کد خبر:۱۹۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۸:۲۹
تعداد بازدید: 3798
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
پیشرفت در علم چشم پزشکی با استفاده از نرم افزار
محققان یکی از بزرگترین مراکز چشم‌پزشکی دنیا موفق به ساخت نرم‌افزار جدیدی شده‌اند که می ‌تواند روی یک لپ‌تاپ نصب شود و به صورت خودکار تمام عوامل بینایی را در فرد بیمار مورد بررسی قرار دهد
محققان یکی از بزرگترین مراکز چشم‌پزشکی دنیا موفق به ساخت نرم‌افزار جدیدی شده‌اند که می ‌تواند روی یک لپ‌تاپ نصب شود و بیمارهاي چشم را تشخیص دهد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز؛ این نرم افزار قادر است بیماری‌ها و اختلالات چشم را تشخیص دهد.

آب سیاه بیماری است که نوع و میزان خروج مایع داخل چشم از آن، باعث بروز این بیماری می‌شود و در نهایت به اعصاب آسیب رسانده و فرد را کور می‌کند. در این بیماری افراد با علایمی نظیر درد و تیرگی چشم مواجه شده و پس از مدتی کور می‌شوند.

این نرم‌افزار نیاز کارشناسان را به خرید دستگاه‌های پیشرفته و گران‌قیمت از بین می‌برد و به پزشکان سراسر دنیا، به خصوص در کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند تا به راحتی بیماری آب سیاه چشم را تشخیص دهند. این نرم‌افزار می‌تواند به صورت خودکار تمام عوامل بینایی را در فرد بیمار مورد بررسی قرار دهد


--------------------------

امواج تلفن همراه موجب کاهش مدت خواب می شود

محققان اروپایی و آمریکایی اعلام کردند که فرکانس ها و امواج تلفن همراه موجب تاخیر و کاهش مدت خواب و آشفتگی و گیجی می شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ در واقع مطابق تحقیقات، استفاده از تلفن همراه قبل از خواب باعث می شود، تا افراد دیرتر به خواب عمیق فرو روند به عبارت دیگر فرد زمان بیشتری درحالت خواب و بیداری بسر می برد.

این درحالی است افرادی که قبل از خواب از گوشی استفاده نمی کنند زودتر به خواب مرحله ی خواب عمیق می رسند.

این محققان هم اکنون در حال تحقیق روی تاثیر تلفن همراه بر مغز هستند و معتقدند که این فرکانس ها احتمالا سیستم عصبی مغز را فعال کرده و باعث آشفتگی و پریشانی همچنین کاهش خواب می شوند.

در این تحقیقات 35 مرد و 36 زن بین سنین 18 تا 45 سال مورد آزمایش قرار گرفتند.
محققان این افراد را در معرض امواج فرکانسی تلفن همراه قرار دادند و ثابت شد که این ارتعاشات روی خواب آنان تاثیر داشته است
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: