کد خبر:۲۱۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۶:۳۷
تعداد بازدید: 3611
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
كفاشيان: قطبي گفت تيم ملي را به جام جهاني مي‌برد
‌تعويض مربي چندان كار خوبي نيست يك مربي خارجي در چند جلسه چه كار فني مي‌تواند بكند به جز كار بر روي مسائل روحي و رواني. ضمن اينكه شرايط گزينه مربي نيز بايد مد نظر قرار گيرد ...
رئيس فدراسيون فوتبال گفت: افشين قطبي به ما گفت توانايي آن را دارد كه تيم ايران را به جام جهاني ببرد.

* قطبي و مايلي كهن گزينه‌هاي مربيگري تيم ملي بودند
بعد از اينكه در ديدار با عربستان نتوانستيم نتيجه بگيريم هيات رئيسه فدراسيون با رفتن دايي موافقت كرد و با گزينه‌هاي مختلف براي جانشيني‌ ايشان صحبت كرديم اولويت با مايلي كهن شد. با شرايطي كه ايشان داشتند به عنوان سرمربي انتخاب شدند البته در همان زمان هم با افشين قطبي و چند مربي ليگ برتري صحبت كرديم.
پس از انتخاب مايلي كهن جو بسيار خوبي به وجود آمد و همه متحد شدند حمايت خوبي از سوي سازمان تربيت بدني، دولت، مجلس و رسانه‌ها به وجود آمد.

* بيانيه مايلي كهن عجيب و تند بود
با شروع مجدد ليگ برتر درگيري در ديدار استقلال و سايپا به وجود آمد و به مايلي كهن توهين شد و ايشان هم پاسخ اين توهين را دادند و بيانيه‌اي كه صادر كردند عجيب بود. از سرمربي تيم ملي و مربي تيم باشگاهي انتظار صدور چنين بيانيه‌اي نمي رفت. پس از اين بيانيه انتقادات زيادي انجام شد. البته مايلي كهن هم از توهين‌هايي كه به ايشان شده بود آزرده شده بود اما فدراسيون نمي‌تواند خيلي سريع واكنش بدهد. بايد اين بحث در كميته انضباطي مطرح مي‌شد.

* مايلي كهن تلفني استعفا كرد
پس از صدور بيانيه دوم من با ايشان صحبت كردم و گفتم اگر با رفتن شما موافقت كنيم مانعي ندارد؛ گفت نه؛ و عذرخواهي هم مي‌كنم. بنابراين با استعفاي ايشان موافقت شد و ما به سراغ گزينه‌هاي بعدي رفتيم و با قطبي مذاكره كرديم. مايلي كهن خودش گفت كه آماده است استعفا كند. البته استعفاي ايشان مكتوب نبود و اين بحث را تلفني مطرح كرد. از بيانيه شماره 2 ايشان اين طور استنباط مي‌شد كه كاركردن در شرايط كنوني برايش سخت است بنابراين ما هم اگر از ايشان حمايت مي‌كرديم ظلم به ايشان بود.

* بيانيه دادن مد شده است
در جلسه هيات رئيسه كه روز گذشته برگزار شد همه از مايلي كهن تشكر كردند و ما هم بيانيه‌اي داديم و از ايشان عذرخواهي كرديم. در هر حال بيانيه دادن در فوتبال ما مد شده است اما در مجموع اتفاقات رخ داده چيزي از شايستگي‌هاي مايلي كهن كم نمي‌كند. روز چهارشنبه هم با قطبي به توافق رسيديم.

* قطبي گفت تيم ملي را به جام جهاني مي‌برد
روز آينده در فدراسيون با قطبي جلسه خواهيم داشت تا ايشان دستيارانش را به ما معرفي كند و برنامه‌هايش را ارائه كرده و سپس نشست خبري بگذارد. من با قطبي تلفني صحبت كردم. ايشان گفت اين توانمندي را دارد كه تيم ملي ايران را به جام جهاني ببرد. قطبي براي سه بازي آينده سرمربي تيم ايران است و اگر تيم به جام جهاني برود با ايشان ادامه مي‌دهيم و در غير اين صورت بايد تفاهم كنيم و شرايط دو طرف را براي ادامه همكاري بپذيريم.

* فاكتورهاي مثبت قطبي
قطبي براي هدايت تيم ملي ايران چند فاكتور مثبت دارد. اول اينكه به ايران و مردم ايران علاقه دارد و فوتبال ما را تا حدودي مي‌شناسد. او از فوتبال دو كره هم شناخت خوبي دارد و انگيزه بالايي براي كار در تيم ملي دارد. بازيكنان ما هم مرد روزهاي سخت هستند. اميدوارم كه تيم به جام جهاني برود.

* دانش فني مربيان ما بالا نيست
با توجه به 4 سهميه اي كه در ليگ قهرمانان آسيا داريم نتايجي كه تيم‌هاي ما در اين رقابت‌ها گرفته اند برازنده ما نيست. چند عامل در آن دخيل است. اول اينكه شرايط قرارداد فوتباليست‌ها با باشگاه‌ها كه ضوابط درتسي بر آن حكمفرما نيست. دوم اينكه قرادادها بايد بر اساس شايستگي و توانمندي بازيكنان در ميدان مسابقه تنظيم شود. شايد به خاطر اينكه مربيان درگير رقابت‌ها هستند اين چيزها را فراموش كرده ا‌ند اما مهمترين فاكتور در ناكامي تيم‌هاي ما در ليگ قهرمانان آسيا اين است كه دانش فني مربيان ما بالا نيست ونمي‌تواند اين دانش را به وررزشكاران منتقل كند و از آخرين تكنيكي‌ها استفاده كند. وي در مورد اينكه چرا وينگادا نتوانسته در آسيا موفق شود گفت:‌تعويض مربي چندان كار خوبي نيست يك مربي خارجي در چند جلسه چه كار فني مي‌تواند بكند به جز كار بر روي مسائل روحي و رواني. ضمن اينكه شرايط گزينه مربي نيز بايد مد نظر قرار گيرد با اين حال به نظر من بازيكنان پرسپوليس در ديدار با الغرافه قطر خوب بازي كردند و دو برابر توانايي خود در ليگ برتر را در ليگ آسيايي به نمايش گذاشتند. با اين حال نتايجي كه باشگاه‌ها ما در آسيا گرفته‌اند زنگ خطر بزرگي براي فوتبال ما است. من با باشگاه‌ها جلسه خواهم گذاشت و از آنها مي خواهم كيفيت خود را بالا ببرند زيرا اگر همين نتايج باشد ممكن است سهميه ايران در آسيا كم شود.

* اهالي فوتبال بايد رفتار درستي داشته باشند
با توجه به شعارهايي كه در كشور هلند داده شد و برخي اين شعارها جنبه سياسي پيدا كرد سرانجام پلاتيني رئيس يوفا اعلام كرد در صورتي كه در كشورهاي عضو اتحاديه اروپا اين شعارها تكرار شود در ابتدا 10 دقيقه از فوتبال تعطيل مي‌شود. در مورد ورزشگا‌ه‌هاي ما بايد بگويم دو نكته حائز اهميت است. اول اينكه اهالي فوتبال اعم از رئيس فدراسيون مديرعامل باشگاه، بازيكن و ‌مربي رفتار درستي داشته باشند و صحبت‌هاي بد را مطرح نكنيم. اگر با همكار خود مشكل داريم اين خصومت را در رسانه‌ها مطرح نكنيم بحث ديگر اينكه آيئين‌نامه انضباطي در حال تدوين است كه مي‌خواهيم آن را در مجمع مطرح و براي هواداران ايجاد انگيزه كنيم. تماشاگران ما از صبح تا عصر در ورشگاه حاضر مي‌شوند بدون آنكه تسهيلاتي برايشان فراهم كنيم. ابتدا بايد خودمان را درست كنيم و سپس شاهد بداخلاقي در ورزشگاه‌ها نباشيم.

* سقوط در رده‌بندي فيفا مهم نيست
سقوط 11 پله‌اي تيم ملي در رده‌بندي فيفا به دليل بازي‌هاي ملي رسمي و تداركاتي است كه داشته‌ايم. با توجه به بردي كمتري كه داشتيم اين اتفاقات افتاده است. نگران اين مسئله نيستيم. ما بايد ساختار باشگاه‌ها و تيم ملي خود را قوي كنيم. در حال حاضر نيز در رده نوجوانان و جوانان و فوتسال كارهاي خوبي انجام شده است اين سقوط مقطعي است و مي‌توانيم دوباره در جدول فيفا صعود كنيم.

* رئيس فدراسيون فوتبال نبايد فوتباليست باشد
فكر مي‌كنم مديريت در همه جاي دنيا تعريف شده است. اگر من بخواهم در كميته تيم‌هاي ملي با يك مربي بحث فني داشته باشم نياز به تخصص دارم اما اين نه وظيفه من است و نه كار من. در كميته بين‌المللي المپيك يك دوره مديريت ورزش را كه زير نظر دانشگاه ليون فرانسه در مقطع فوق‌ليسانس را بود گذرانديم. 30 نفر از كشورهاي مختلف در آن جا حضور داشتند. مديريت الزاما تخصص در آن رشته نيست. مديريت يعني آنكه بدور از تبعيض افراد كاردان را سر جاي خود قرار دهيم. بنابراين اگر كميته داوران؛‌ كميته تيم‌هاي ملي و... قدرتمند باشند ديگر نيازي نيست كه رئيس فدراسيون فوتبالي باشد. من بايد با دستگاه‌هاي ديگر و رسانه‌ها تعامل داشته باشم و نيازي نيست كه فوتبالي يا اينكه طرفدار يك تيم خاص باشم.منبع:فارس
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: