کد خبر:۲۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۸:۱۳
تعداد بازدید: 10177
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
پسران چشم چران در تله دختر شیک پوش
دختری شیک پوش که بر سر راه پسران سبز می شد و با ریختن طرح دوستی خیابانی ، خودروهای آنان را می دزدید در شیراز ردیابی و دستگیر شد.
چندی پیش پسری به نام «فرامرز» به اداره آگاهی شیراز رفت و شکایتی تسلیم کرد.

وی اظهار داشت : سوار بر ماشینم در خیابان بودم که دختر خوش ظاهری دست بلند کرد و به محض توقف ، سوار شد.آن دختر که خود را «نگین» معرفی می کرد پس از گشت و گذار در شهر وانمود کرد حالش به هم خورده و نیاز به آب معدنی دارد.من هم که به او اطمینان کرده بودم در مقابل یک مغازه توقف کردم و بی‌ این که سوئیچ را از روی ماشینم بردارم ، رفتم تا برای «نگین» آب معدنی بخرم اما با این حماقت پژو 405 خود را از دست دادم.

پلیس ، چهره نگاری رایانه ای برای شناسایی متهمه را در دستور کار خود داشت که با دو فقره شکایت مشابه رو به رو شد.کارآگاهان پس از کشف سرنخها ، مشخصات خودروهای مالباختگان را به واحدهای گشتی اعلام کردند و سرانجام دختر پژو سوار ردیابی شد.

ماموران «ایست» دادند اما او که دستپاچه شده بود بی‌ درنگ بر سرعت خودرو افزود تا این که سرانجام متوقف شد.گزارش ایسکانیوز می افزاید ، این مجرم که نام واقعی اش «ماهرخ» است در اداره آگاهی شیراز به سه فقره دزدیدن خودرو با ریختن طرح دوستی خیابانی و تعارف آبمیوه آغشته به مواد بی هوش کننده اعتراف و جزئیات نقشه های شومش را بازگو کرد.

در همین رابطه «حسین پور» رئیس دادسرای ناحیه یک شیراز اعلام کرد : تحقیق جامع تر پلیس برای افشای سایر دستبردهای احتمالی دختر تبهکار ادامه دارد. منبع:ايسكانيوز


-------------------------

راننده عجول به امدادگر اورژانس حمله کرد

راننده يک خودروي سواري به اين خاطر که آمبولانس در حال انجام وظيفه به او اجازه سبقت گرفتن نداده بود، تکنسين اورژانس را به شدت مورد ضرب و جرح قرار داد و مجروح کرد.

بعدازظهر ديروز وقتي به مرکز 115 اطلاع داده شد يک اتومبيل در بزرگراه چمران واژگون و راننده اش مجروح شده است دو تکنسين اورژانس ماموريت يافتند براي کمک هاي اوليه و انتقال مصدوم به بيمارستان به محل حادثه بروند اما پس از آنکه آمبولانس به بزرگراه چمران رسيد به خاطر ترافيک سنگين در ادامه مسير به سمت خودروي سانحه ديده دچار مشکل شد. در اين بين راننده خودروي اورژانس که جان فرد مجروح را در خطر مي ديد و مي دانست تاخير او و همکارش شايد ضايعه غيرقابل جبراني را به بار بياورد تلاش کرد با به صدا درآوردن آژير راه را براي خود باز کند. در چنين شرايطي که امدادگران در اضطراب به سر مي بردند راننده يک خودروي سانتافه که پشت آمبولانس در حرکت بود مرتب با بوق و چراغ از تکنسين اورژانس مي خواست کنار برود و به او اجازه سبقت دهد. اين اقدام راننده سواري به صورت ممتد در مسافتي طولاني ادامه پيدا کرد اما مامور اورژانس که لاين کناري را بسته مي ديد و فرصت اين را نداشت که در ترافيک قفل شده گرفتار بماند سعي کرد بدون توجه به درخواست غيرمنطقي مرد جوان به مسير خود ادامه دهد. بالاخره بعد از دقايقي آمبولانس به محل حادثه رسيد و دو تکنسين شتابان به سمت مرد مصدوم رفتند اما در اين هنگام راننده سانتافه نيز توقف کرد و با پياده شدن از خودرو اش به سمت يکي از امدادگران دويد و وي را به شدت مورد ضرب و جرح قرار داد. در حالي که تکنسين اورژانس زخمي و دچار خونريزي شديد شده بود ماموران نيروي انتظامي که شاهد اين صحنه بودند جوان مهاجم را بازداشت کردند.از سويي بعد از کمک رساني به راننده حادثه ديده، امدادگران مجروح نيز به بيمارستان منتقل شدند.بنا بر اين گزارش جوان مهاجم در بازجويي ها گفته است چون عجله داشته و آمبولانس به او اجازه سبقت گرفتن نمي داده عصباني شده و به همين دليل به امدادگر اورژانس حمله کرده است. در حال حاضر اين متهم در بازداشت به سر مي برد و پرونده يي قضايي عليه او گشوده شده است.منبع:روزنامه اعتماد
 
 
------------------------
 
سفارش آمبولانس براي همسايه
 
مرد مزاحم دستگير شد
 
مردي كه به بهانه‌هاي مختلف اقدام به ايجاد مزاحمت براي همسايه خود مي‌كرد ، در آخرين اقدام وقتي نشاني منزل همسايه را به آمبولانس بهشت ‌زهرا داده بود، با دستور داديار شعبه سوم دادسراي بعثت بازداشت شد.
 
به گزارش «جام‌جم» ، روزي كه مرد جوان در شعبه سوم دادياري دادسراي بعثت حضور پيدا كرد، بشدت ناراحت و عصباني نشان مي‌داد.

او به عنوان شاكي به خانم عباسي، داديار شعبه سوم دادسراي بعثت گفت: خانم قاضي! از مزاحمت‌هاي يك فرد ناشناس خسته شده‌ام؛ به حدي كه ديگر جرات حضور در محل سكونت خود را ندارم و از چند روز پيش به منزل يكي از بستگان رفته‌ايم و آنجا به سر مي‌بريم.

نمونه‌اي از مزاحمت‌ها

شاكي در ادامه گفت: طي چند روز گذشته افراد مختلفي به محل سكونتم مراجعه كرده‌اند و گفته‌اند از طرف يك بنگاه براي خريد خانه آمده‌اند؛ در حالي كه من هيچ‌گاه قصد فروش خانه‌ام را نداشته‌ام. وقتي به بنگاه مراجعه كردم، مرد بنگاه‌دار گفت كه فردي به آنجا آمده و نشاني خانه را در اختيار وي قرار داده است.

يك بار هم صداي زنگ خانه، ما را مقابل در كشاند و ديديم فردي 200 پرس غذا براي برگزاري مجلس ختم به يك رستوران سفارش داده است و روز ديگر پيك موتوري يك پيتزا فروشي آمد و گفت 50 عدد پيتزايي را كه سفارش داده‌ام آورده است.

وي افزود: همين چند روز پيش نيمه‌شب بارديگر صداي زنگ خانه به صدا درآمد و زماني كه در را گشودم 2 نفر از امدادگران اورژانس را مشاهده كردم كه مي‌گفتند، من در تماس با آنها عنوان كرده‌ام يك بيمار قلبي نياز به كمك آنها دارد و  ...

دستور پيگيري

داديار عباسي پس از شكايت ارائه‌شده از سوي مرد شاكي دستور پيگيري و تحقيق در اين زمينه را صادر كرد، و تحقيق در اين زمينه ادامه داشت تا اين ‌كه 2 روز پس از شكايت شاكي، وي بارديگر با حضور در دادسرا اعلام كرد ساعتي پيش آمبولانس بهشت‌زهرا (س) مقابل منزل وي آمده و مرد راننده گفته است براي انتقال يك مرده به اين نشاني آمده و درست در همين زمان نامه‌اي از دادسرا به دستم رسيده است كه در آن شرايط سرپرستي 2 كودكم قيد شده بود و اين مزاحمت‌ها همچنان ادامه دارد.

شناسايي و دستگيري

با مطرح شدن شكايت‌هاي تازه مرد شاكي، ماموران به صورت ويژه اين پرونده را در دستور كار خود قرار دادند و پس از تحقيقات متوجه شدند چند ماه پيش ميان مرد شاكي و يكي از همسايه‌ها مشاجره و نزاعي روي داده است و پس از  اين نزاع اهالي محل آنها را با يكديگر آشتي داده‌اند.

با به دست آمدن اين سرنخ، اين فرد به دادسرا احضار و طي مراحل تحقيقات، اظهارات متناقضي را بيان كرد و سرانجام زبان به اعتراف گشود و گفت: پس از مشاجره و نزاع با شاكي، كينه او را به دل گرفتم و در تماس با رستوران‌ها، اورژانس، آتش‌نشاني، بهشت‌زهرا و با حضور در چند بنگاه مسكن براي همسايه خود ايجاد مزاحمت مي‌كردم و مي‌خواستم شرايطي را براي وي به وجود آورم تا او خانه‌اش را بفروشد و از آن محل نقل مكان كند و  ...

دستور قانوني

خانم عباسي، داديار دادسراي بعثت پس از تحقيق و صدور قرار قانوني براي اين متهم، به «جام‌جم» گفت: متهم با مزاحمت‌هاي خود از شاكي سلب آسايش و آرامش كرده است و اين رفتار او موجب شكايت عليه مرد مزاحم شده است كه در اين ارتباط دستور قضايي براي بررسي سوابق متهم صادر شده است.

در چند روز آينده و پس از پايان تحقيقات ، كيفرخواست مرد مزاحم صادر و پرونده وي به دادگاه ارسال خواهد شد تا با صدور حكم قانوني براي مرد مزاحم  كه از شاكي و خانواده اش سلب آسايش كرده بود  وي به مجازات قانوني برسد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: