کد خبر:۲۴۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 2636
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
شک و تردید درمورد دیانت باراک اوباما رو به افزایش است
گزارشگر بی بی سی می گوید پیش از باراک حسین اوباما ، کلمات «حسین» و «جهان اسلام» ، در نخستین سخنرانی ریاست جمهوری هیچ کدام از رؤسای جمهور پیشین امریکا به کار نرفته بود.
شک و تردید درمورد دیانت باراک اوباما رو به افزایش است. به گزارش تلویزیون بی بی سی عربی با اینکه باراک اوباما رئیس جمهور امریکا بارها تاکید کرده مسیحی است ، یک پنجم مردم امریکا بر اساس نظر سنجیها ، معتقدند وی مسلمان است.

گزارشگر بی بی سی می گوید پیش از باراک حسین اوباما ، کلمات «حسین» و «جهان اسلام» ، در نخستین سخنرانی ریاست جمهوری هیچ کدام از رؤسای جمهور پیشین امریکا به کار نرفته بود.

شک و تردید و در پی آن شایعات درمورد دیانت باراک اوباما پیش از آغاز تبلیغات ریاست جمهوری وی ، در اینترنت آغاز شد.

شبهه مسلمان بودن باراک اوباما ،رئیس جمهور امریکا، با اهداف سیاسی و انتخاباتی در امریکا برجسته شده است. به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، نتایج نظرسنجی های جدیدی که در امریکا منتشر شده است نشان می دهد تعداد فزاینده ای از مردم این کشور به غلط معتقدند باراک اوباما،رئیس جمهور امریکا، مسلمان است.
 
در یک سال گذشته تعداد امریکایی ها که معتقدند اوباما مخفیانه مسلمان است، دو برابر شده است.
 
با اینکه اوباما بدون آنکه در پایبندی به اصول مسیحیت دچار مشکل باشد خود را مسیحی می داند و نزدیکانش در کنیا نیز آنرا تایید می کنند ، حدود یک پنجم مردم امریکا به غلط معتقدند او پیرو دین اسلام است.
 
گفته می شود وی در کودکی زمانی که در اندونزی بوده مسلمان بوده است.

برای تاکید بر این مساله بر نام حسین اشاره می شودکه در اسم اوباماست.

حتی برخی از پایگاههای اینترنتی از این حد نیز فراتر رفته و گفته اند که اوباما در امریکا به دنیا نیامده است.

البته کاخ سفید با انتشار گواهی ولادت اوباما به این مساله پاسخ داد.

تحلیلگران می گویند تلاشهایی در جریان است تا با مسلمان مطرح کردن باراک اوباما نوعی ترس از او بوجود بیاید و از این مساله در انتخابات میان دوره ای کنگره در ماه نوامبر امسال بهره برداری انتخاباتی شود.

مساله دین برای بسیاری از رای دهندگان امریکایی همچنان بسیار مهم است.

یکی از دلایل این امر، نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو در امریکا است.

بر اساس نتایج این نظر سنجی ،هیجده درصد از شرکت کنندگان گفته اند به نظر آنان اوباما مسلمان است در حالی که این میزان در سال 2009 یازده درصد بود.

شمار کسانی که معتقدند اوباما مسیحی است به شدت کاهش یافته و از 48 درصد در سال 2009 ، به سی و چهار درصد رسیده است.

در همین حال شصت درصد نظر دهندگان گفته اند دین اوباما را از طریق رسانه ها فهمیده اند.
 
در بسیاری از تصاویر اینترنتی مرتبط با این مساله، اوباما در حالی به تصویر کشیده شده که عمامه به سر دارد و یا کاخ سفید را به مسجد تبدیل کرده است. برخی از حضور اندک اوباما در کلیسا در مقایسه با روسای جمهور امریکا انتقاد می کنند.
بر اساس اعلام مرکز تحقیقات پیو، شمار کسانی که معتقدند اوباما مسلمان است در محافل جمهوری خواهان به ویژه محافظه کاران جمهوری خواه به شدت افزایش یافته است .

این نظر سنجی در آغاز ماه جاری میلادی تکمیل شده است ، یعنی پیش از اظهارات اخیر اوباما در حمایت از احداث یک مرکز اسلامی در نیویورک که از جایگاه برجهای دو قلوی تجارت جهانی چندان دور نیست.
 
اظهارات اوباما بحث و جدل بسیار و انتقادهای تند به همراه داشته است ، به ویژه آنکه جز چند هفته به انتخابات میان دوره ای کنگره امریکا نمانده است
 
به هرحال، این مسائل گویای ان است که موضوع دین همچنان در انتخابات اتی امریکا کارت مهمی خواهد بود.به گفته کارول دوهارتی، کارشناس امریکایی، مخالفتها با اوباما سبب شده این نگرش قدرت بگیرد که او مسیحی نیست و مسلمان است

 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۸۸/۰۳/۳۰
0
0
در تعجبم كه آقاي كروبي خود را يار انقلاب ميداند اما پيام ها و رهنمود هاي رهبري را ناديده مي گيرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۸۸/۰۳/۳۰
0
0
بابا تو دیگه کی هستی؟ کت شیطونو بستی.
میونه صد تا دشمن بگو طرف کی هستی
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: