کد خبر:۲۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۸:۵۱
تعداد بازدید: 4515
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
چند روز است خبري از گشت هاي ارشاد نيست!
طي دو سالي که از اجراي طرح مي گذرد بارها و به تناوب موضع گيري هاي متناقضي از سوي مجموعه دولت مشاهده شده است
محمود احمدي نژاد جمعه شب گذشته در گفت وگوي ويژه خبري شبکه دو اعلام کرد با گشت ارشاد مخالف است. او گفت؛ «من با گشت هاي ارشاد مخالفم و در اين باره به وزير کشور هم نامه نوشته ام.»

تبري جستن احمدي نژاد از گشت هاي ارشاد در روزهاي منتهي به انتخابات ريشه در اين نکته دارد؛ پتانسيل بالقوه آراي جوانان که مي تواند برنده انتخابات را حتي در مرحله نخست معين کند. هر چند ناجا در ارائه آمار از ميزان و تعداد دستگيرشده ها در مدت زمان اجراي طرح امنيت اجتماعي خست به خرج مي دهد اما به گزارش ايرنا، 85 درصد از بازداشت شدگان در طرح امنيت اجتماعي نيروي انتظامي طي شش ماه اول سال 86 بين 16 تا 26ساله بوده اند.

ارگان رسمي دولت همچنين خبر داده در زمينه آنچه «اقلام ضدفرهنگي» ناميده مي شوند و معمولاً شامل فيلم و موسيقي غيرمجاز مي شود «90 درصد دستگيرشدگان در سنين 16 تا 26 سال قرار دارند و 70 درصد بازداشت شدگان به علت تهيه و توزيع تجهيزات ماهواره نيز در سنين 16 تا 26 سال قرار دارند». و اين 16 تا 26 ساله ها هستند که مي توانند هر نامزد بالقوه يي را به کاخ رياست جمهوري هدايت يا از آنجا بدرقه کنند.

بنا بر آمار بانک اطلاعات بانک مرکزي جمهوري اسلامي، در سنين 16 تا 26 سال تنها جمعيت دانش آموزان مقطع متوسطه، دانشجويان دولتي و دانشجويان دانشگاه آزاد، چيزي حدود 6 ميليون و 408 هزار نفر هستند. براساس همين آمار جمعيت فعال کشور23 ميليون و466 هزار نفر برآورد شده است که اگر 60 درصد آنان در سنين مذکور باشند، چيزي حدود 14 ميليون نفر در جمعيت فعال ميان 16 تا 26 سال قرار دارند که اين امر مي تواند براي شرکت کنندگان در انتخابات آينده سرمايه خوبي براي پيروزي باشد.

به همين دليل است که بسيار گفته شده برخورد با سنين 16 تا 26 سال مي تواند در انتخابات آينده نقش تعيين کننده يي داشته باشد. براي به دست آوردن دل همين تعداد جوان هم که باشد دولت مي کوشد از طرح امنيت اجتماعي تبري جويد و به افکار عمومي بقبولاند نقشي در دستگيري ها و بازجويي ها نداشته است.

چرخش دولت در اين زمينه تازه نيست و طي دو سالي که از اجراي طرح مي گذرد بارها و به تناوب موضع گيري هاي متناقضي از سوي مجموعه دولت مشاهده شده است اما اينکه رئيس دولتي بيايد و شخصاً از طرحي که دو سال در مجموعه تحت امر او اجرا شده است تبري بجويد فقط در ايران اتفاق مي افتد. اما اين بار بايد صبر کرد و ديد آيا اين بار جوانان پاي صندوق هاي راي ماجراي گشت هاي ارشاد را از ياد مي برند يا نه؟ راستي چرا چند روز است خبري از گشت هاي ارشاد نيست؟منبع:اعتماد
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: