کد خبر:۲۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۱:۰۹
تعداد بازدید: 2772
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
احتمال چاقي در افراد متاهل دو برابر مجردان
زوج‌ها تمايل زيادي براي با هم غذا خوردن دارند و اين باعث مي‌شود تا در خانه يا بيرون از خانه بيش از زمان مجردي غذا بخورند. همچنين زوج‌هاي جوان به جاي ورزش كردن ميل بسياري براي تماشاي برنامه‌هاي تلويزيون به اتفاق هم پيدا مي‌كنند.

دانشمندان مي‌گويند احتمال چاق شدن در افراد متاهل دو برابر بيشتر از افراد مجرد است.

به گزارش ايسنا ، گوردون لارسن ـ استاد تغذيه دانشگاه كاروليناي شمالي آمريكا ـ در پژوهش خود به پاره‌اي از تاثيرات مثبت ازدواج رسيده كه از آن جمله كاهش كشيدن سيگار و تنزل آمار مرگ و مير است.

او در عين حال مي‌افزايد: پس از ازدواج افزايش وزن و خطر چاقي در افراد مشاهده شده است. شايد علت چاقي تنها سن و سال نباشد اما اصرار بر تغيير شيوه زندگي نيز به چاقي منجر مي‌شود.

به گفته اين پژوهش‌گر، زوج‌ها تمايل زيادي براي با هم غذا خوردن دارند و اين باعث مي‌شود تا در خانه يا بيرون از خانه بيش از زمان مجردي غذا بخورند. همچنين زوج‌هاي جوان به جاي ورزش كردن ميل بسياري براي تماشاي برنامه‌هاي تلويزيون به اتفاق هم پيدا مي‌كنند.

گوردون لارسن خاطرنشان مي‌كند: ازدواج فرصت خوبي براي تغيير عادات بد و غلط است چراكه زوج‌ها مي‌توانند تاثيرات مثبت زيادي بر يك ديگر بگذارند. به عنوان مثال مي‌توانند از افزايش وزن كه معمولا پس از ازدواج اتفاق مي‌افتد، دوري كنند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: