کد خبر:۲۲۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۸:۵۸
تعداد بازدید: 2219
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
21 سال حبس براي جنجالي‌ترين جنايتكار برزيل
اين جوان جنايتكار در جريان ماجرايي خونين كه روزنامه‌هاي انگليس و بسياري از كشورهاي دنيا جزئيات آن را به دقت دنبال مي‌كردند، بعد از كشاندن نامزد انگليسي خود به برزيل، او را به قتل رساند و جسدش را در رودخانه جيوانيا مخفي كرد.
بالاخره بعد از گذشت يك سال از جنجالي‌ترين جنايت سال‌هاي اخير برزيل، قضات دادگاه عالي «جيوانيا»، كارلوس دي سانتوس - عامل جنايت – را به 21 سال حبس محكوم كردند.
اين جوان جنايتكار در جريان ماجرايي خونين كه روزنامه‌هاي انگليس و بسياري از كشورهاي دنيا جزئيات آن را به دقت دنبال مي‌كردند، بعد از كشاندن نامزد انگليسي خود به برزيل، او را به قتل رساند و جسدش را در رودخانه جيوانيا مخفي كرد.

محاكمه اين جوان جنايتكار كه بعد از قتل كارا ماري بروك نامزد 17ساله‌اش، جسد او را قطعه قطعه كرده بود، روز گذشته در حالي برگزار شد كه خبرنگاران بسياري از سراسر جهان به برزيل رفته و جلسه محاكمه را گزارش مي‌كردند.

دي سانتوس 21 ساله، در جلسه دادگاه، اتهام قتل نامزد خود در جولاي 2008 را پذيرفت اما مدعي شد كه دختر جوان قصد اخاذي از وي را داشته است.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، جنايت، هنگامي رخ داد كه كارا ماري بروك براي شروع زندگي مشتركش با نامزد برزيلي خود به اين كشور رفته بود اما بعد از يك درگيري شديد، جوان جنايتكار را تهديد كرد كه ماجراي اعتيادش به كوكائين و كراك را به پليس و خانواده‌اش اطلاع مي‌دهد.

آشنايي دختر جوان و دي‌سانتوس هنگامي صورت گرفته بود كه جوان جنايتكار به‌عنوان ميهمان به خانه اقوام خود در لندن رفته بود و در آنجا با دختر 17ساله انگليسي، آشنا شد و بعد از مدتي آنها تصميم به ازدواج گرفتند اما وقتي دختر انگليسي براي آغاز زندگي به برزيل مسافرت كرد كشته شد.

جنايت در توهم كراك

در جلسه محاكمه مرد جوان در شهر جيوانيا، او براي قضات دادگاه توضيح داد كه چگونه در‌حالي‌كه در توهم ناشي از مصرف كراك بوده است، نامزد خود را با ضربات چاقو به قتل رسانده و سپس او را قطعه قطعه كرده و جسدش را در داخل يك كيف جاسازي نموده است.

وي در اين جلسه ادعا كرد كه جنايت هنگامي رخ داده است كه نامزد انگليسي‌اش از وي خواسته تا آپارتمانش را به نام او ثبت كند و او را تهديد كرده كه چنانچه به حرفش گوش نكند درباره اعتياد وي به پليس و خانواده‌اش اطلاع خواهد داد.

دي سانتوس گفت: وقتي مشاجره‌مان بالا گرفت كنترلم را از دست دادم. در توهم كراك ديگر نمي‌دانستم دارم چه كار مي‌كنم؛ فكر مي‌كنم با چاقو به او حمله‌ور شده و او را با ضربات متعدد از پاي درآوردم، بعد از اين كار از جسد او با دوربين تلفن همراهم عكس گرفتم تا بعدا عكس‌ها را براي دوستان و خانواده او در انگلستان ارسال كنم و آنها را تهديد كنم كه اگر از ماجراي سفر او به برزيل حرفي بزنند آنها را نيز به همين ترتيب مي‌كشم.

اما قبل از آنكه او بتواند عكس‌ها را ارسال كند، مادر بروك كه ساعاتي قبل از جنايت از زبان دخترش شنيده بود كه جوان برزيلي دخترش را تهديد به مرگ كرده است، از پليس انگلستان درخواست كمك كرد تا درباره سرنوشت دخترش تحقيق كند.

چند روز بعد، وقتي جسد دختر جواني كه روي بدنش خالكوبي‌هايي شبيه خالكوبي‌هاي دختر انگليسي داشت پيدا شد ماجراي قتل اين دختر فاش گشت و جوان برزيلي دستگير شد.

در اين جلسه، بعد از آنكه متخصصان پزشكي قانوني اعلام كردند كه مرد جوان به‌دليل استفاده از مواد‌مخدر به بيماري رواني شديدي دچار شده است، قضات دادگاه با يك درجه تخفيف، وي را به 21 سال حبس محكوم كردند تا به اين ترتيب يكي از جنجالي‌ترين ماجراهاي جنايي برزيل كه باعث شده بود تا جو شديدي عليه مردم برزيل در انگلستان به‌وجود بيايد به پايان خود برسد.منبع:روزنامه همشهري


------------------------

سياوش شاملو درگذشت

سياوش شاملو فرزند احمد شاملو درگذشت.

به گزارش سایت خبری ایران (INA) به نقل از فارس، صبح روز دوشنبه 28 ارديبهشت 1388 سياوش شاملو فرزند احمد شاملو، پس از يك دوره بيماري در بيمارستان جم تهران درگذشت.

آيدا سركيسيان همسر احمد شاملو خبر درگذشت سياوش شاملو را تأييد كرد.

عسگر پاشايي وكيل خانواده شاملو نيز با تأييد خبر درگذشت سياوش شاملو گفت كه او مدت‌ها از بيماري سرطان پيشرفته رنج مي‌برد.

سياوش شاملو فرزند احمد شاملو و متولد 1327 بود كه چندي پيش طي مزايده‌اي اموال پدرش به او رسيد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: