کد خبر:۲۳۱۳
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 3135
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
رييس ستاد ساماندهي بيماران رواني مزمن سازمان بهزيستي:
بيش از 700 بيمار رواني مزمن از مراکز شبانه روزي مرخص شدند
تاکنون، بيش از 700 بيمار رواني مزمن از مراکز شبانه روزي مرخص شدند. بيمار رواني اگر تحت درمان و کنترل قرار گيردمي تواند پس از بهبودي، حتي يک مهندس شود.
رييس ستاد ساماندهي بيماران رواني مزمن سازمان بهزيستي کشورگفت: تاکنون، بيش از 700 بيمار رواني مزمن از مراکز شبانه روزي مرخص شدند

"حسين نحوي نژاد" روز سه شنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا، ‌افزود: بهزيستي تلاش مي کند تا بتواند جلوي گسترش مراکز شبانه روزي را بگيرد.

وي يکي از سياست هاي اصلي سازمان بهزيستي را ارايه خدمات به ييماران رواني مزمن در کنارخانواده عنوان کرد و گفت: در صدد هستيم تا بيماراني که بهبود يافتند را به مراکز روزانه و حرفه آموزي که ديدگاهشان مبتني بر حضوراين بيماران در کنار خانواده است،‌ انتقال دهيم.

وي با بيان اين مطلب که 80 مرکز شبانه روزي نگهداري بيماران رواني در کشور داير شده است، گفت: با ترخيص اين بيماران،‌10 درصد از ظرفيت اين مراکز خالي شد و اکنون مي توانيم مراکز خدمات جامع و روزانه را توسعه دهيم.‌

نحوي نژاد گفت:مردم و خانواده هاي اين بيماران بايد بدانند که هيچگونه محدوديتي براي پيشرفت آموزشي و تحصيلي بيماران مزمن رواني وجود ندارد.

وي ادامه داد: در حقيقت، بهره هوشي بالاي اين بيماران وجه تمايز آنان با بيماران عقب مانده ذهني است چرا که خيلي از افراد بعد از اتمام تحصيلات دانشگاهي دچار بيماري رواني مي شوند.

وي با بيان اين مطلب که بيمار رواني اگر تحت درمان و کنترل قرار گيردمي تواند پس از بهبودي، حتي يک مهندس شود، گفت: اين بيماران به آساني قادر هستند تا انواع مهارت ها را بياموزند، اما يک بيمار عقب مانده ذهني به دليل محدوديت هايي که دارد ‌تنها مي تواند در حيطه ي مشخصي رشد کند.

تاکنون، 150 مرکز خدمات شبانه روزي،‌ حرفه آموزي و خدمات حامع در کشور ويژه پذيرش بيماران رواني مزمن،راه اندازي شده است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: