کد خبر:۱۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۹:۰۳
تعداد بازدید: 3377
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
تهران، پايتختي براي نوروز
تهران در ايام نوروز شهر ديگري است. شهري بدون دود و بوق و شلوغي و ترافيک. تهران در ايام نوروز يک شهر رويايي است با آسماني آبي و خيابانهايي خلوت و درختان تازه شکوفه داده و بهاري. تهران را بايد در ايام نوروز ديد.
تهران در ايام نوروز شهر ديگري است. شهري بدون دود و بوق و شلوغي و ترافيک. تهران در ايام نوروز يک شهر رويايي است با آسماني آبي و خيابانهايي خلوت و درختان تازه شکوفه داده و بهاري. تهران را بايد در ايام نوروز ديد.

همه ساله کساني که ايام نوروز را در تهران مي مانند با شهري متفاوت از 350 روز گذشته روبرو مي شوند. شهري آرام، پاک، خلوت و زيبا.

شايد به همين خاطر هم هست که بسياري از کارشناسان گردشگري به گردشگران ايراني و خارجي توصيه مي کنند که براي « تهران گردي » آنها ايام نوروز را انتخاب کنند.

تهران در نوروز نه تنها خلوت و پاک و آرام است بلکه معمولاً دستگاههاي ذيربط تدارک ويژه اي را براي حفظ آرامش و امنيت شهروندان و مسافران اين شهر در نظر مي گيرند. چنانکه سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري امسال جشنواره گردشگري را براي گردشگران تهراني در اين ايام تدارک ديده است و گردشگران ورودي به پايتخت در ايام نوروز امسال به هنگام اقامت در هتل ها از تخفيف 40 درصدي برخوردار مي‌شوند.

يکي از اصلي ترين دلايل خلوت و آرام شدن تهران در ايام نوروز به سفر رفتن بيش از 50 درصد جمعيت اين شهر 13 ميليون نفري است.

يکي از شهروندان تهراني در اين باره مي گويد: من بر خلاف عموم مردم پايتخت نشين ترجيح مي دهم که ايام نوروز را در تهران سر کنم. دليل اصلي اين موضوع هم آرامش و زيبايي پايتخت ايران در ايام نوروز است.

اميد قانع که در خيابان ولي عصر مغازه کفش فروشي دارد ، مي افزايد: شما الان به هر نقطه ديدني ايران که بروي شلوغ است. تنها تهران است که در اين ايام خلوت است و تماشايي. مثلاً خيلي ها کلي هزينه مي کنند که ايام نوروز را در شمال کشور باشند، در حالي که ديدن پارکها و بوستانهاي تهران در اين ايام خلوت که آسمان تهران واقعاً آبي و ديدني است بيشتر از هزار بار ديدن دريا و ساحل شلوغ آن در ايام نوروز مي ارزد.

براي تهراني هايي که در ايام نوروز به جايي سفر نمي کنند و ماندن در پايتخت بهترين فرصت براي گشت و گذار در شهري است که اينک در خيابانهايش بجاي ازدحام سرسام آور خودرو و آلودگي وحشتناک صوتي ، مي توان صداي عبور آب و صداي پرندگان را شنيد.

حتي رفتن به مناطق ديدني شهر تهران نظير دربند و درکه و بوستانهاي ملت و ساعي و نياوران دراين ايام از جذابيت بيشتري برخوردار است.

سولمازعنايتي که از اصفهان به تهران آمده در اين باره مي گويد: باورم نمي شد که تهران اين قدر زيبا باشد. من اولين بارم هست که در ايام نوروز در تهران به سر مي برم و ديدن نقاط گردشگري و پر جاذبه تهران در اين ايام براي من شگفت آور است. چرا که من هميشه از تهران تصوير ديگري در ذهنم داشتم.

وي که به همراه خانواده اش از اصفهان به تهران آمده مي افزايد: با خانواده ام قرار گذاشته ايم که سال آينده هم فقط در ايام نوروز به تهران بياييم.

مرتضي آقايي يکي ديگر از گردشگراني است که ايام نوروز را براي تهران گردي انتخاب کرده است. وي که در يکي از کشور هاي غربي سکونت دارد ،مي گويد: من همه ساله ايام نوروز را به تهران مي آيم. چون علاوه بر ديدن خانواده ام مي توانم تهران را همانطور ببينم که در روزگار کودکي و جواني ام سراغ داشتم. شهري خلوت و بدون دود و ترافيک و سر و صداي وحشتناک خودروها و کاميونها و ...

اين ايراني مقيم خارج از کشور معتقد است که در ايام نوروز حتي رفتار و کردار مردم تهران هم عوض مي شود و آنها مهربانتر و صميمي تر از گذشته مي شوند.منبع: مهر
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: