کد خبر:۲۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۸:۴۶
تعداد بازدید: 6336
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
رقابت 400 مرد براي ازدواج با زن ميليونر
ازدواج 2 دختربچه با قورباغه !
ازدواج دو دختربچه با قورباغه ها ، بار دیگر نام هندی های خرافاتی را در کانون توجه رسانه های گروهی قرار داد.
ازدواج دو دختربچه با قورباغه ها ، بار دیگر نام هندی های خرافاتی را در کانون توجه رسانه های گروهی قرار داد.

دو دختر هفت ساله که «ویگنسواری» و «ماسیاکانی» نام دارند با پوشیدن ساری قرمز و سنتی هند در دهکده «ویلوپورام» با قورباغه های نر ازدواج کردند.
این جشن ، هر 100 سال یک بار برگزار می شود و بخشی از سنت دیرینه خرمن كوبی «پونگال» است.
مردم خرافاتی «ویلوپورام» معتقدند ازدواج دختران دهکده با قورباغه ها ، آنان را یک قرن از شیوع بیماری های مرگبار در امان نگه می‌ دارد.
هزاران روستایی فاصله 250 کیلومتری را برای رفتن به معبد در حالی پیمودند که دو عروس خردسال با طناب بلندی از گل به گردن قورباغه ها وصل شده بودند.گزارش ایسکانیوز می افزاید ، در طول جشن ، عابدان هندو با صدای بلند دعا خواندند.همچنین عابد بزرگ پیش از چرخیدن به دور آتش ، شال عروس را به شال داماد گره زد و آنها را قورباغه و همسر ، نامید!
ریشه این جشن عجیب به افسانه الهه ای به نام «شیوا» برمی گردد که او پس از دعوا با «پاواراتی» خود را به شکل قورباغه درمی آورد و می گریزد.به باور مردم هند «شیوا» آن قدر گریه می کند که یک بیماری عجیب در دهکده شایع می شود.
زمانی که مردم از «پاواراتی» کمک می خواهند ، ساکنان دهکده را برای پیدا کردن «شیوا» می فرستد تا از او بخواهند ازدواج کند.پس از آن که «شیوا» درخواست مردم را می‌ پذیرد «پاواراتی» خود را به شکل دختری جوان و ناشناس درمی‌ آورد.بعد از ازدواج ، بار دیگر هر دو به الهه تبدیل می‌ شوند و بیماری هم خود به خود از بین می‌ رود.
سنتها در هند ، معضل کهنه ای است و خیلی وقتها منجر به خجالت یا دردسر دولت این کشور می‌ شود.به همین دلیل تلاش گسترده ای برای مقابله با ازدواج های غیرقانونی کودکان صورت می گیرد ؛ از فرستادن گروه های روانشناس و جامعه شناس گرفته تا راهی کردن رهبران مذهبی به منطق های دورافتاده.
همچنین امسال اعضای فرقه ای از هندویان برای خشنودی آنچه «الهه باران» نامیده اند آیین نمادین ازدواج قورباغه ها را اجرا کردند.جشن اعضای این فرقه در یکی از روستاهای شمال هند برگزار شد و آنان از «الهه باران» خود تشکر کردند.روشن کردن آتش و خواندن دعا از دیگر آیین های جشن ازدواج قورباغه هاست.منبع:ايسكانيوز


-----------------------------


رقابت 400 مرد براي ازدواج با زن ميليونر

بيش از 400 مرد كره‌اي براي ازدواج با يك زن ميليونر در حال رقابت جدي هستند.سخنگوي زن 49 ساله ميليونر به خبرگزاري‌ها گفته: زن ميليونر از چندي قبل براي يافتن همسري مناسب آگهي داد و اعلام كرد قصد دارد پس از سال‌ها زندگي مجردي، با فردي ازدواج كند كه او را بفهمد و در مشكلات و خوشي‌ها و ناخوشي‌هاي زندگي همراهش شود.تاكنون 400 مرد 26 تا 49 ساله آمادگي خود را براي ازدواج با زن ميليونر اعلام كرده‌اند، حال آنكه زن ميليونر با مردان 37 تا 49 ساله ازدواج مي‌كند.عروس آينده نيز به خبرگزاري‌ها گفته: آنقدر سرم شلوغ است كه نمي‌توانم به دنبال همسر مناسب بگردم. به همين دليل اين كار را به رسانه‌ها و معاونانم محول كرده‌ام.وي 18 ميليون دلار ثروت دارد كه خواستگارانش از تمامي اقشار بويژه سربازان، وكلا، پزشكان، حسابداران و حتي كارمندان دولت هستند.زن ميليونر تاكنون مرد موردنظرش را انتخاب نكرده است.منبع:ايران


-------------------------------

درخواست طلاق از همسر بخاطر تولد فرزند دختر

مرد جوان وقتي شنيد همسرش دختر به دنيا آورده با عصبانيت به دادگاه خانواده رفت و تقاضاي طلاق داد.

به گزارش ایران مرد قصاب كه فيروز نام دارد به قاضي عموزادي - رئيس شعبه 268 دادگاه خانواده تهران – گفت: من تنها پسر خانواده پرجمعيت‌مان هستم. در حالي كه در حسرت پسر بوديم. چشم و اميد همه اقوام و فاميل نيز به تولد فرزند من بود تا نسل خانوادگي‌مان را حفظ كند. بنابراين پس از بررسي‌هاي فراوان از طريق مادرم به خواستگاري ناهيد رفتيم كه پس از 5 برادرش به دنيا آمده بود. زيرا اميدوار بوديم كه او هم مثل مادرش صاحب فرزندان پسر شود. سپس ناهيد را با مهريه 114 سكه طلا به عقد خود درآورده و زندگي مشتركمان را آغاز كرديم.

وقتي همسرم باردار شد از او خواستم درباره جنسيت بچه، اطلاعات درستي به من بدهد. او نيز پس از سونوگرافي با خوشحالي گفت: پسري در راه داريم. با شنيدن اين خبر همه فاميل و اعضاي خانواده بشدت خوشحال شده و براي به دنيا آمدن فرزندمان، لحظه‌شماري مي‌كرديم.

در طول دوران بارداري همسرم، همه مايحتاجش را فراهم كردم تا پسرمان صحيح و سالم به دنيا بيايد. تا اين‌كه چند شب قبل او را براي زايمان به بيمارستان منتقل كرديم. اما وقتي در حضور خانواده‌ام خبر دادند كه فرزندمان دختر است بشدت شوكه و عصباني شدم. از آن جا كه حاضر به زندگي با همسري دروغگو نيستم و نمي‌خواهم فرزندم را ببينم، آمده‌ام طلاقش دهم. همه حق و حقوق قانوني‌اش را نيز مي‌پردازم.

قاضي پس از شنيدن اظهارات مرد جوان، ناهيد را به دادگاه فرا خواند. مادر - 21 ساله - كه نوزادش را در آغوش داشت در دادگاه گفت: مي‌دانم اشتباه كرده‌ام و شوهرم را در جريان حقيقت قرار ندادم. اما خيال مي‌كردم شوهرم پس از تولد فرزندمان تغيير عقيده مي‌دهد. ضمن اين‌كه بشدت مي‌ترسيدم اگر به او بگويم دختري در راه داريم مرا مجبور به سقط جنين ‌كند.

متأسفانه همسرم و خانواده‌اش پس از تولد فرزندمان، ما را رها كرده‌اند. با اين وجود هيچ شكايتي ندارم. فقط اميدوارم شوهرم به خاطر تولد فرزندي سالم، شكر خدا را به جا آورد و ...
قاضي پس از شنيدن اظهارات زوج جوان پرونده آنها را به واحد مشاوره مستقر در دادگاه خانواده فرستاد و قرار است پس از برگزاري جلسات مشاوره در اين‌باره تصميم نهايي گرفته شود.


-------------------------


قاتل هوسران دختر بچه، محکوم به اعدام

پسر شیطان صفت به جرم ربودن ، آزار و کشتن دختربچه همسایه در خراسان شمالی به اشد مجارات محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از اواسط اردیبهشت 1388 پس از آن آغاز شد که زن و شوهر جوانی از روستای «باغچق» به سراغ پلیس بجنورد رفتند و شکایتی تسلیم کردند.
آنان گفتند : دختر پنج ساله ما برای بازی با دوستانش از خانه بیرون رفت اما دیگربرنگشت.با دلشوره ، هر جایی را که به فکرمان رسید گشتیم و حتی از طریق بلندگوى مسجد از مردم کمک خواستیم اما هیچ خبری از او نیست.شاید بلایی بر سر جگرگوشه مان آمده باشد.
تجسس پلیس برای افشای سرگذشت دختر بچه شیرین زبان ادامه داشت تا این که یکی از اهالی ، خبر تلخی داد و خستگی بر جان خانواده «نوشین» مردم «باغچق» و ماموران ماند.جنازه دختر بچه ، در اطراف روستا ، درون یک چاه رها شده بود و افسران اداره آگاهی بجنورد با معمای پیچیده ای رو به رو شدند.
با پایان بررسی های مقدماتی و نمونه برداری های لازم ، پیکر قربانی به دستور بازپرس کشیک برای تشخیص علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی سپرده شد و چند فرضیه پیش روی پلیس قرار گرفت که مهم ترین آن ، آدمکشی به خاطر وسوسه های شیطانی بود.
کارآگاهان که چند مظنون را نامحسوس تحت نظر داشتند به پسری به نام «امیر - ب» مشکوک شدند.او چند بار با سد راه کردن دختران روستا ، مزاحمشان شده بود که دستگیر شد اما در بازجویى ها قفل سکوت بر لبش زد.
«امیر» که همسایه پدر و مادر «نوشین» بود و می دانست هیچ شانسی برای گریز از قانون ندارد سرانجام به جنایت سیاه اعتراف کرد : «دختر بچه را به بهانه نشان دادن خرگوش به اطراف روستا کشاندم و پس از آزار به چاه انداختم.وقتی مطمئن شدم نوشین مرده به روستا برگشتم و هرگز تصور نمی کردم به این زودی رسوا شوم.»
افشای اسرار این جنایت تکان دهنده ، خاکستر غم بر دل بستگان و آشنایان خانواده داغدار پاشید و پسر هوسران به دنبال بازسازی صحنه جرم ، با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.گزارش ایسکانیوز می افزاید، در همین رابطه دادستان بجنورد اعلام کرد : پرونده در شعبه اول بازپرسی به طور ویژه و خارج از نوبت تحت رسیدگی قرار گرفت.
«میرعلم سیدی» اضافه کرد : کیفرخواست پسر هوسران به جرم آدم ربایی ، تجاوز به عنف و آدمکشی صادر شد تا او در کوتاه ترین زمان ممکن محاکمه شود.
در ابتدای نشست رسیدگی به این ماجرا که دیروز در دادگاه کیفری خراسان شمالی تشکیل شد ابتدا نماینده دادستان به دفاع از کیفرخواست پرداخت.
نوبت دفاع به «امیر» که رسید منکر آزار شیطانی و کشتن «نوشین» شد اما رئیس دادگاه با توجه به مدرک های موجود ، حکم به قصاص نفس ، 99 ضربه شلاق و 25 سال تبعید به «گچساران» داد.رای تا 20روز پس از ابلاغ ، قابل تجدید نظرخواهی است.منبع:ايسكانيوز
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: