کد خبر:۱۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۸۷ - ۰۳:۱۹
تعداد بازدید: 5044
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
99 سال پس از درگذشت نويسنده
قصه‌هاي گم شده «مارك تواين» منتشر مي‌شود
مجموعه‌اي از داستان‌ها و مقاله‌هاي «مارك تواين» نويسنده مشهور ماجراهاي «تام ساير» و «هكلبري فين»، 99 سال پس از درگذشت او، آوريل امسال منتشر مي‌شود.
مجموعه‌اي از داستان‌ها و مقاله‌هاي «مارك تواين» نويسنده مشهور ماجراهاي «تام ساير» و «هكلبري فين»، 99 سال پس از درگذشت او، آوريل امسال منتشر مي‌شود.

به گزارش ايبنا به نقل از گاردين، «مارك تواين» نويسنده مشهور آمريكايي در سال 1865 به برادرش نوشت :«‌بهتر است اينها را توي اجاق بياندازي چون نمي‌خواهم هيچ ادبيات به درد نخوري از من باقي بماند». او افزوده بود نامه‌هاي منتشر نشده‌اش تنها بايد زماني منتشر شود كه او خود بخواهد.

با اين حال امسال و در نود و نهمين سالكرد در گذشت او مجموعه از از آثار منتشر نشده او كه بسياري از منتقدان از آنها به عنوان آثاري عظيم ياد مي‌كنند، منتشر مي‌شود.

در اين مجموعه كه با عنوان «مارك تواين كيست؟» منتشر مي‌شود، مطالبي درباره مقاله تواين با عنوان «فرانك فولر» و «متن جديد نيويورك من» نيز گرد آمده است. در اين مقاله تواين شرح مي‌دهد كه چگونه با اين دلواپسي كه مبادا كسي به سخنراني او توجه نكند، تمام شهر نيويورك را با آگهي براي دعوت به برنامه سخنراني‌اش پر كرد و بعد خودش شاهد گفتگوي دو مرد بود كه در حال نگاه كردن به اين آگهي بودند و يكي از آنها از ديگري پرسيد «مارك تواين كيست؟» و ديگري پاسخ داد «من نمي‌دانم، خدا مي‌داند.»

مقاله ديگري از اين كتاب درباره جين آستين و ديدار او با تواين است. اين در حالي است كه در يكي از داستان‌هاي كوتاه اين كتاب با عنوان «قصه مامور كفن و دفن» كه تاكنون هيچگاه منتشر نشده، او درباره صنعت تدفين سخن مي‌گويد.

ناشر اين مجموعه كه مشتمل بر 24 قطعه ادبي است، هارپر استوديو است. رابرت هيرست كه اين مجموعه را فراهم كرده و مدير پروژه «مارك تواين» دانشگاه كاليفرنيا است مي‌گويد مارك تواين مجموعه‌اي از بزرگ‌ترين دست نوشته‌هاي نويسندگان قرن نوزده آمريكا را از خود به جاي گذاشته است.

«مارك تواين» نويسنده، روزنامه نگار و طنز‌نويس مشهور آمريكايى با نام «ساموئل لنگهورن كلمنس» در سال 1835 در فلوريداي آمريكا به دنيا آمد. او با داستان‌هاى «تام ساير» و «هاكلبرى فين» به نويسنده‌اى جهانى بدل شد و با اين داستان‌ها سبك جديدي از گفتار محاوره‌اى را وارد داستان‌نويسى آمريكا كرد؛ سبكي كه بعدها توسط نويسنده‌اي چون «ارنست همينگوي» پي گرفته شد.

او كه مدتي به عنوان قايقران در رودخانه «مى‌سى‌سى‌پى» كار مي‌كرد تخلص ادبى خود را از اصطلاحى مخصوص اين حرفه انتخاب كرد. «تواين» بعدها به عنوان روزنامه‌نگار مشغول كار شد و سفرنامه‌ها و مقاله‌هاي متعددي نوشت.

«شاهزاده و گدا» و «زندگى در ساحل رودخانه مى سى سى پى» از ديگر آثار جهاني اوست. اين نويسنده بزرگ در ۲۱ آوريل ۱۹۱۰ درگذشت.

مجموعه مارك تواين آخرين مجموعه‌اي است كه از آثار به جاي مانده از نويسندگان پس از درگذشت آنها كشف و منتشر مي‌شود. اولين رمان جان كروآك با عنوان «دريا برادر من است» كه پيش از اين هرگز منتشر نشده بود، پيش از اين اثر و دو هفته پيش به وسيله هارپر كالينز در آمريكا منتشر شد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: