
|
Hong Kong
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۴/۱۱
25
19
just maradona
abdulzaher merzai
|
Germany
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۸۹/۰۴/۱۴
23
22
به فکر من پله را بدون مورد به مروارید سیاه لقب ندادند و او کسی بود که تاریخ فوتبال را در کل تغیر داد و او بهترین بازیکن در قرن بیست بود و در مورد مارادونا او فقط یک عجوبه فوتبال بود پس از این لحاظ پله واقعا بزرگ و بالا بود و است
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۴/۱۵
23
22
زین الدین زیدان پر افتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان هست
پس زیدان از پله و مارادونا هم بهتره
حتی در نظرسنجی 100 بازیکن تاریخ فوتبال زیدان با 17200 رای بالاتر از مارادونا با 16400 رای قرار گرفت و پله هم با 16300رای در رتبه سوم بهترین بازیکنان در خط میانی ادوار فوتبال قرار گرفته
پس زیدان ابرقدرت بی چون و چرای فوتبال محسوب میشه !!!
1-زیدان
2-مارادونا
3-پله
........................................
شاهين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۴/۲۶
21
26
البته كه مارادونا يعني فقط مارادونااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
حسین
|
United States
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۴/۳۱
23
25
البته که پله
تازه بعدشم کرایوف و بکن باوئر و پلاتینی تو صف هستند.
پله یه بازیکن جفت پای همه فن حریف بود و هیچ وقت تحت شعاع ستاره های اطرافش قرار نمی گرفت نه یه دریبل زن مرده خور معمولی که مثل آنری تو آرسنال همه توپ ها بهش ختم شه و تازه یه کاری کنه.
پله هیچ وقت به دوپینگ و دست خدا احتیاج نداشت.
وحید رفایی نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۵/۲۷
22
26
ده تا مارادونا ،یک دهم پله نمی شوند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۱
18
24
برای مارادونا احترام خاصی قائلم ولی فکر کنم پله بازیکن بهتری بود. مارادونا در کنار رونالدینیو و ... بعد از او قرار میگیرند.
پویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۶/۰۴
36
8
نه مارادوناو نه پله فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط مسی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۶/۱۰
29
10
كريم باقري و رائول گنزالس
snake
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۶/۱۹
27
12
ط فقط فقط فقط فقط فقط فقط مسی؛مسي فقط به قول دوستمون نه یه دریبل زن مرده خور معمولی که ل همه توپ ها بهش ختم شه و تازه یه کاری کنه.تازه پشت سر مسي ژاوي و اينيستا هستند كه باعث ميشه مسي فقط تو بارسلونا بتونه خوب بازي كنه.هر مهاجمي اين دوتا پشت سرش باشن خوب بازي ميكنه.مسي حتي در حد رونالدو برزيلي نيست كه تو با پله يا مارادونا مقايسش ميكني.
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۷
14
26
بی شک برزیلیها بهترین هستن.
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۷/۰۶
29
4
فقط ناصر محمد خانی.بعد پله و مارادونا
behzad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۱
23
11
رونالدینیو بهترین بازیکن تاریخه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۷/۱۷
17
16
در قالب مستطیل سبز، دیگو آرماندو مارادونا بی مانند بودِ و خواهد موند.. . ..و نه پله و نه کسی دیگر.. .
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۰۸
24
6
مسی
مجتبی دروگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۰۸
27
6
مسی بهترین بازیکن تاریخ
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۳
20
26
1-پله
2 مارادونا
3 رونالدو برزيلي
4 زيدان
5 روبرتو كارلوس
6 رونالدينهو
7 كيريسين رونالدو
8 راول
9 مسي
10 كاكا
مور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۴
15
23
متاسفانه دوستانی که نظر میدن از پله چیز زیادی نمیدونند.توصیه میکنم به یو توب مراجعه کنید و چند کلیپ از پله ببینید.از خودتون خجالت خواهید کشید که مارادونا رو برتر از اون میدونستید.البته دلیلش مشخصه.چون مارادونا به نسل امروز نزدیک تره.مارادنا زمانی بازی میکرد که فوتبال به هیچ وجه خشونت سالهای پله رو نداشت.توپ فوتبال خیلی بهتر و منعتتف تر ساخته شده بود.بازی کردن در زمان پله با اون خشونت بالا و چمن بی کیفیت و توپ غیر استاندارد و سنگین خیلی سخت تر از زمان مارادونا بود.لطفا تحقیق کنید و از روی تعصب حرف نزنید.بدون شک اول پله(همانطور که اول شد)دوم مارادوناسوم بکن بائر که متاسفانه دوستان کوچکترین شناختی از این بازیکن بزرگ ندارند
رونالدینیو
|
United States
|
۰۲:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۸
9
25
پله
زیدان
|
United States
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۳۰
11
25
پله بهترینه
پله
|
United States
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۱
11
23
پله بهترینه
فرشادمرادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۶
18
20
جادوگرفوتبال.مارادونای/کبیر
مسی
|
United States
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۷
14
18
1-پله 2- مارادونا 3- یوهان کرایف
مسی
|
United States
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۷
14
15
1-پله 2- مارادونا 3- یوهان کرایف
behzad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۸۹/۰۹/۰۹
20
8
رونالدینیو نقطه اوج فوتباله و از پله و مارادونا و زیدان و ... یه کلاس بالاتره
مسی
|
United States
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۲
9
18
پله بهترینه
فرزاد مهرادفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۸
14
14
مارادونا-زيدان-پله
ناشناس
|
Germany
|
۰۴:۲۸ - ۱۳۸۹/۱۰/۱۳
17
12
دوستان میخواستم بگم طی سه بار رای گیری در بین کارشناسان فیفا جهت اعلام بزرگترین بازیکن تاریخ فوتبال درقرن بیستم هرسه بار پله انتخاب شد و بعد از اون مارادونا / نفر سوم تو این رای گیری وجود نداشت ( اسم زیدان بیشتر باعث خنده میشه بین بزرگان تاریخ فوتبال)
پوریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۰
3
18
اینکه 10 تا از این اون نمیشه یا برعکس شاید معنی نده
ولی همه فوق العاده اند مهم اینکه اسم زیدان و پله و مارادونا همواره در تاریخ خواهد ماند
اميد007
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۹
26
3
همه خوبن اما مسي يه چيز ديگست
امیز@1377
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۹
14
21
مارادونا+پوشکاش+زیدان+یوهان کرایف=پله
پاسخ ها
ناشناس
| Norway |
۰۵:۱۳ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۲
جالب گفتی! :-)
behzad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۸
13
10
رونالدینیو و تمام
حسین موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۸۹/۱۲/۲۷
11
11
مارادونا مثل فیلم های کارتونی بازی می کنه بازیش افسانه ایه می تونه راحت همه رو دریبل بزنه
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۹
10
7
بدون شک مارادونا چون تنها خودش چندتا تیم مختلف رو قهرمان لیگ های اروپایی و آرژانین رو قهرمان جهان کرد بعد از مارادونا هم زیدان و مسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۵
12
9
من تقریبا از همه بازی همه فوتبایستها رو دیدم به نظر من مارادونا به تنهایی اولین دومین وسومین بازیکن بزتر دنیاست
سورنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۲/۱۳
11
6
زیدان چون پرافتخارترین اسطوره جهانه وبازیش به ستاره بودن بقیه بستگی نداره و همچنین در هر کاری تو فوتبال استاد بود . مثل دریبل معروفش که به نام اون میشناسنش یا با اینکه راست پا بود نصف گلاش با پای چپه . ضربه های ایستگاهی خوب قدرت بازی سازی عالی استپ های کم نظیر توانایی استفاده از ضربات سر موثر مثل بازی با برزیل سال نود و هشت همه موید این ادعا هستن تازه هیچوقت با تقلب تیمش برنده نمیکرد .فکر نمی کنم بازیکنی جرات داشته باشه به بوفن تو فینال جام جهانی چیپ پنالتی بزنه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۱
7
10
فقط پله بعدش هم مسی تکرار نشدنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
8
10
مارادونا در تاریخ فوتبال افسانهایست
omhd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۹
10
7
فقط مارادونا......................
قمصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
11
8
فقطزیدان
خهعتع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
11
7
زیدان
lحسن مختاریان فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
6
11
پله
مارادونا
زیدان
مسی
رونالدوی برزیلی
سعید لورگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
18
1
فقط مسی تنها ستاره فوتبال دنیا
مصطفی پارسای(رونادو)
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۷
7
14
واقعا برای اونایی که میگن پله بهترین بازیکن دنیا نیست متاسفم درسته ستارگان زیادی کنار پله بودند ولی کاری کرد که هیچ کس نمیتونه اونو انجام بده مثل تیم رئال با این همه ستاره نمی تونه بارسلونا رو ببره
1-پله
2-مارادونا
3-رونالدینیو(در طول اوجش)
4-زیدان
5-رونالدو
6-پوشکاش
7-روبرتو باجو
8-مسی
9-استفانو
10-یوهان کرایف
دکتر ایمان نعمتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۷
15
6
فقط کریستین
هومن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۸
15
6
فکر میکنم اگه جوراب زیدان و بزاری تو زمین از همه ی این لیست یه سر و گردن بالا تر باشه شماهام خودتونو گول نزنید برید بازیهای زیدانو ببنید تا متوجه بشید فوتبال یعنی چی؟؟؟؟؟
درگاهی-رضا
|
United States
|
۰۳:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۲
13
9
معنا.خلاقیت.مزه.تکنیک.قدرت....وهمه چیزه فوتبال فقط....مارادونای کبیر... اونی که فوتبال حرفه ای بازی کرده باشه بدون شک مارادونا خواهد گفت
پاسخ ها
پله
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۲
بنده خدا وقتی مارادونای صغیر داشت شیر می خورد پله معنی فوتبال رو با بازیش عوض کرده بود دوستانی که می گید مارادونا برید درباره پله تحقیق کنید بعد بگید مارادونا
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۲
5
10
پله بهترينه درطول عمرش 1363بازي انجام داده 1283 گل زده دريك صل هم 3بار بيشتر از 100 گل زده 3تا جام جهاني برده پله از17سالگي معروف بود ولي ماراترياگونا 20سالگي
سيد جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۳
11
5
زياد خودتون خسته نكنيد يه نفر از همه اونا بهتر كه فكر كنم نويسنده با اون مشكل داره كه اونم از آينها هم برتر
اسمش هست زيدان
اگه نمي دانيد كي هست نوي گوگل بنويسيد زيدان
خواهشن آن را اعلام كنيد
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۵
10
8
من كه مي گم زيدان ازهمه بهتره زيدان يك دريبل معروف داشت ولي بقيه ي بازيثكنان ندايشتنددوم هم پله سوم هم رونالدو برزيلي
پاسخ ها
ناشناس
| Norway |
۰۵:۱۶ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۲
اون دریبل و من تو بازی های مارادونا دیدما!!!
داکتر روح الله
|
Afghanistan
|
۰۴:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۶
4
11
پله بهترین بازیکن است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۴
11
3
فقط رونالدینهو اوج تکنیک 20 سرعت 20 ضربه آزاد 20 پاسور 20 واقعا هیچ بازیکنی مثل رونالدینهواوج نمیشه شک نکن
پاسخ ها
هیولای فوتبال هالکککککککککککککک
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
برو تا بازی های کامپیوتری ببین حتی بدترین بازیکن ها هم اینقدر بد امتیاز ندار
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۳۰
4
5
من فقط یه لینک می دم:
http://www.fifa.com/worldcup/archive/southafrica2010/bestmove/video/video=1241955/index.html
خودتون بفهمید کی بهترینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۵
4
10
پله
زیدان=کاملترین بازیکن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۲
16
5
پله از پاس بی بهره بود و مارادونا از ضربه ی سر . پله و مارادونا قدرت بدنی نداشتند. وچند ضعف مهم دیگر ولی زین الدین زیدان بازیکنی بود که در تمامی توانایی ها خوب و عالی بود.
شوت- پاس- دریبل- تکنیک- قدرت بدنی- دوندگی زیاد باسرعت خوب و پابه توپی عالی- ضربه ی ایستگاهی وکرنر وپنالتی مطمئن و دفاع عالی و قدرت رهبری فوق العاده و ضربه ی سر بی نظیر و ..........
دلیل اصلی بهترین بودن زیدان این بود که در پستی این طور بازی می کرد که هیچ بازیکنی توانایی نشان دادن خود در این پست را نداردیعنی پست هافبک دفاعی.
r9
|
United States
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۴
11
7
من طرفدار رونالدو و برزیل هستم ولی با کلیپایی که از دیگو مارادونا دیدم تنها میتونم بگم:
کل بازکنان تاریخ 10-100 مارادونا
امیر حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۱
14
5
فقط مارادونا و بعد از اون مسی.
Abbas
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۲
7
9
چرا خودتونو اذیت میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من بهترین بازیکن تاریخ هستم.یکی بیاد بازیای منو ببینه میفهمه پله و مارادونا در برابر من هیچی نبودن !!!!!!!!!!!
پاسخ ها
کارشناس فوتبال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۲
آره والا من بازی تورو دیدم عالی بوده قد:100 وزن :12 اصلا بازیت خیلی خوبه تو از پله هم بهتری
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۳
7
3
ملاک بهترین چیه؟
افتخار؟
کی افتخارش از کرایف تو زمینه ی باشگاهی بیشتره؟ تو زمینه ی ملی هم یک تنه تیمشو به فینال برد.لطفا برین اون بازی نکبتی رو ببینین که بدونین جک تیلور چطوری نوکر آلمان میزبان شده بود. جام جهانی 78 هم لطفا برین زندگی نامه ی کرایف رو بخونین تا بدونین چرا بازی نکرد؟ اون تنها بازیکن تاریخه که به خاطر بازی به مرگ تهدید شده. اگه بازیکنای هلند درخشش داشتن چرا بازیشون بدون کرایف قشنگ نبود؟مارادونا و زیدان همیشه جوری بازی میکردن که ضعف هم تیمی ها شدیدا مشخص بود ولی کرایف تیمشو تا خودش بالا میکشید.اونا با کریف همه چی بودن ولی بدون اون هیچی...اگه هلند هم سال 78 بدون کرایف به فینال رفت چون هیچ ابر تیمی روبروشون نبود.این حرف وقتی ثابت میشه که کرایف از آژاکس به بارسا رفت.همون تیمی که حقش قهرمانی جهان بود 8تا بازیکنش آژاکسی بودن که بعد از رفتن کرایف بعد 3سال مرحله ی اول جام باشگاه ها رو هم نتونست پاس کنه.
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۰۶ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۳
مالدینی به تنهائی از کل تیمائی که کرایف توشون بازی کرده هم پرافتخارتره فقط 7 بار رفته فینال باشگاههای اروپا و 5 بار قهرمان شده
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۳
5
12
کسایی که میگن مارادونا یه تنه ناپولی رو قهرمان کرد بهتره اول یه نگاهی به تاریخ بندازن.سال 87 چه تیمی تو ایتالیا قدرت داشت؟ یوونتوس 10/1 قدرت سالهای قبل رو نداشت.اینتر هم بهتره در موردش صحبت نشه.میلان هم از اون میلان 89 90 معروف فقط بارسی کم تجربه رو داشت.ولی ناپولی ثروتمندترین تیم اروپا(قابل توجه کسایی که میگن مارادونا برای مخالفت با نظام سرمایه داری به ناپولی رفت و وتی به ناپولی رفت رکورد نقا و انتقالات رو جا به جا کرد)مثلث مرگبار مرادونا فالکلئو کارکا رو داشت.قهرمانی با همچین تیمی تو همچین لیگی خیلی سخت نیست.سال 90هم میلان تقریبا نصف فصل مثلثشو نداشت و همون تیم ناپولی سال بعد بدون مارادونا قهرمان یوفا شد.
ولی کرایف تو بارسا یک تنه بارسا رو قهرمان کرد. رئال با ستاره های آلمانیش(نتزر و برایتنر) و اتلتیک مادرید با ستاره های اسپانیایی همه مقابل کرایف سر خم کردن.
اگه مارادونا ناپولی رو داره کرایف بارسا رو خیلی قشنگتر داره.
همین مارادونا تو بارسا تونست کاری بکنه؟ از سال 84 که به ناپولی رفت تا 87 که افتخاری رو کسب نکرد.
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۳
6
11
مارادونا بازیکن بزرگیه ولی اگه بازی با انگلیس نبود مارادونا هیچوقت این مارادونا نمیشد
کسایی هم که به اون دریبل مارادونا مینازن یه نگاهی هم به فینال جام باشگه های آژاکس و اینتر و آژاکس پاناتینایکو 73 72 یا حتی فینال جام جهانی یا ال کلاسیکو 74 هم بندازن بد نیس.وقتی تو بازی با پاناتینایکو کرایف تقریبا از محوطه جریمه خودشون توپو میگیره و چند بازیکن رو دریبل میکنه و حتی 3بازیکن رو هم به زمین میزنه(با دریبل) اونوقت میدونن کرایف تو دریبل بلند همتا نداره.لطفا دل به رای گیری ها هم نبندین.سال 2006 یه رای گیری شد رونالدینهو بهترین بازیکن تاریخ شد.الان یه رای گیری شده که که مسی بهترینه پس رای گیری که گفت زیدان بهترینه رو خیلی جدی نگیرین.یه نگاهی به اون لیست بندازین میفهمین چرا؟(به عنوان مثال زوف پنجم هستش)
زیدان بازیکن خوبی بود ولی کند بود.به قول مارادونا فوتبالش مریضه.اگه اون دریبل داره کریف هم دریبل داره که البته دریبل کرایف مثل دریبل زیدان که کلا از مارادونا تقلید میکنه کاملا خودساختس(این دریبل تو فیفا به cruyff turn معروفه)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۷
جک قشنگی گفتی
دانیال فاتح
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۶
برو جمش کن....
زنده باد مارااااااااااااااااااااااااااااااااادونا
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۳
5
7
اگه مارادونا توپو مینداخت جلو خودش یا زیدان بازیسازی میکرد لطفا تشریف ببرین چن تا بازی کرایف رو ببینین تا ببینین یه بازیکن میتونه اینا رو با هم ادغام کنه و اونوقت بازی چقد قشنگ میشه.ببینین کرایف حتی موقع دریبل دستوراتشو به بازیکنای تیم میده(مغز مارادونا میتونست همزمان هم دریبل کنه هم بازیسازی و فضا سازی کنه و به بازیکنا بگه چیکار کنن که با اینشتین مقایسش میکنین؟)
کسایی که میگن توتال فوتبال مال کرایف نیس بازی های 78 رو با 74 مقایسه کنن.
همچنین اوج مغز یه بازیکن رو تو پنالتی 2ضربش ببینین.
اگه زیدان میتونه خودشو با هر تیمی سازگار کنه قدرت کرایف تو این زمینه خیلی بیشتر از اونه(مراجعه به تاریخ)
جز اون کی این فاکتورا رو با هم داره؟
1.سرعت 2.تکنیک 3.مغز بازی(بازی خونی) 4.تمام کنندگی 5.کار تیمی 6.قدرت بدنی
احمد مرادپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۱
11
3
كافي بازي اين دو تا رو ببينيد واقعا مارادونا تكنيكي تر.جذاب تر و هنر مند تر بود.تازه پله در دهه 60 بازي ميكرد كه خيلي با دهه80 متفاوت وساده تر بود .البته مسي از مارادونا هم باهوشتر و هنرمندتره1)مسي
2)مارادونا
3)كرايف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
6
6
به نظر من با تيستوتا بهترين بازيكن تاريخه. بريد گلهاي باتي گل رو ببينيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
7
4
باتيستوتا
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
12
2
1)کریس
2)کریس
3)کریس
شانسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۹
5
5
فقط مارادونا.مارادوناهنرمندی بودکه اوج زیبایی فوتبال رابه مردم تمام جهان نشان دادمارادونامتعصب ترین فوتبالیست دنیابود
c6
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۸
7
8
آخه رونالو دیگه کیه وسط این هم آدم مشهور حالا مسی یه چیزی اما رونالدو
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۲
6
4
اول مارادونا دوم مسى بعد بقيه...
علی
|
Norway
|
۰۵:۴۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۲
2
4
برای تعین این مساله باید از جدولی مشابه جدول بالا استفاده کرده و تمامی فاکتور های مهم رو لیست کرد و بعد مقایسه کرد که سلیقه ه ای نطر ندیم. من مدت هاست دارم در مورد این سوال تحقیق می کنم و با احترام به همه ی دوستان به این نتیجه رسیده ام که پله معدل بالاتری در فوتبال کسب می کنه.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۹ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۳
8
2
1-مارادونا
2-زیدان
3-رونالدو ( برزیلی )
4-مسی
5-پله
6-فانباستن
7-مالدینی
8-دی استفانو
9-بکن بائر
10- باجو
زیزو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۲
9
7
من فقط یه چیز میگم
تمام این نظرات فقط شخصی هست و سلیقه ای

اما بیاید به آمار نگاه کنیم
پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال کیه؟ اینو که دیگه تعصب نمیخواد آمار میگه کارشناسان و مردم کل دنیا انتخاب میکنن
و اون کسی جز زیدان نیست

چه کسی میتونه در جام های جهانی تیم ملی کشورش رو یک تنه تا فینال بیاره
کدام بازیکن در اولین بازی ملیش میتونه 2 تا گل بزنه
کدام بازیکن اندازه زیدان تمامی عناوین و مدال ها و افتخارات رو کسب کرده
مرد سال
مرد سال اروپا
مرد سال فرانسه
بهترین بازیکن جام جهانی
توپ طلا
کفش طلا
بهترین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا
بهترین بازیکن قرن
بهترین بازیکن جام ملتهای اروپا
بهترین بازیکن سال لیگ اسپانیا
و خیلی از افتخارات دیگه که ما ازش بی خبریم
سفیر صلح و نماینده ویژه سازمان ملل در امور خیریه و کودکان بی سرپرست
بهترین بازیکن 100 سال اخیر
همه به کنار گل زیبای و معروفش در فینال لیگ قهرمانان اورپا در بازی رئال و بایرلورکوزن

گل زدن در 2 فینال جام جهانی
زدن پنالتی چیپ در فینال جام جهانی کار هر کسی نیست
خلاصه مدال و عنوانی نیست که زیزو کسب نکرده باشه
پس معیار انتخاب بهترین بازیکن تاریخ باید با مدرک و سند باشه نه تعصب و سلیقه

زیدان همیشه جاودان
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۴
7
3
1مارادونا
2پله
3دی استفانو
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۶
6
7
شاید افتخارات خیلی از بازیکنان از مارادونا بالاتر باشد ولی همه میدانند که دن دیگو تنها بازیکنی است که با دو تیم معمولی این جامها وافتخارات رو کسب کرده در صورتی که تیمهای دیگر دارای فوق ستارهای زیادی بودن مثل یونتوس.میلان ..
ناپولی قبل از دن دیگو فقط یک بار جام حذفی رو برد وبعد از دن دیگو هیچ جامی نبرد والبته نداشتن پارتی و هواخواه در ufaوهمچنین مواد مخدر و ضد امریکا بودنش باغث شده که نام او در کنار بقیه گفیه بشه در حالی که او فراتر از این جهان بازی میکرد
جایزهای فردی
1-دو بار بهترین بازیکن جهان شده
2-بهترین بازیکن تاریخ از نظر مردم که بهترین داور و قاضی هستن(این رای گیری در سال 99-2000انجام شد)
3-بهترین بازیکن جام جهانی 86و 90
جوایز تیمی
1-دوبارقهرمانی با ناپولی در لیگ ایتالیا
2-قهرمان جام حذفی ایتالیا
3-قرمانی در سوپرجام ایتالیاواروپا
4-قهرمانی در لیگ اروپا
ودر ردی ملی هم
1-قهرمانی جام جهانی 86
2-چند قهرمانی در کوپا امریکا
3-نائب قهرمان جام جهانی
بهترین ها
1-دندیگو (افسانه ای)
2-زیدان
3-پله
4-کرایف
5- دیاستفانو
6-رونالدو برزیلی
7-ربرتو باجو
8-رونالدینیو
9-کریس رنالدو
10-مسی
7-
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۹
6
9
بین مارادونا و پله پله بهتر بود
بین رونالدو و مسی رونالدو بهتره
ایوبانوج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۲
10
2
مارادونا ازپله بهتره .مسی سرورهمه فوتبال دنیا
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۶
8
2
بنظرمن تودوره ای ک پله ومارادونافوتبال اینقدرفیزیکی وفشرده نبودمث ألان‏!من آرشیوهمه بازیکنارودارم‏!فوتبال علمی شده‏!من مسی روباهوشتروکاملترازبقیه بازیکنان میبینم چراک هم یک بازیسازکامله وهم یک پاسوروگلزن تمام عیار؛درضمن مث پله ومارادوناهم مغرورنیست‏!‏
ALI
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۶
7
2
به نظر من مارادونا بیشتر تلاش میکرد که بازی قشنگی داشته باشد ولی پله به دنبال گل قشنگ بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۶
10
5
1-مسی2-مسی3-مسی4-مسی5...
کاکا7
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۲
3
8
1-پله
2-رونالدو برزیلی
4 fereshte
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۹
8
4
1.cris ronaldo
2.pele
3.maradona
4.messi
5.ronaldo
6.ronaldinho
7.zeydan
8.bekham
Rahmati
|
United States
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۲
5
3
مسی بازیکن متفاوتیه که هرکاری رو میتونه انجام بده اگه با دقت به بازیهاش نگاه کنید خودتون متوجه میشید هیچ بازیکنی ایقدر ریز استارت و باهوش نیست کارشناسا محاسبه کردن و متوجه شدن توپ حداکثر 30سانت از پاهاش دور میشه و میتونه با قدرت تصمیم گیری فوق العاده سریعش بازکنایی که سد راهشن رو از فاصله کمتراز 4سانت دریبل بزنه و سرعت جاگذاشتنش هم دو دهم ثانیه محاسبه شده پاسها و حرکات مسی غیر قابل پیش بینی و فوق العاده سریعه.امیدوارم بتونه چهارمین و پنجمین توپ طلا رو هم بگیره.مسی صاحب مدرنترین سبک فوتباله.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۷
6
3
به نظر من مارادونا بهترین بازیکنه تاریخ فوتبال جهانه اما نمیشه از بازیکن های دیگر هم صحبت نکرد اما با احترامی که به نظر دوستان دارم مسی در یک تیمی قرار داره که پر ستاره است پس نمیتونیم اون رو بهترین بازیکن تاریخ دونست و پله هم در تیمی که پر ستاره قرار داشت پس اون رو هم نمیتونیم بهترین بازیکن تاریخ دونست و دی استانفو درسته که کمی از بازیکنان دیگر بهتر بود اما در آن زمان فوتبال بازی کردن راحت تر بود و نمیتونیم اون رو هم بهترین بازیکن تاریخ بدونیم و زیدان هم در تیمی پر ستاره قرار داشت و نمیتونیم اون رو هم بهترین بازیکن تاریخ بدونیم و اما برتری از آن مارادونا است زیرا آن زمان هم فوتبال مشکل بود و هم در تیمی پر ستاره قرار نداشت پس دیه گو مارادونا بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان است
محمد ازاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۳
7
3
اگر منطقی باشیم 1.مارادونا 2.پله اگر رونالدینیو بیشتر تو اوج میموند دوم میشد .مسی هرگز بهتر این 3 تا نیست
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۸
2
6
1 pele
pele
pele
pele
.................................... 2
LiverBarca
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۰
6
2
بدون شک مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال هست و مثل این بازیکن نیومده و نخواهد امد...
یادتون باشه مسی 24 سالشه و اینهمه مقام و عنوان به دست اورده!
بعد ازمسی هم بی شک مارادونای کبیر...
عرفان حسامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۲
7
1
خود پله می داند از ماردونا بهتر نیست.
نمی دانم آنهایی که پله را با مارادونا مقایسه می کنند آیا می دانند که در ایران خیلی ها بهتر از پله هستند آیا ایران جز جهان نیست و چرا نام پله را در ردیف مارادونا قرار میدهند باید اول او را با ایرانی ها مقایسه کرد بعد از آن اگر از آنها برتر بود
در آخر چیزی می خواهم بگویم که خود پله هم می داند از مارادونا خیلی پایین تر است. اگه به تعداد گل زده باشد من هم بالای 3000 گل زده ام گل زدن تو لیگ برزیل و آمریکا و ... کشورهای بی اعتبار فوتبال که هنر نیست هنر این است بتوانی در باشگاه های معتبر فوتبال جهان یعنی در بارسلونا و ناپل قهرمان شوی
پاسخ ها
هیولای فوتبال هالککککککککککککککک
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
عزیزم ببینم تو اصلن فوتبال بلدی اگه بلد بودی برو به جام باشگاههای جهان نگاه کن همهی تیمهای بزرگ از جملهبارسلونا از تیمهای برزیلی شکست خورده اند و در ضمن برزیل تنها کشوری که بازیکن به نقاط مختلف جهان صادر میکنه ولی هیچ بازیکن خارجی در لیگ برزیل بازی نمیکنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۲
آره تو فوتبالیستی اصلا تو 1000000 گل زدی ببین آقا عرفان گلهایی که تو زدی تو کوچه بوده پله 1300 گل زده یعنی تیم هایی که با پله بازی میکردن از استقلال هم راحت تر بودند؟پس چرا آرش برهانی هنوز صدتا گل زده؟مگه رقیباش صبا و سپاهان و...اینها نبودن؟پله سه بار جام جهانی رو گرفته تو میگی که نمیتونه بازی کنه؟
سهیل
|
Switzerland
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۵
8
2
به نظر من بهترین بازیکنتاریخ فوتبال جهان مارادونا است که هنوز تو جهان نظیر ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۲
خدایی چندبار این نظر رو دادی؟
البار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۸
9
1
کریس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۶
7
2
1 مسي 2 مارادونا 3 كرايوف 4 پله الان بازي كردن سخت تر شده بهمين دليل كار مسي خيلي مشكلتر از بقيه هست با اين حال او از همه باهوشتر در بازي هست و هيچ كسي به گردش هم نميرسه
PEIMAN
|
United States
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۳۱
6
1
بدون تردید از نظر نبوغ و قدرت رهبری هیچ فوتبالیستی به کرایف نمیرسه بعداز کرایف زیدان.از لحاظ قدرت رهبری و تاثیر گذاری دی استفانو وپلاتینی از لحاظ شم گلزنی و دقت ضربات با هردو پا و ضربات سر + تاثیر گذاری فان باستن واز نظر سمبلیک پله اما اگه تمام خصوصیات رو با هم در نظر داشته باشید هیچ فوتبالیستی- حتی کرایف و دی استفانو- کاملتر از مارادونا نیومده.
مسی فوتبالیست بزرگیه اما باورکنید علت یکه تازیش فقط کمبود سوپراستار در جهان فوتباله.امروزه بجز کریس رونالدو کدوم فوتبالیستی در حد مسی دیده میشه؟ اما شما اگر مسی رو از بارسا جدا کنید بهتر بگم مسی رو از ژاوی جدا کنید چی میبینید؟ یه بازیکن کاملا معمولی ارژانتین جام جهانی 2010 رو فراموش کردین؟
مقایسه مسی با مارادونا کرایف دی استفانو زیدان پلاتینی و بکن باوئر مقایسه ورق الومینیمی و شمش طلاست!!!
اینم یه تیم سمبولیک تاریخ : یاشین/ بکن باوئر/ فاکتی/بابی مور/ کرایف/ دی استفانو/ مارادونا/ پلاتینی(زیدان)/ پله/ پوشکاش/اوزه بیو(فان باستن)
سعید
|
United Kingdom
|
۰۶:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۰۹
9
2
1-رونالدو برزیلی
2-زین الدین زیدان
3-پله
4-مارادونا
5-فان باستن
6-رونالدینهو
6-روماریو
7-لوییز فیگو
8-یوهان کرایف
9-دی استفانو
10-گرد مولر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
7
2
فقط مارادونا
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
3
7
1-پله
2-روماریو
3-رونالدو(برزیل)
محسن
|
United States
|
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
6
2
مارادونا... هم تیمی هاش معمولی بود واقعا معمولی بود...واقعا جام جهانی 90 به تنهایی تیموبرد فینال که المان بایه پنالتی اشتباه ارژانتین رو برد
پله جام جهانی اول فقط یه کم بازی بهش رسید...و جامهای دیگه هم برزیل تمام تیمش فوق العاده بود فقط پله نبود
اگرمیخواید بر اساس این چیزا رای بدید "کافو" برزیلی هم هست 3 فینال جام جهانی بودش 2 بار هم قهرمان شد از این 3 فینال پس کافو دومین بازیکن برتر تاریخه!!!
این امار ها افتخارن ولی تعیین کننده بهترین بازیکن تاریخ نیستن
1مارادونا
2پله
البته باید بازی های مسی را نشست و دید
پاسخ ها
هیولای فوتبال هالککککککککککککککککککک
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
اگه مارادونا خودش تنها بود پس ده بازیکنه دیگه ترپ بودن و اگه ترپ بودند باید مارادونا در هر بازیی شست هفتاد گل میزد تا شاید میبرد
yaya
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
7
1
just cristiano ronaldo
هومن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
7
1
اينكه پرسيدن نداره!!!!!! دلپيرو
هومن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۹
5
5
1-پله
2-مارادونا
3-زيدان
4-باجيو
5-بكن باور
6-مسي
7-رونالدو(برزيلي)
8-رونالدو
9-دلپيرو
10-ريوالدو
leo
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۷
5
2
مارادونا یه چیز دیکه س
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۰
7
2
اینجا بحث در مورد پله و مارادوناست اما به نظر من مسی و رونالدو پرتغالی بهترین بازیکنان تاریخ هستند تازه بعدشونم ژاوی و اینیستا
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۱
5
2
من خودم شخصابازی مسی روخیلی دوس دارم ولی به نظرمن نمیشه بین مارادوناوپله یکی روانتخاب کرد.
ولی چون پدرم که بازی هردورودیده ومی گه مارادونامارادونابهتره!!!!
ETOO
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۲
1
6
پله
انجمن فوتبالیست ها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۱
6
1
1-مارادونا 2-پله 3-زیدان 4-رونالدو 5-دیویدبکهام 6-کاستاکورتا 7-مسی
saman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۵
1
7
pele . ronaldo . romariyo . ronaldinho
saeid totti
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۷
4
5
مارادونا تنها بازیکنه که ٥دقیقه یسره تو یه بازی توپ زیره پاش بوده.ارژانتین یه تنه بدون هیچ بازیکن درحد خودش قهرمان کرد و سال بعدش برد فینال.تو هر تیمی هم بود قهرمان میشد.از ناپولی گرفته تا بوکا وبارسا.اما همین مسی با کلی بازیکن ستاره کنارش،تو. دو تا جام جهانی 1گل زد!.ذ
1.مارادونا
2.زیدان
3.رونالدو لویزنازاریا
4کریف
5رونالدینیو
6.پله
7پلاتینی
8بکن باور
9دی استفانو
10.مالدینی
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
3
4
1.رونالدوبرزیلی2.رونالدوبرزیلی3.رونالدوبرزیلی4.رونالدوبرزیلی5.رونالدوبرزیلی6.رونالدوبرزیلی
پویا
|
Germany
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
2
5
کسایی که میگن مارادونا بهتره ببینن چطوری دریبل میزد؟توپا مینداخت یه طرف و میدوید.اما پله
واقعا قشنگ دریبل میزد. فقط پله.
پل...................ه
فرشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۸
2
3
فکر می کنم بهترین جواب رو فرگوسن داد
حتی مقایسه بین رونالدو و مسی الان هم امکان پذیر نیست چون باید تو یه تیم باشن نه دو تیم با تاکتیک متفاوت
حتی اگه تویه تیم هم باشن باز سخت میشه مقایسه صورت داد چون باید دید تاکتیک تیم چیه
مثلا مشخصه که مسی تو یه تیم هجومی که بازیشو به حریف دیکته می کنه بهتره از رونالدو هست اما به نظرت مسی می تونه تو برنامه های الان مورینیو که حتی برابر لوانته هم سیستم حمله اش تقریبا ضد حمله است مفید باشه؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۹
6
2
ملاك انتخاب بهترين بازيكن ،بازيهاى جام جهانيه نه باشكاهى بس مسى وكريس تو اين انتخاب جايى ندارند مسى اكه خوب بود دربرابر آلمان تو جام جهانى كارى ميكرد.1:مارادونا2:بله3دى استفانو4رونالدو لوييزنازاليا دليما5زيدان
alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۲
4
3
پله کمی از مارادونا بالا تر بود ووووووووولی زیدان یک چچچچچچچچچچچچچچچچچیییز دیگست
محمد شهنوازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۴
4
4
فقط رونالدو
Alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
5
4
مارادونا+پله+مسی+رونالدینیهو=علی کریمی
Mojtaba
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
5
5
1. دیگو آرماندو مارادونا
2. علی رضا منصوریان
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۲
11
3
مسى بهترين فوتباليسته تاريخه بنا به اين دلايل:١_تنها بازيكنيه كه وقتى ٥ يا ٦نفر احاطش ميكنن بهترين تصميمو ميگيره اينو من نميگم كارشناسا ميگن٢_ازنظر سرعت دريبل و تغيير جهت به توپ تو تاريخ تكه يعنى تنها بازيكن تو تاريخه كه توپ نميندازه جلو بعد بدوه دنبال توپ مثل مارادونا و رونالدو بلكه درحين دويدن كه توپ تو پاشه دريبل ميكنه٣-در جواب اونايي كه ميگن مسى به زاوى و اينيستا وابستس بايد بگم كه مسى تو اين چند سال اخير تو هر فصل
تقريبا دو برابر زاوى و اينيستا پاس گل داده٤-مسى تا سن ٢٤سالگى ٢٥٣گل براى بارسا زده كه هيچ كس تا به حال تو اين سن اين مقدار گل نزده.واقعا اين مقايسه هايي كه ميشه رقت انگيزه مانند مسى نبوده و نخواهد آمداينو من نميگم اينا ميگن:ماريو گومز_وين رونى_رونالدينيهو_آنچلوتى_پويول_زاوى_گوارديولا_ماسكرانو_مانچينى_لئوناردو_ويديچ و...
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۶
3
6
فقط پله
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۰
8
2
هیچ بازیکنی به مسی نمیرسد.
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۸
8
1
فقط بهترین ضربه آزاد زن جهان دلپیرو
iman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۲
6
3
مسی ومارادونا و زیدان بهترین ها در جهان هستند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۲
8
3
1- مسی 2-مارادونا3-پله 4زیدان5رونالدو
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۷
8
2
واقعآ چرا نسبت به مسی حسودی میکنید؟ مسی و پله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
فقط مروارید سیاه پله
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۷
6
4
پله و رونالدو
پارسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۱
2
10
بدون شک پله
عبدالرحمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۲
7
4
مارادونا بعدشم کرایفو ودی استفانو
پارسا
|
United States
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۵
6
4
بی شک ***مارادونا***

Solo *El Diego*
سهیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۸
9
2
1- یورگن کلینزمن
2- دیگو مارادونا
3- لیونل مسی
4- یوهان کرایف
5- فرانس بکن باوئر
6- گرد هارد مولر
7- زین الدین زیدان
8- روبرتو باجو
9- میشل پلاتینی
10-کارلوس والدراما
حامد
|
United States
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۳
7
3
مارادونا ابر بازیکن تاریخه...مارادونا رو مافیای ایتالیا نابود کرد..چون تو نیمه نهایی جام 90 با هنر خودش حذف کرد وباعث کینه اونا شد...اوناهم تو فینال با پنالتی مشکوک داور انتقام گرفتن...بعدم مارادونا رو معتاد کردن....آرزانتین بی مارادونا هیچ بود
پاسخ ها
هیولای فوتبال هالککککککککککککککک برزیلی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
چرا دروغ میگی مارادونا قبل از اینکه فوتبالیست باشه برای مافیا کار میکرده
آریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۷
9
5
1-مارادونا
2-یوهان کرایوف
3-زین الدین زیدان
4-گرد هارد مولر
5-فرانس بکن باوئر
6-پله
7-لیونل مسی
8-فرانس پوشکاش
9-میشل پلاتینی
10-کریستیانو رونالدو
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۴
11
4
زیدان پله کریستین رونالدو
مهدی
|
United States
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۶
6
9
در تازه ترین امار فیفا زیدان اول شد من نمیدونم از چی زیدان حرف بزنم گلی که زیدان در فینال جام باشگاه های اروپا زد مارادونا گفت من در خواب میتوانم همچنین گلی بزنم/دریبل زیدان که 3کارو انجام میداد دریب/کنترل توپ/حفظ تعادل که باید مغز متفکری مثل زیدان طراحش باشه با 35 سال سن فرانسه را تا فینال 2006 اورد جامی که کریس/رونالدوی برزیلی/کاکا/مسی/رونالدینهو/و تمام بزرگان فوتبال که ارنج سنیشون 24 نمیشد ولی زیدان 2 نفر بود خودش و فکرش اون چیپی که زیدان به بوفون زد کسی گل زیدان رو ندید همه شاهکار زیدان رو دیدن یک تسلط فرازمینی استپ توپ در هر شرایطی مسی گلهای زیادی زده اما زیدان با 2 گل فرانسه را قهرمان جام جهانی کرد/با 1 گل رئال را در 2002 قهرمان کرد زیدان به هیچ وجه قابل مقایسه با دیگران نیست طبق امار فدراسون برزیل تکنیکی ترین تیمشان در تاریخ در 2006 بود رونالدو/کاکا/رونالدینیو/ادریانو/الوز/کافو/روبینیو/کارلوس/که زیدان در ان بازی تاریخی همه انها را مانند یک بچه مدرسه ای دریب زد ورییس جمهور برزیل اعلام کرد که برزیل پای چپ زیدانم نبود/
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۳
8
4
بدون تردید مارادونا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۱
8
4
فقط و فقط مااااااااااااااارادونااااااااااااااا
سپهر بابل مازندران
|
United Kingdom
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۹
8
2
پله+مارادونا+مسی+رونالدو+پویال+کرایف=رونالدینیو-رونالدینیو-رونالدینیو
رسول
|
United Kingdom
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
8
4
اگه مارادونا افکار چه گوارا را نداشت همیشه اول تاریخ فوتبال بود
امیر
|
United Kingdom
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
9
6
تو جدیدا 1مسی 2رونالدو
تو قدیمیا 1مارادونا 2پله
تونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۴
5
6
من نمیدونم چرا ک رونالدو رو یک بازیکن به حساب میارن فقط پله
حسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
8
3
رونالدوی برزیلی
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۲
7
4
دوستای گلم به نظر من پله بهترینه حتی سایت هم اینو گفته بزرگان هم اینو گفتند ولی بی شک طرفدارای مارادونا بیشتر هستند ولی اگر به کارهای پله نگاه کنیم پله بیش از 1500 گل زده ولی مارادونا چی؟اون سه بار جام جهانی رو گرفته و بدون شک بهترین بازیکن تاریخ فوتباله
یاسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۴
5
0
۱-زیدان
۲-مارادونا
۳-پله
۴- کریس رونالدو
۵-مسی
۶-کرایوف
۷-رونالدینیو
۸-رونالدوبرزیلی
۹-پلاتینی
فرشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۲
0
0
اول فقط مارادونا
یعد از اون مسی
یعد از مسی رونالدینهو
دیگه هیچ فوتبالیستی رو دست اینها نخواهد امد.
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: