کد خبر:۲۰۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۸:۰۰
تعداد بازدید: 4693
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
جايگزين دو پست حساس هر دو از سايپا
بحث جنجالي انتخاب جايگزين سرمربي تيم ملي همزمان شدبا بركناري غيرمنتظره منوچهر منطقي مديرعامل ايران خودرو، اما آن چه جالب به نظر مي رسيد اين بود كه جايگزين هاي اين دو پست حساس هر دو از سايپا هستند.
تغيير ناگهاني و غافلگير كننده مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو و جابه جايي برخي اعضاي هيئت مديره دو شركت خودرو ساز ايران خودرو و سايپا در كمتر از چند ساعت بيشتر به زلزله اي شبيه بود كه همه را بايك پرسش مواجه كرد: اگر منوچهر منطقي پس از هفت سال رياست بر بزرگ ترين شركت خودرو ساز ايران موفق بوده است، چرا بركنار شد؟ و اگر نه دليل اصلي بركناري اش چه مي تواند باشد اين پرسش البته در مراسم معارفه مدير عامل جديد ايران خودرو بي پاسخ ماند و همه از رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در مقام معاون وزير صنايع و معادن ، معاون مالي و اقتصادي او تا برخي اعضاي بركنار شده از هيئت مديره ايران خودرو گرفته تا مهرداد بذرپاش مدير عامل سايپا فقط به تمجيد و تشكر از او روي آوردند. هيچ كس از علت عزل منطقي سخن نگفت و حتي معاون سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در سخناني هر چند افراد انتخاب شده براي هيئت مديره و مدير عاملي ايران خودرو را با سابقه ترين ، قديمي ترين و خوشنام ترين گروه خواند اما اذعان كرد كه تغييرات با سرعت صورت گرفت و ما هم امروز مطلع شديم.

احمد قلعه باني مدير عامل سابق سايپا و رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و معاون وزير در حاشيه اين مراسم در پاسخ به پرسش خبرنگاران هرچند افزايش ظرفيت توليد ايران خودرو و ارتقاي كيفي محصولات را در دوران منطقي ستود اما گفت: انتظار ما از مدير عامل جديد اين است كه تلاش كند تا سطح خدمات پس از فروش و رضايت مشتريان بيشتر شود تا از ميزان شكايت مردم كاسته شود و در راستاي تثبيت قيمت خودرو و افزايش سطح كيفي محصولات ايران خودرو بيشتر بكوشد.آيا بحران مالي ايران خودرو مي تواند دليلي ديگر بر بركناري منطقي باشد؟آيا مخالفت صريح او با ايده مهرداد بذرپاش مدير عامل شركت سايپا براي ادغام ايران خودرو و سايپا كار دستش داد؟ آيا لغو ديدار وزير كار و امور اجتماعي از ايران خودرو در روزهاي پاياني سال گذشته به دليل امكان اعتراض كارگران ايران خودرو به عملكرد مدير عامل شان باعث تشديد فشارها براي بركناري منطقي شده است؟ و ...پاسخ اين اما و اگرها را شايد تا يك هفته ديگر بتوان دريافت آن روزي كه قرار است منوچهر منطقي به رياست ٧ساله اش بر ايران خودرو با رونمايي از خودروي مليX12 عملا پايان دهد و غزل خداحافظي را سردهد؟

مراسم معارفه مديرعامل جديد گروه صنعتي ايران خودرو و جابه جايي برخي اعضاي هيئت مديره دو خودرو ساز اصلي ايران يعني ايران خودرو و سايپا بدون حضور منوچهر منطقي مدير عامل بركنار شده و با تعريف و تمجيد از فعاليت هاي مدير سابق برگزار شد .به گزارش خراسان معاون وزير صنايع و معادن و رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع و معادن و مدير عامل جديد ايران خودرو در اين مراسم بدون اشاره به علت اصلي بركناري منطقي از مديرعاملي ايران خودرو تاكيد كردند، تلاش مي شود تا راه منطقي در ايران خودرو ادامه يابد.اين گزارش مي افزايد احمد قلعه باني معاون وزير صنايع و معادن و رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع و معادن در سخناني با تمجيد از عملكرد منوچهر منطقي اظهار كرد: انتخاب آقاي نجم الدين به عنوان مديرعامل جديد انتخاب مناسبي براي ادامه راه منوچهر منطقي است.سيد جواد نجم الدين مدير عامل جديد ايران خودرو نيز با بيان اين كه پس از گذشت ٦سال به خانه خود بازگشتم تصريح كرد: تلاش مي كنم موتور حركت ايران خودرو را بهتر به حركت درآورم يا اگر نتوانم اميدوارم تا سرعت آن از زمان آقاي منطقي كندتر نشود.

به خانه اول خود بازگشتم

مديرعامل جديد گروه صنعتي ايران خودرو با تشريح اولويت هاي كاري خود در اين گروه صنعتي، گفت: سابقه حضور ٢٠ساله در ايران خودرو دارم و امروز به خانه اول خود برمي گردم. جواد نجم الدين كه با انتصاب منوچهر منطقي در سال ١٣٨١از ايران خودرو به سايپا و سپس مگا موتور انتقال داده شده بود در مراسم معارفه خود به عنوان مدير عامل ايران خودرو در سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران گفت: ايجاد تحول در نظام كيفي و خدمات پس از فروش و افزايش رضايت مشتريان از اولويت هاي كاري من در اين گروه صنعتي است.او با تاكيد بر بهره گيري از فناوري نوين براي كاهش مصرف سوخت ، توليد خودروهاي كم مصرف با قيمت مناسب و موتورهاي پايه گازسوز ، توسعه صنعت قطعه سازي و توجه به كيفيت و استاندارد جهاني گفت: طرح از رده خارج كردن خودروهاي فرسوده، رفع مشكلات فروش و شكايت مشتريان و رسيدگي به وضع رفاهي نيروهاي ايران خودرو را نيز پي گيري خواهم كرد. مدير عامل جديد ايران خودرو با اشاره به نامگذاري سال ١٣٨٨به نام سال اصلاح الگوي مصرف از سوي مقام معظم رهبري، تاكيد كرد: اين موضوع را سرلوحه كار خود در گروه صنعتي ايران خودرو قرار مي دهيم. نجم الدين از تداوم برنامه هاي ايران خودرو در دوره منوچهر منطقي مديرعامل سابق اين گروه صنعتي در سال جاري خبر داد و گفت: افزايش توليد سالانه گروه صنعتي ايران خودرو به يك ميليون خودرو تا سال ١٣٩٠يكي ديگر از اولويت هاست.نجم الدين مديريت بر اين گروه صنعتي را بسيار دشوار خواند و تصريح كرد:معتقدم روابط با شركاي خارجي بايد در جهت حفظ منافع مالي و به صورت "برد - برد "باشد.

جابه جايي ناگهاني در سايپا و ايران خودرو

به گزارش خراسان احمد قلعه باني همچنين در احكام جداگانه اي افشين روغني و علي اكبر طاهري را به عضويت هيئت مديره ايران خودرو منصوب و برزو مختاري و رحيم اسماعيلي دانا و همايون رياحي چالشتري را از عضويت در هيئت مديره ايران خودرو بركنار كرد. در انتصابي ديگر محمود كماني و افشين روغني به عنوان اعضاي جديد هيئت مديره سايپا جايگزين جواد نجم الدين و محمدرضا روشني مقدم شدند.


در حاشيه

"قلعه باني رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در اين مراسم گفت: امروز صبح كه با آقاي منطقي صحبت مي كردم ايشان گفت در اين مراسم حضور مي يابد البته جلسه اي دارند كه اگر برسند خواهد آمد كه ظاهرا جلسه اش طول كشيده است!"قلعه باني گفت: هفته آينده همزمان با رونمايي از خودرو ملي جديد ايران خودرو، از خدمات دكتر منطقي در طول فعاليت در گروه صنعتي ايران خودرو به نحو شايسته قدرداني خواهد شد."مدير عامل جديد ايران خودرو گفت: در روزهاي پايان سال ١٣٨٧آقاي بذر پاش مديرعامل شركت سايپا گفت: ما با ايران خودرو رقيب نيستيم و بايد دو خودرو ساز اصلي ايران براي رقابت در بازارهاي جهاني همكاري كنند.نجم الدين افزود: من امروز متوجه منظور ايشان شدم چون كه ايشان مي دانستند من مدير عامل مي شوم و من هم اعلام مي كنم اصلا سايپا را رقيب خود نمي دانيم !اين گفته مدير عامل جديد ايران خودرو باعث خنده و تشويق حضار شد و البته نجم الدين افزود: آقاي بذرپاش مدافع ادغام خودروسازان است و من امروز اعلام مي كنم اين ادغام انجام شده است و با همكاري يكديگر مي توانيم در بازارهاي جهاني با محصولات خارجي رقابت كنيم."در اين هنگام قلعه باني دست مديران عامل ايران خودرو و سايپا را در دست يكديگر قرار داد و به نشان اتحاد و همكاري بالاي سر برد."در سوابق مهندس نجم الدين مسئوليت كميته فني و پشتيباني جنگ جهاد سازندگي كرج ، معاونت شركت ايران خودرو ، مدير عاملي شركت مگاموتور، عضو و رئيس هيئت مديره سايپا ديده مي شود. تبديل مگاموتور از شركتي با يك ميليارد تومان زيان به شركتي با ٢٠٠ميليارد تومان سوددهي از دستاوردهاي دوره مديريت شش ساله مهندس نجم الدين در مگاموتور است. توليد موتور ملي سايپا ، موتور پايه گاز سوز و توليد موتور تندر ٩٠از ديگر دستاوردهاي مديريتي مهندس نجم الدين است. "تغيير ناگهاني مدير عامل ايران خودرو و برخي اعضاي هيئت مديره سوال اصلي خبرنگاران از مديران ارشد ايران خودرو ، سايپا و سازمان گسترش بود.
 
سايپايي ها تيم ملي فوتبال و ايران خودرو را گرفتند
 
بحث جنجالي انتخاب جايگزين براي علي دايي، سرمربي تيم ملي همزمان شد با بركناري غيرمنتظره منوچهر منطقي مدير عامل ٧ ساله ايران خودرو، اما آن چه جالب به نظر مي رسيد اين نكته بود كه جايگزين هاي اين دو پست حساس هر دو از سايپا هستند . علي دايي، محمد مايلي كهن سرمربي فعلي سايپا را روي نيمكت تيم ملي خواهد ديد و منوچهر منطقي هفته ديگر شاهد رونمايي خودروي ملي١٢ X در كنار جانشين خود سيد جواد نجم الدين مدير عامل مگاموتور، يكي از شركت هاي گروه خودروسازي سايپا خواهد بود.منبع:روزنامه خراسان
 
اما از فوتبال :
 
اولین اظهارات سرمربی جدید تیم‌ملی ‌فوتبال؛
 
مایلی‌کهن : از بذرباش تشکر می‌کنم
 
سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران گفت: «در همه ادوار چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب مساله انتخاب سرمربی تیم ملی تنها یک مساله ورزشی نبوده است».

به گزارش خبرنگار ورزشی آفتاب، محمد مایلی که که بامداد سه‌شنبه در برنامه زنده نود شرکت کرده‌بود، افزود: «اگر ممکن باشد می‌توانم بگویم که آقای مهاجرانی در قبل از انقلاب،‌ آقای پروین پس از انقلاب و آقای برانکو و دیگران را چه کسانی به تیم ملی آوردند». 

بر اساس این گزارش، وی ضمن تشکر از حسن اعتماد همه کسانی که در انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی نقش داشتند، افزود: «باید از همه دست‌اندرکاران باشگاه سایپا به ویژه مدیرعامل آن جناب آقای مهندس بذرپاش هم که البته بنده تاکنون بیش از یک‌بار با ایشان ملاقات نداشته‌ام تشکر کنم».

مایلی کهن همچنین انتخاب سرمربیان تیم‌ملی فوتبال در قبل و بعد از انقلاب را فقط بر اساس شاخصه‌های ورزشی ندانست و گفت: «بر اساس شناختی که از نزدیک از مسائل فوتبال ایران دارم، می‌توانم به شما ثابت کنم که سرمربی‌های تیم ملی مانند آقای مهاجرانی، پروین، استانکو و... چگونه و بر اساس نظر چه کسانی انتخاب شده‌اند».
سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سوال عادل فردوسی‌پور که نظر او را درباره احتمال تکرار برخی برخوردهایی که در گذشته با بازیکنان تیم ملی داشته‌، جویا شد، تصریح کرد: «به هر حال اجباری برای انجام فرائض شرعی برای بازیکنان نیست، اما من نسبت به رعایت موازین عرفی و سنت‌ها جدیت دارم و بازیکنی که زیرابرو برمی‌دارد، جایش در تیم فوتسال بانوان است».

مایلی کهن در بخش دیگری از سخنان‌اش با اشاره به اینکه بازی تیم ملی کره جنوبی و کره شمالی را دیده است،‌ با کنایه گفت: «البته ما (ماهواره) نداریم و از خانه همسایه دیدم». فردوسی پور نیز در پاسخ گفت: «بله در خانه آقا نعیم پسرتان». 

وی همچنین گفت: «تیم ملی تحت رهبری من دستکم بهترین تیم ملی ایران پس از انقلاب بوده است و این مساله را مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا تایید کرده‌اند». 

سرمربی تیم فوتبال سایپا همچنین زمانی‌که با یادآوری مجری برنامه درباره پست قبلی علی دایی و او در باشگاه سایپا، در مقابل این پرسش فردوسی‌پور قرار گرفت که چرا در دو، سه سال اخیر همه مربیان تیم ملی از باشگاه سایپا به تیم ملی می‌روند؟ توضیح خاصی ارائه نداد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: