کد خبر:۱۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۸۷ - ۰۷:۳۵
تعداد بازدید: 5072
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بیشترین دختران فراری فرزند اول خانواده هستند
نتایج یک پژوهش در شیراز نشان داد که اکثر دختران فراری ، فرزند اول خانواده هستند و این گروه بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.
نتایج یک پژوهش در شیراز نشان داد که اکثر دختران فراری ، فرزند اول خانواده هستند و این گروه بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.

به گزارش سلامت نیوز در این پژوهش که توسط جمعی از روان پزشکان صورت گرفت مشخص شد که 86 درصد از گروه دختران فراری در شهر و 14 درصد در روستا زندگی می کردند. از نظر سطح اقتصادی خانواده در 26 درصد پایین ، 60 درصد متوسط و 14 درصد خوب بوده است.

بر اساس یافته های این تحقیق ، اختلاف بین والدین ، طلاق و جدایی آنها ، وجود نا پدری و نامادری ، اعتیاد والدین ، توقع بیش از حد از نوجوانان ، بی توجهی و کم توجهی والدین ، فقر مادی و فرهنگی ، کمبود عواطف ، عدم وجود محیط امن در خانواده ، تبعیض ، آزار های فیزیکی و جنسی به عنوان علل مهم فرار دختران شناخته شد.
 
 
---------------------
 
 
بالا بودن تعداد افراد خانوار باعث افزایش افسردگی می شود

یک روانشناس کثرت افراد خانواده را در افزایش افسردگی و اضطراب ، اختلال خواب ، اختلال در کارکرد های اجتماعی ، رفتاری و جسمانی اعضای خانواده موثر دانست.

دکتر فریبا طبری در گفت و گو با سلامت نیوز اظهار داشت : خانواده اولین محیطی است که شخصیت کودک را شکل می دهد لذا ویژگیهای جمعیت شناختی خانواده مانند تعداد افراد خانوار ، سطح تحصیلات والدین ، و وضعیت اشتغال آنان در ایجاد مشکلات رفتاری تاثیر دارند.

وی افزود : تحقیقات متعددی در سطح ملی و جهانی ارتباط معنی داری را بین تعداد افراد خانواده و سلامت روانی آنها ثابت کرده است و توصیه به فرزند کمتر نه صرفا از منظر اقتصادی بلکه با رویکرد روانشناسی نیز تایید می شود.

این روانشناس گفت : بسیاری از دانش آموزانی که دارای افت  تحصیلی یا ناهنجاری های رفتاری در مدرسه و کلاس درس هستند در خانواده های پر جمعیت زندگی می کنند . معمولا فرزندان این خانواده های در نسبت با فرزندان خانواده های کم جمعیت بیشتر در معرض آسیب های روانی قرار دارند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
sepigan
|
UNITED STATES
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۵
0
0
چرا باید چنین باشد .تقصير پدر و مادران است
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: