کد خبر:۲۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۰:۴۰
تعداد بازدید: 6372
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
دموكراسي بدنام شده در فرانسه ...
وی با قدرت در سبک نوشتاری‌اش، با ارائه تصاویری ملایم یا خشن، با عصبانیت یا طعنه، تصمیم گرفته تا ماهیت واقعی فساد را در قدرتی که می‌خواهد به فرانسه تحمیل شود، افشا کند.
فرانسوآ بایرو، نامزد ریاست جمهوری در سال 2007 و یکی از رقبای نیکلاس سارکوزی، در تازه‌ترین اثر خود با عنوان «کاربرد غلط قدرت» به نقد سیاست‌های رییس جمهور پرداخته است.

به گزارش ايبنا به نقل از سایت ایون، فرانسوآ بایرو، رییس حزب سوسیال دموکرات فرانسه در تازه‌ترین اثر خود که از اواخر ماه آوریل وارد بازار نشر فرانسه شده، به نقد سیاست‌های رییس جمهوری پرداخته که نماینده جناح راست فرانسه است.

وی با قدرت در سبک نوشتاری‌اش، با ارائه تصاویری ملایم یا خشن، با عصبانیت یا طعنه، تصمیم گرفته تا ماهیت واقعی فساد را در قدرتی که می‌خواهد به فرانسه تحمیل شود، افشا کند.

پشت جلد این کتاب آمده است: «رییس جمهور یک نقشه دارد. او فرانسه را به جایی هدایت می‌کند که همیشه از رفتن به آن سو پرهیز داشته است: فراموشی مدل جمهوری، فرهنگ پول، ایجاد یک جامعه نابرابر، چشم‌پوشی از اصلیت فرانسه در دنیا و آنچه که قدرت به وجود می‌آورد. با این همه، فرانسه در کنار کشورهای بزرگ قرار می‌گیرد. در همین حال، تمام مراکز تصمیم‌گیری، سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای خواهان این هستند که در شبکه قرار گیرند. استبداد حاکم شده است. هرگز دموکراسی تا به این حد بدنام نشده بود...»

این کتاب از سوی انتشارات پلون که به نوعی مختص انتشار آثار سیاسی و تحقیقاتی است، در 264 صفحه و به قیمت 18/50 یورو منتشر شده است.

گفتنی است بایرو از سال 1983 به عنوان نماینده مجلس وارد صحنه سیاست فرانسه شده و بعد از آن به عنوان وزیر آموزش و پرورش و وزیر آموزش عالی بوده و بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال 2007 به عنوان رییس حزب سوسیال دموکرات (جناح چپ) برگزیده شده است. از دیگر آثار وی می توان به «دهه آموزشی بد» (1990)، «شاه آزاد» (1004)، «به تغییر فکر کن» (2002)، «به نام دولت سوم» (2006) و «پروژه امید» (2007) اشاره کرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: