کد خبر:۲۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۸:۰۵
تعداد بازدید: 1981
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
يك ايران چشم انتظار ميدان رياض
در صورتي كه اين بازي به تساوي انجامد، ايران از صعود به جام جهاني باز خواهد ماند و اين رويا براي ايراني ها به پايان مي رسد؛ اما در صورتي كه اين بازي برنده داشته باشد، ...
تيم ملي با اين تساوي براي مشخص شدن وضعيت صعود چشم انتظار بازي امشب عربستان و كره شمالي است كه ساعت 22:30 به وقت تهران برگزار مي شود.

در صورتي كه اين بازي به تساوي انجامد، ايران از صعود به جام جهاني باز خواهد ماند و اين رويا براي ايراني ها به پايان مي رسد؛ اما در صورتي كه اين بازي برنده داشته باشد، تيم ملي بخت صعود بعنوان تيم سوم را برحسب تفاضل گل پيدا مي كند.

تيم كره جنوبي نيز كه از قبل صعودش به جام جهاني را مسجل كرده بود با اين تساوي 16 امتيازي شد و تيم ايران11 امتيازي شد. تيم هاي عربستان و كره شمالي نيز هر يك 11 امتياز دارند. در حال حاضر تفاضل گل ايران 1+، كره شمالي 2+ و عربستان صفر است.

جدول رده بندي

1- کره جنوبي 18 امتياز
2- کره شمالي 11 امتياز
3- ايران 11 امتياز
4- عربستان 11 امتياز
5- امارات 1 امتياز

----------------------------------
 
 
قطبي : تا آخرين لحظه براي پيروزي جنگيديم

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از تساوي مقابل كره جنوبي گفت: ما تا آخرين لحظه براي پيروزي جنگيديم و به فكر تساوي نبوديم.

افشين قطبي پس از ديدار امروز تيم ملي در نشست مطبوعاتي گفت: ما تا آخرين لحظه براي پيروزي بازي كرديم، به فكر مساوي نبوديم. در فوتبال حتي يك ثانيه را هم نبايد از دست داد و تعويض‌هايي كه من انجام دادم براي اين بود كه بتوانيم نتيجه را عوض كنيم.

وي در پاسخ به سوال‌هاي انتقاد آميز خبرنگاران در ارتباط با تعويض‌هايش گفت: علي كريمي و مهدوي كيا تلاش زيادي در بازي كرده بودند و توانايي بدني نداشتند كه بتوانند در كارهاي دفاعي شركت كنند. براي همين "برهاني" را وارد بازي كردم كه با سرعت زيادش دفاع حريف را به عقب ببرد. مشكل ديگر پيستون‌هاي ما بودند، به ويژه در پيستون چپ كه كره‌اي‌ها از آن جناح حمله مي‌كردند و بايد آن منطقه را مي‌پوشانديم. تلاش من در تعويض اين بود كه فشارها را كم كرده و جناح‌ها را قوي كنيم.

قطبي در پاسخ به سوال خبرنگار ديگري با همين مضمون نيز گفت: بايد ديد كه شرايط و جو مسابقه به چه صورت بوده. ما 11 روز در سفرهاي طولاني بوديم و فكر مي‌كنم بچه‌ها خسته بودند. علي كريمي براي اين تعويض شد كه نمي‌توانست در كارهاي دفاعي خوب شركت كند. البته او خوب مي‌توانست حمله كند. من برهاني را آوردم كه دفاع كره را به عقب ببرد ولي متاسفانه دفاع‌هاي ما عقب‌نشيني كردند و فضا براي مهاجمين حريف باز شد. اگر فيلم بازي را نگاه كنيد مي‌بينيد كه ما از جناحين مشكل داشتيم. من در آن موقع فكر مي‌كردم كه اين تعويض‌ها منطقي‌ترين كار است. همه تعويض‌هاي من براي پيروزي بود.

وي در پاسخ به سوال خبرنگار كره‌اي در ارتباط با تغييرات به وجود آمده در تيم ملي كره نسبت به قبل گفت: من فكر مي‌كنم كره اكنون تيمي با تلفيق جوانان و باتجربه‌ها را دارد و اين مساله باعث قوي‌تر شدن تيم كره شده است.

---------------------------------
 
علي كفاشيان : دليلي براي استعفا نمي‌بينم

اگر به جام‌جهاني نرويم اتفاق خاصي نمي‌افتد
 
رييس فدراسيون فوتبال گفت: همه مردم ديدند كه تيم ملي براي صعود به جام جهاني تمام تلاش خود را كرد و اگر به جام جهاني هم صعود نكنيم، اتفاق خاصي نمي‌افتد.

علي كفاشيان در گفت‌وگو با ايسنا، پيرامون ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و كره جنوبي، اظهار كرد: بازي خوبي بود و ملي‌پوشان همه تمام سعي خود را براي كسب پيروزي انجام دادند. عملكرد بازيكنان و كادر فني قابل قبول بود اما متاسفانه مانند گذشته ما در نيمه پاياني مسابقه گل تساوي را دريافت كرديم. به هر حال كره جنوبي هم با تمام قوا به مصاف ما آمده‌ بود و بازي قدرتمندي به نمايش گذاشت.

وي افزود: فكر مي‌كنم همه ديدند كه تيم ملي براي صعود به جام جهاني تا چه حد تلاش كرد و واقعا اكنون كار از دست ما خارج شده و بايد منتظر نتيجه ديدار تيم‌هاي عربستان و كره شمالي بمانيم. معتقدم تمام اقدامات براي ايجاد شرايط بهتر براي تيم ملي فراهم شد و سيستم كار خود را انجام مي‌دهد بنابراين اگر نتوانيم به جام جهاني صعود كنيم اتفاق خاصي نمي‌افتد.

وي درباره حواشي كه پيش از اين مسابقه از اردوي تيم ملي شنيده مي‌شد، تصريح كرد: اگر اين مسايل به خاطر عدم پرداخت پاداش‌هاي بازيكنان باشد كه بايد بگويم پاداش تمام بازيكنان به مبلغ 8000 هزار دلار پيش از مسابقه پرداخت شده است و اگر حاشيه‌ي ديگر باشد از آن بي‌اطلاع هستم. وقتي با مسوولان تيم كه حاضر در اردو بودند صحبت مي‌كرديم آنها از وجود شرايطي خوبي و ايده‌آل در تيم ملي خبر مي‌دادند كه فكر نمي‌كنم مشكل خاصي بوجود آمده باشد.

كفاشيان در پاسخ به اين سوال كه اگر تيم ملي با توجه به نتيجه ديدار عربستان و كره شمالي، نتواند راهي مرحله پلي‌آف شود و از صعود به جام جهاني باز ماند، شما استعفا خواهيد داد گفت: پيش از اين هم هيچ بحثي درباره استعفاي من وجود نداشته و فشاري در اين زمينه روي من نبوده است. فكر مي‌كنم فدراسيون فوتبال وظايف خود را به خوبي انجام داده است و مديريت خوبي داشته، لذا من دليلي براي دادن استعفا حتي در صورت ناكامي تيم ملي در رسيدن به جام جهاني نمي‌بينم.

رييس فدراسيون فوتبال در پاسخ به اين سوال كه آيا تيم ملي كنوني در دوره مديريت فعلي فدراسيون را بهتر از دوره‌هاي كنوني مي‌دانيد؟ گفت: صحبتي در اين زمينه ندارم و اكنون نمي‌توانم به زعم خود قياس دقيقي از سطح كيفي تيم ملي كنوني با اين تيم در دوره‌هاي قبل داشته باشم. بهتر است كارشناسان فوتبال در اين زمينه نظر دهند.

وي هم‌چنين درباره بستن مچ‌بندهاي سبز توسط برخي بازيكنان تيم ملي كه در بين دو نيمه، از دست‌شان باز شد توضيحي نداد و گفت: واقعا اين مساله را نمي‌دانم و اعلام مي‌كنم به عنوان رييس فدراسيون فوتبال كه هيچ تماسي براي بستن يا باز كردن مچ‌بندها با مسوولان همراه با تيم ملي نداشته‌ام.

 
---------------------------------

حاشيه هاي ديدار دو تيم

* دیدار تیم‏های ملی ایران و کره جنوبی در حالی آغاز شد که بازیکنان ایران با دستبندهای سبز برابر چشم‏بادامی‏ها به میدان رفتند تا این مسئله بهت و حیرت مردم را از چنین اقدامی به دنبال داشته باشد. این اتفاق غیرمترقبه علی‏الظاهر مسئولان امر را در شرایطی غیرطبیعی قرار داد.این در حالی است که دستبندها در نیمه ی دوم از دستان بازیکنان تیم ملی خارج شد!
 
* پس از پايان مسابقه جواد نكونام، مهدي رحمتي و مسعود شجاعي در زمين مانده و با ساير نفرات به رختكن نرفتند. در نهايت با درخواست مهدوي‌كيا و صحبت با آنها راضي به ترك زمين شدند.

* تعويض اول افشين قطبي‌، محمدرضا خلعتبري بود؛ اما تصميم‌اش عوض شد و در نهايت آرش برهاني به عنوان اولين بازيكن تعويضي به جاي علي كريمي به ميدان رفت.

* در پايان مسابقه كره‌اي ها كه پيش از اين صعودشان به جام جهاني قطعي شده بود، جشن صعود برپا كردند و بازيكنان كره چند توپ به هوادارانشان هديه دادند.

* در اين مراسم موسيقي پاپ و سنتي كره جنوبي اجرا شد.

* گل پارك جي سونگ به ايران چندين بار در جريان مسابقه از اسكوربرد پخش شد و هر مرتبه تماشاگران كره‌اي اين بازيكن را تشويق مي‌كردند.

* صعود تیم ملی فوتبال کره جنوبی به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی باعث شده بود ورزشگاه محل برگزاری این دیدار پر از تماشاگر نشود.

* وحید هاشمیان مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان که در اکثر دیدارهای گذشته در ترکیب ثابت قرار داشت در این بازی نیمکت نشین بود.

* علی کریمی بازیکن تکنیکی تیم ملی فوتبال کشورمان در این بازی مورد توجه ویژه کره ای ها بود و دوربین های تلویزیونی بارها چهره وی را به تصور کشیدند.
 
-------------------------
 
 محمود ياوري: حق‌مان را خودمان ضايع كرديم

محمود ياوري گفت: بازيكنان ما در اين مسابقه خيلي خوب ظاهر شدند و اگر تمام مسابقات را اين‌گونه بازي مي‌كرديم ديگر نيازي به پلي‌آف نبود.

كارشناس فوتبال در گفت‌وگو با ايسنا، با مثبت ارزيابي كردن عملكرد بازيكنان تيم ملي ايران مقابل كره‌جنوبي، خاطر نشان كرد: فكر مي‌كنم اگر اين نوع بازي را در همه مسابقات انجام مي‌داديم ديگر نيازي به پلي‌آف نداشتيم. بازيكنان در مواقعي از بازي تحت تاثير پاس‌هاي عميق كره قرار مي‌گرفتند، در اين بازي دو بازيكن بين‌المللي گل زدند ولي به نظر من بايد خلعتبري را زودتر به زمين مي‌آورديم.

وي ادامه داد: ستاره اين بازي از نظر من دو دفاع وسط ما يعني عقيلي و حسيني بودند و توانستند بسياري از حملات را دفع كنند. پارك جي سونگ نيز ماهرانه و با كلاس بالا از عمق دفاع راست و كناري گل را به ثمر رساند اما در اين بازي رحمتي مشكلي نداشت.

ياوري خاطر نشان كرد: ما حق‌مان را خودمان ضايع كرديم و فوتبال خودمان را بي‌ارزش كرديم و ساختار فوتبال را از اعتبار انداختيم. بعد از گل زدن بازيكنان كمي عقب كشيدند البته اين يك امر كاملا طبيعي است. مشكلي كه در بازي وجود داشت اين بود كه خط هافبك ما آن نظمي را كه بايد نداشت. اينها بايد مكمل هم باشند. بازيكنان حريف از كنار عمق و ميانه ميدان گذشته و به خط حمله‌ي ما نزديك مي‌شدند، خوشبختانه اين بازي مساوي تمام شد.

وي تاكيد كرد: نتيجه اين بازي عادلانه بود، كره در اواخر زمان بازي فشار بيشتري مي‌آورد، يك توپ به تيرك خورد و يك بازيكن هم رحمتي را دريبل كرد ولي از آن نتوانست استفاده كند. بچه‌هاي ما امروز نشان دادند كه هنوز فوتبالشان برتر از آسيا است.

-------------------------
 
فريدون معيني: از مجموعه فوتبال بي‌برنامه، انتظار بيشتري نمي‌رود

يك كارشناس فوتبال گفت: وقتي از سه سال پيش برنامه‌اي براي پيشرفت تيم ملي نداشتيم، بايد هم با اما و اگر آرزوي صعود به جام جهاني را داشته باشيم.

فريدون معيني در گفت وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پيرامون ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و كره جنوبي، اظهار كرد: تيم ما بازي خوبي را مقابل كره به نمايش گذاشت و معتقدم بازيكنان ايران هر آنچه در توان داشتند را خرج كردند و با فداكاري بسيار و زحمت فراوان مقابل كره ايستادگي كردند. از طرفي من هنوز تيم كره جنوبي را از سال‌هاي دور تاكنون تا اين حد آماده و قدرتمند نديده بودم.

وي افزود: تيم كره جنوبي واقعا تيم كاملي بود؛ آنها دوندگي بي‌اماني داشتند و به خصوص در 25 دقيقه پاياني بازي، ديديد كه برتري محسوسي از نظر جسماني و بدني نسبت به بازيكنان ما داشتند. سرعت تيمي بالاي آنها، قدرت توان حفظ توپ و شوت‌هاي عالي بازيكنان اين تيم نشان از يك تيم فوق‌العاده داشت. ما در دقايق پاياني بخصوص در خط دفاعي دچار ضعف بدني شده‌ بوديم و بازيكنان ما در برگشت به عقب‌ها كند شده بودند. البته بايد اين مساله را هم در نظر داشت، كه تحليل قواي جسماني كه مي‌تواند به هر دليلي از جمله تمرينات ريكاوري و... باشد باعث مي‌شود تا بازيكنان در آن لحظات نتوانند به خوبي فكر كرده و بهترين تصميم را بگيرند.

معيني همچنين تصريح كرد: به هر حال كشورهايي چون كره جنوبي، ژاپن، استراليا و... برنامه‌ريزي‌هاي بلندمدتي دارند و واقعا براي پيشرفت فوتبال و تيم ملي كشورمان كار كرده‌اند؛ بنابراين به طور طبيعي وقتي ما پس از جام جهاني 2006، آن وقت كه همه تيم‌ها شروع به فعاليت و برنامه‌ريز ي كردند، هيچ برنامه‌اي براي پيشرفت تيم ملي‌مان داشتيم و مدام اسير حاشيه‌ها بوديم، نمي‌توانيم انتظار يك بازي مقتدارانه و صعود قاطع به جام جهاني داشته باشيم.

وي ادامه داد: در هر صورت تساوي يك بر يك هم در كره جنوبي مقابل چنين تيمي، نتيجه خوبي است به خصوص اينكه دو سه بار دروازه تيم ما به شدت تهديد شد و به نوعي شانس آورديم كه گل‌هاي ديگر را نخورديم. از طرفي اگر موقعيتي كه مسعود شجاعي پس از زدن گل اول ايران به دست آورده بود، تبديل به گل مي‌شد، شايد مي‌توانستيم تا پايان مسابقه برتري را نسبت به حريف حفظ كنيم.

رييس كميته جوانان فدراسيون فوتبال، همچنين گفت: حال با اين نتيجه و در نظر گرفتن هر احتمالي براي نتيجه ديدار تيم‌هاي عربستان و كره شمالي، بايد قبول كنيم كه شكست و عدم صعود به جام جهاني، آخر دنيا نيست و واقعا ما هميشه به برد عادت كرده‌ايم. البته قبول دارم كه با توجه به پتانسيل فوتبال ايران، استعدادهاي دروني و امكانات موجود، انتظارات به حق و بسياري از تيم ملي وجود دارد اما مي‌توان از اين اتفاقات درسي كه بارها گرفته‌ايم را دوباره بگيريم و اينكه به خواب خرگوشي فرو نرويم و از ز مان‌هاي پيش رو بهترين بهره‌وري را داشته باشيم.

وي افزود: مطمئنا با برنامه‌ريزي‌هاي يكي دو ماهه هيچ تيمي در هر سطحي نمي‌تواند موفق باشند چرا كه اكنون واقعا همه كار مي‌كنند. ما بايد بدانيم كه در حال حاضر هم صعود به جام جهاني آسان نبود و نيست؛ معتقدم حتي امارات هم بازي خوب و قابل قبولي برابر ما در ورزشگاه آزادي به نمايش گذاشت؛ تمام حريفان ما واقعا سخت بودند و تنها با داشتن يك تيم بابرنامه،‌كامل و مقتدر مي‌توانستيم با آسودگي خيال به جام جهاني صعود كنيم. در حال حاضر حتي تيمي مثل انگليس هم پس از جام جهاني برنامه‌ريزي‌هاي بسياري براي پيشرفت خود داشت و اكنون نتيجه‌اش آن شده كه حدود شش بازي متوالي را با پيروزي پشت سر گذاشته است.


-------------------------

درخشان: بايد زودتر به فكر رفتن به جام جهاني بوديم

پيشكسوت فوتبال گفت: تيم ملي بازي زيبايي را مقابل كره جنوبي به نمايش گذاشت؛ اما بايد زودتر از اينها به فكر رفتن به جام جهاني بوديم.

حميد درخشان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس اظهار داشت: تيم ملي بازي خوبي را در كره جنوبي انجام داد و نشان داد كه ما مي‌توانستيم زودتر براي رفتن به جام جهاني تصميم بگيريم.

وي افزود: عليرغم بازي خوب و زيبايي كه انجام داديم بايد زودتر از اين اينها يعني در بازي‌هاي قبل كه امتيازها را ازدست داديم به فكر رفتن به جام جهاني بوديم.

درخشان ادامه داد:‌كره جنوبي در بازي امروز مقابل ما فاكتور فيزيكي، برنامه‌ريزي و توان بالا را به خوبي به نمايش گذاشت و با تلاش و دوندگي زياد به هدف خود يعني گرفتن حداقل امتياز از ما در سئول رسيد.

درخشان خاطرنشان كرد: بايد از اين بازي‌ها درس بگيريم و براي صعود به جام جهاني چشم انتظار اين نباشيم كه در بازي عربستان و كره شمالي چه اتفاقي خواهد افتاد.
وي در پايان در خصوص تعويض‌هاي افشين قطبي گفت: سرمربي تيم ملي مي‌توانست زودتر تصميم بگيرد تا تعويض انجام دهد؛ اما بايد شرايط را سنجيد و زود قضاوت نكرد.

------------------------


درگيري هواداران ايران براي بليت بازي

هواداران تيم فوتبال ايران در سئول به دليل عدم توزيع مناسب بليت ديدار امروز ايران و كره جنوبي با يكديگر درگير شدند.

فدراسيون فوتبال كره جنوبي 600 قطعه بليت براي حضور هواداران فوتبال ايران به ورزشگاه جام جهاني به مسئولان تيم ملي ارائه كرد كه بخشي از آنها در اختيار مسولان تيم ملي و بخشي در اختيار كميته فرهنگي قرار گرفت.

كميته فرهنگي 40 قطعه از اين بليت‌ها را به يك فرد ايراني داد كه در اختيار ساير ايراني هاي حاضر در سئول قرار دهد؛ اما در حالي كه 3 ساعت قبل از مسابقه هواداران ايراني در اطراف ورزشگاه به دنبال بليت براي تماشاي اين مسابقه بودند به دليل توزيع نامناسب اين بليت‌ها درگيري شديدي بين آنها بوجود آمد. خبرنگاران و عكاسان كره‌اي شاهد اين نزاع بودند. منابع:خبرگزاري ايسنا- خبرگزاري فارس-خبرگزاري مهر- انتخاب- همشهري
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: