کد خبر:۲۱۸۵
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۱
تعداد بازدید: 4922
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
شرايط خروج از كشور مشمولان
سازمان وظيفه عمومي ناجا، شرايط دريافت مجوز براي مشمولاني که قصد خروج از کشور را دارند، اعلام کرد.

سازمان وظيفه عمومي ناجا، شرايط دريافت مجوز براي مشمولاني که قصد خروج از کشور را دارند، اعلام کرد.

وديعه سفرهاي زيارتي حج تمتع و عمره و عتبات عاليات:
1. مبلغ 15ميليون تومان چك و مبلغ 500 هزار تومان پول نقد
2. وديعه سفر سوريه و ساير كشورها:
1.مبلغ 15 ميليون تومان پرداخت پول نقد و يا ضمانت نامه بانكي
3. خروج از كشور براي فرصت‌هاي مطالعاتي، ارائه مقالات و ساير سفرهاي علمي با تأييد وزارت علوم و بهداشت و يا سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي با سپردن وديعه به مبلغ 5 ميليون تومان به صورت نقد و يا ضمانت بانكي
4. پذيرش در دانشگاه خارج از كشور براي ادامه تحصيل با سپردن وديعه به مبلغ 15ميليون تومان پول نقد يا ضمانت نامه بانكي و يا وثيقه ملكي

٭ ضمانت‌نامه همه بانكها با هماهنگي امورمالي سازمان وظيفه عمومي ناجا معتبر مي‌باشد.
٭ دانشجويان مي‌توانند با هماهنگي ستاد عمره دانشجويي، براي عمره از كشور خارج شوند. حال آن كه سقف مجاز سنوات تحصيلي دانشجو نبايد به اتمام رسيده باشد و غيبت هم نداشته باشد.
٭ مشمولان غايب مجاز به خروج از كشور نيستند مگر مشمولاني كه به دليل درمان خود لازم است به خارج از كشور مسافرت نمايند كه اين امر منوط به تأييد شوراي پزشكي وزارت بهداشت يا شوراي عالي پزشكي وظيفه عمومي است.

ـ مجوز خروج به مقصد تمامي كشورها به منظور سفر علمي به جز فلسطين اشغالي و سفرهاي زيارتي به كشورهاي عراق، سوريه و عربستان امكانپذير است.
شرايط خروج موقت
مجوز خروج به منظور سفر علمي و فرصت مطالعاتي و زيارت با درخواست و تأييد دانشگاه و سپردن وديعه مورد نظر، براي دانشجويان صادر مي‌شود.
مدت خروج
در مقطع كارشناسي ارشد 4 ماه و در مقطع دكترا 9 ماه مي‌باشد كه در مواقع ضروري و با درخواست وزارت علوم مدت مذكور براي فوق ليسانس حداكثر تا 6ماه و دكترا حداكثر تا يكسال قابل افزايش است.

٭ نحوه خروج از كشور متعهدين خدمت به سازمانها (نفتكش، كشتيراني، هواپيمايي، آموزش و پرورش، قوه قضائيه) و ...با درخواست سازمان مربوطه پس از طي دوره آموزش نظامي و تعهد سازمان مربوطه به مبلغ 15ميليون تومان، خروج اين افراد ممكن مي‌باشد.
نحوه خروج ورزشكاران دانش‌آموز و دانشجو
1. ارائه درخواست دفتر امور مشترك فدراسيون‌ها در سازمان تربيت بدني و ارائه تضمين لازم. 2. سقف مجاز سنوات تحصيلي دانشجويان و دانش‌آموزان به اتمام نرسيده باشد و وارد غيبت نشده باشند. 3. سن دانش‌آموزان رشته‌هاي فني و حرفه‌اي نبايد بيشتر از 22 سال باشد.
نحوه خروج از كشور فرزندان مأمور ثابت دولت
با تأييد مأموريت از طرف وزارت امور خارجه و به شرط نداشتن غيبت و سپردن تضمين از سوي سازمان مربوطه، همراهي فرزندان مأمورين ثابت دولت در خارج از كشور تا پايان مأموريت والدين امكانپذير مي‌باشد

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: