کد خبر:۲۳۲۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 5595
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
وجود مراکز خصوصی پرورش و فروش شیر در کشور
در سطح کشور بیش از 10 مرکزخصوصی وجود دارند که شیر نگهداری نموده که فارغ از محدودیتهای باغ وحش ارم، قادر به خرید و فروش و نقل و انتقال حیوانات خود هستند.
در سطح کشور بیش از 10 مرکزخصوصی وجود دارند که شیر نگهداری نموده که فارغ از محدودیتهای باغ وحش ارم، قادر به خرید و فروش و نقل و انتقال حیوانات خود هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی انتشار خبری مبنی بر فروش یک میلیون تومانی توله شیرها توسط باغ وحش تهران، مهندس الهامی، مدیر باغ وحش تهران با اعلام این مطلب و رد این موضوع گفت: کلیه فعالیتهای زیست محیطی حیوانات در باغ وحش ارم تهران، زیر نظر کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست بوده و بازرسی دوره ای به صورت نامحسوس و بدون اعلام قبلی از این مکان صورت می گیرد.

ضمناً آمار تمام گونه های جانوری موجود در این باغ وحش به صورت دوره ای و کتباً هر چند ماه یکبار به این سازمان اعلام شده و کلیه فروشهای به عمل آمده در خصوص گونه های شاخص جانوری این باغ وحش تنها با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست به سایرباغ وحشهای موجود در سطح کشور امکان پذیر می باشد و تا کنون هیچگونه سابقه ای در خصوص فروش حیوانات وحشی این باغ وحش حتی با مجوز محیط زیست به اشخاص حقیقی، موجود نیست.

الهامی ضن ابراز تاسف از نحوه نگارش خبر درج شده گفت: در سطح کشور بیش از 10 مرکزخصوصی وجود دارند که شیر نگهداری نموده که فارغ از محدودیتهای باغ وحش ارم، قادر به خرید و فروش و نقل و انتقال حیوانات خود هستند.

وی افزود: جمعیت و زاد و ولد شیرها در باغ وحش کنترل شده است و نر و ماده در زمان جفت گیری طبق نظرمدیریت باغ وحش در کنار هم قرار گرفته و یا از دیگر جدا می شوند تا از این طیق بتوان بر جمعیت آنها کنترل لازم را داشت.

محمد رنجبر، مسئول روابط عمومی ارم با بیان مطالب فوق و اعلام اینکه باغ وحش ارم، همه روزه و در تمام فصول سال آماده بازدید دوستداران حیات وحش و پاسخگویی به هر گونه سئوالات می باشد، با اشاره به نظرات آقایان عبدالرضا باقری ومدیرروابط عمومی جمعیت حمایت ازحیوانات، که به صراحت به نقل اخبارکذب اشاره داشته اند افزود: باغ وحش بزرگ ارم، که هم اکنون در تلاش است با تکمیل گونه های جانوری خود، شرایط مناسبی را برای بازدید محققان، دانش آموزان علاقمند و خانواده های دوستدار حیات وحش فراهم آورد، تحت نظربنیاد مستضعفان فعالیت داشته و درزمان فروش شیرو یا هر گونه شاخص دیگر جانوری ملزم به ارایه فاکتور به انضمام گواهی بهداشتی به خریداران و مشتریان خود می باشد و دوستانی که تنها به منظور بیان مطلبی، خود را درمقام انتقاد از این باغ وحش دیدهاند و این باغ وحش را در مقام قاچاقچی حیوانات و دلال خرید و فروش برشمرده اند، می توانند در صورت داشتن هرگونه سند دال بر خرید حیوانات شاخص از سوی شهروندان از این باغ وحش، آن را ارایه نموده و بر صحت ادعاهای خود مهر تایید بزنند.

وی گفت: امکان پذیر بودن فروش حیوانات از سوی دلالان و قاچاقچیان حیوان در سطح کشور، ازدلایل ضعف سازمانهای مستول و از آن جمله جمعیت حمایت از حیوانات می باشدکه شایسته است منتقدان، قلمی برکارکرد مجموعه های تحت مدیریت وسرپرستی خودت نیزبزنند، بدان امید که این مشکل حل گردد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
فریبرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۵
0
1
سلام شماره تلفن نداشتی که زنگ بزنم من شماره خودمو میدم که زنگ بزنی چون من خریدار توله ببر هستم
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: