کد خبر:۲۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۰:۵۰
تعداد بازدید: 2821
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مهمان مهمان را نمي‌تواند ببيند، صاحبخانه هر دو را. ...!
طرفين ميز مناظره انتخاباتي را بشدت دعوت به حفظ آرامش و خونسردي مي‌كنيم. خصوصا طرفين ميز مناظره امشب را كه هر دو بزرگوار اندكي ممكن است احساساتي بشوند در پيشي گرفتن در خدمت به ملت
البته واضح و مبرهن است كه هر پديده‌اي در ابتداي امر يك مقداري ضايعات هم به‌همراه دارد كه بتدريج و با تكرار و تمرين، خودش به طور خودجوش مثل كك و مك روي صورت، بر طرف مي‌شود و همه چي خودش روي غلتك مي‌افتد.

درست و دقيق همانند همين راه‌اندازي مناظره‌هاي پر از حس هيجان و تعليق (چيزي بيشتر از سريال جومونگ) ميان 4 كانديداي دهمين انتخابات رياست جمهوري عزيز كه هر كدام با برنامه‌ها و تشكيلات منحصر به فرد خويش پاي در ميدان رقابتي تنگاتنگ گذاشته‌اند تا اندكي از عطش تشنگي خدمت به مردم را بر طرف كنند.

تذكر صاحبخانه: نامزدهاي عزيز حتما خودشان كاملا مستحضر هستند كه صاحبخانه اصلي، مردم مي‌باشند و آنها همه‌شان كلهم اجمعين مهمان مردم تشريف دارند. فلذا مراقب باشند خداي نخواسته طوري با همديگر مناظره نكنند كه در چشم ملت خوش‌منظره نباشد و مصداق آن بشود كه از قديم مي‌گفتند: مهمان مهمان را نمي‌تواند ببيند، صاحبخانه هر دو را . ...!

فلذاست كه باز هم طرفين ميز مناظره انتخاباتي را بشدت دعوت به حفظ آرامش و خونسردي مي‌كنيم. خصوصا طرفين ميز مناظره امشب را كه هر دو بزرگوار اندكي ممكن است احساساتي بشوند در پيشي گرفتن در خدمت به ملت. مناظره با مناقشه خيلي فرق و توفير ماهوي دارد. در مناقشه، علاوه بر رد و بدل شدن كلام، گاهي ممكن است چيزي هم پرت شود براي اثبات حقانيت كه از همين نقطه‌نظر، تسلط كامل بر اصول و مباني جاخالي دادن بموقع، از جمله لوازم حضور فعال در آن است. اما مناظره اين‌طور نيست. خيلي خوش منظره است.

وقتي كه همه مان مي‌دانيم مناظره، چيز خيلي خوبي هست و مي‌تواند بسيار راهگشا و روشنگر باشد؛ پس بايد اصول و قواعد حاكم بر آن را نيز بشدت رعايت كنيم و به اندك چيزي برزخ نشويم. دلايل قوي بايد و معنوي / دقيقا شبيه خود مولوي....!

مناظره خوب است، اما بايد خوش منظره باشد. در ايام مناظره، حتما كانديداهاي محترم از مواد غذايي خوب و سرشار از ويتامين‌هاي لازم استفاده كنند. همين چند روز پيش، در همين روزنامه خودمان از قول يك متخصص تغذيه نوشته بودند كه اضطراب، استرس، پرخاشگري و بي‌قراري در افراد، نتيجه متعادل نبودن مواد غذايي مصرفي و استفاده نكردن از مواد مغذي است. هرگز نشه فراموش / معده غذا باشه توش....!نويسنده:رضا رفيع
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: