کد خبر:۲۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۸:۰۵
تعداد بازدید: 2463
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نامه سرگشاده علي مطهري به محمود احمدي‌نژاد
از حاميان خود كه مفاسد اقتصادي داشتند معرفي نماييد
سخن در اين است كه آيا شما مبارزه با مفاسد اقتصادي را به‌عنوان يك حقيقت و در راستاي اجراي عدالت قبول داريد يا به‌عنوان يك ابزار و وسيله براي پرونده‌سازي و استفاده از آن در رقابت‌هاي سياسي؟ رفتار شما اين دومي را تأييد مي‌كند.
علي مطهري نماينده مجلس شوراي اسلامي ،در نامه‌اي سرگشاده به رئيس‌جمهوري دوره نهم، درباره اعلام برخي اسامي در روزهاي تبليغات انتخاباتي، از محمود احمدي‌نژاد چند سؤال مطرح كرد. در اين نامه آمده است:

رياست محترم جمهوري اسلامي و كانديداي دوره دهم

با اهداي سلام و آرزوي توفيق براي جنابعالي، مباحث مطرح در تبليغات انتخاباتي از سوي شما شبهات و پرسش‌هايي را پديد آورده كه خوب است براي رفع اين شبهات پاسخ آنها را بدانيم:

1. چرا در 4 سال رياست‌جمهوري خود، نام مفسدان اقتصادي را اعلام نكرديد و در آستانه انتخابات رياست‌جمهوري دست به اين كار زديد؟

2. آقاي پاليزدار هم همين سخنان شما را به علاوه چند مطلب ديگر از همين سنخ مطرح كرد؛ چرا بر خلاف ركسانا صابري از او حمايت نكرديد تا سرانجام پس از 9 ماه سلول انفرادي - به گفته وكيلش- به 9 سال زندان محكوم شد؟

من پيشنهاد روشني براي شما دارم. در اين چند روز باقي مانده تا انتخابات براي اثبات صداقت و خلوص نيت خود، نام دست‌كم يك تن از نزديكان حاميان مهم خود را - كه در ميان وابستگان برخي روحانيون سرشناس حامي شما هم پيدا مي‌شوند و در گذشته مناصبي هم داشته‌اند - به‌عنوان مفسد اقتصادي اعلام نماييد...

تا مردمي كه مي‌پندارند يك ناجي واقعي براي رفع فساد پاي به ميدان گذاشته، قانع شوند كه اين افشاگري‌هاي شما براي خداست، نه براي خود و از ترس از دست دادن مقام رياست‌جمهوري و در قالب يك پروژه سياسي.

خود بهتر مي‌دانيد كه اينجانب در دي ماه 82 يعني سال‌ها پيش از جنابعالي مسئله فعاليت‌هاي اقتصادي برخي نزديكان جناب آقاي‌ هاشمي را مطرح كردم و خواستار شفاف شدن آن و رفع ابهامات شدم؛ بنابراين، نمي‌توان اينجانب را متهم به حمايت كور از افراد مورد انتقاد شما كرد.

سخن در اين است كه آيا شما مبارزه با مفاسد اقتصادي را به‌عنوان يك حقيقت و در راستاي اجراي عدالت قبول داريد يا به‌عنوان يك ابزار و وسيله براي پرونده‌سازي و استفاده از آن در رقابت‌هاي سياسي؟ رفتار شما اين دومي را تأييد مي‌كند.

اين امر با اصولگرايي سازگار نيست، همچنان كه انكار نظارت بر وضعيت فرهنگي جامعه از قبيل پوشش اسلامي و مميزي كتاب كه اين روزها ورد زبان شماست، شما را از حوزه اصولگرايي خارج مي‌كند.

اينجانب بارها گفته‌ام جنابعالي يك كانديداي مستقل هستيد و ارتباطي با اصولگرايي نداريد و پيروزي يا شكست شما پيروزي يا شكست اصولگرايي نيست. براي شما حركت در مسير رضاي الهي را آرزو مي‌كنم.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: