کد خبر:۲۲۸۳
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۷:۳۵
تعداد بازدید: 4540
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مهارت‌هاي مالي زن و مرد متفاوتند
بررسي‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد كه اين تفاوت ديدگاه از دوران كودكي بين پسر و دختر شكل مي‌گيرد و در دوران بلوغ خود را بيشتر نشان مي‌دهد.
هنوز هم بسياري مردم فكر مي‌كنند كه امور مالي بايد در دست مردان باشد. جالب اينجاست كه اكثر زنان در مورد مسائل مالي به اتفاق نظر مي‌رسند و اغلب مردان نيز با هم به توافقاتي مي‌رسند اما در ميان ديدگاه‌هاي زن و مرد نسبت به پول و امور مالي همواره تفاوت‌هايي بنيادي وجود دارد.

بررسي‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد كه اين تفاوت ديدگاه از دوران كودكي بين پسر و دختر شكل مي‌گيرد و در دوران بلوغ خود را بيشتر نشان مي‌دهد.

بسياري از مردان، زنان را عامل خرج كردن پول مي‌دانند و بسياري زنان نيز مردان را افرادي خسيس مي‌دانند. اما مساله اين است كه واقعا پول از ديد زن و مرد دو معناي جداگانه دارد و بديهي است كه هركس بنابه معنايي كه از هر چيزي برداشت مي‌كند با آن رفتار مي‌كند.

مشخص شده كه حتي وقتي به خواهر و برادر دو قلو در سنين دبستان پول توجيبي داده مي‌شود دختران تمايل بيشتري به خريد چيزهايي كه دوست دارند نشان مي‌دهند در حالي كه پسران تمايل بيشتري به جمع كردن و پس‌انداز دارند.

از نظر اعتقادي دختران معتقدند پول به معني وسيله‌اي براي رسيدن به خواسته‌ها و اهداف است يا به عبارت ديگر راهي براي رسيدن به رضايت است، اما پسران به آن به عنوان وسيله‌اي براي رسيدن به ارزش و قدرت نگاه مي‌كنند. بنابر اين پس‌انداز و جمع كردن پول احساس قدرت پسرها را افزايش مي‌دهد. به همين دليل است كه آقايان تمايل بيشتري به سرمايه‌گذاري دارند زيرا حس مي‌كنند بدين ترتيب مي‌توانند آن را افزايش داده و قدرت بيشتري داشته باشند تا بتوانند به ارزش‌هاي مورد نظر برسند.

تحقيقات نشان داده 58 درصد از مردان با داشتن پول احساس اعتماد به نفس و قدرت مي‌كنند در حالي كه اين رقم در زنان كمتر از 44درصد است.

83 درصد از مردان به سرمايه‌گذاري علاقه مندند در صورتي كه اين رقم در ميان زنان كمتر از 70 درصد است.

زنان خرج كردن پول براي داشتن موارد مورد علاقه را در بيش از 26 درصد موارد انجام مي‌دهند در صورتي كه در مورد مردان اين خرج كردن بيشتر براي موارد مورد نياز است نه مورد علاقه و حدود 15 درصد از آنها براي آنچه كه دوست دارند بيشتر از آنچه نياز دارند خرج مي‌كنند.

شايد به همين دليل است كه زنان در برنامه‌ريزي‌هاي مالي اهداف كوتاه مدت را بيشتر مورد توجه قرار مي‌دهند اما مردان اهداف بلند مدت را.

زنان فكر مي‌كنند بايد پول داشت تا زندگي روزمره بخوبي بگذرد اما مردان معتقدند بايد مدتي سختي كشيد تا به اهداف بزرگ رسيد كه البته هيچ‌كس از طول عمر و رسيدن به اهداف بلند مدت نيز اطلاع ندارد.منبع:msn
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۸۸/۱۱/۲۷
0
0
عالی بود
سارا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۶
0
0
به نظر من با پول می توان قدرت و اعتماد به نفس و آرامش به دست اورد و با ولخرجی کاملا مخالفم
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: