کد خبر:۱۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ - ۰۷:۳۴
تعداد بازدید: 2822
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
قطبي:مشكل فوتبال ايران باندبازي است
خيلي‌ها گفته‌اند قطبي براي پول برگشت. در حالي كه اگر قطبي براي پول برگشته بود تا آخر مي‌ماند و يا اگر براي پول بود، وقتي رفت پول را پس نمي‌داد.
سرمربي سابق تيم فوتبال پرسپوليس تهران، مشكل فوتبال ايران را باند بازيهاي مختلفي مي‌داند كه لطمات جبران ناپذيري را بر پيكره اين ورزش وارد كرده است.

افشين قطبي در گفت و گويي، به تفصيل در خصوص دلايل كناره گيري خود از تيم فوتبال پرسپوليس و شرايط حاكم بر اين تيم سخن گفت.

وي در ابتدا سخنان خود به جدايي‌اش از اين تيم اشاره كرد و گفت: فكر مي كنم بيان دلايل جدايي ام از تيم پرسپوليس خيلي طولاني و پيچيده است، اما تنها توضيحي كه مي‌توانم بدهم اين است كه پرسپوليس هميشه خانه و تيم من است و هوادارانش را خيلي دوست دارم.

سرمربي پيشين تيم پرسپوليس با اشاره به اينكه يك سال و نيم حضور در تيم پرسپوليس تجربه‌اي است كه هيچوقت فراموش نخواهم كرد، افزود: فكر مي‌كنم كسب آن قهرماني بعد از ‪ ۶‬سال، نه تنها براي من بلكه براي همه هواداران اين تيم عزيز و بياد ماندني باشد.

وي که در این بخش از صحبتهایش با ادبیاتی مشابه قلعه نویی از دستهای پشت پرده یاد می کرد گفت: فكر مي‌كنم كساني كه با ايران آشنا هستند مي‌دانند كه هر كسي كه در كارش موفق باشد محبوبيت پيدا مي‌كند. به همين خاطر عده‌اي به خاطر حسادت دوست ندارند آن شخص به كارش ادامه دهد.

قطبي خاطرنشان كرد: در ‪ ۵۱‬بازي كه در تيم پرسپوليس بودم داورها فقط سه ‪۳‬ پنالتي گرفتند، اما از زماني كه پرسپوليس را ترك كردم تا كنون ‪ ۱۱‬پنالتي براي پرسپوليس گرفته شده است.

سرمربي پيشين پرسپوليس در پاسخ به اين سئوال كه، عده‌اي از هواداران معتقدند شما يك سال قبل در پرسپوليس و ايران مربيگري كرده بوديد و شرايط فوتبال ايران، جنجال‌ها و مسائل حاشيه‌اي آن را خوب مي‌دانستيد، بنابراين چرا بار ديگر اين مسووليت را پذيرفتيد؟، گفت: من واقعا شرمنده ي هواداران پرسپوليس هستم. بخاطر آ ن‌ها برگشته بودم. خيلي دوست داشتم كه به تمام اين هواداران دوباره شادي را برگردانم، ولي وقتي بعد از يك بازي عده‌اي كه خط گرفته بودند به ماشين من حمله مي‌كنند، اين فضا را مقداري عوض مي‌كند.

وي گفت: وقتي در باشگاهي چنين فضاي وجود داشته باشد، ديگر آن باشگاه اقبال موفقيت نخواهد داشت، زيرا آن چارچوب و فضايي را كه بايد براي موفقيت داشته باشد، ندارد.

قطبي ادامه داد: سال دوم كه به پرسپوليس بازگشتم، دوست داشتم تيمي بسازم كه بازيكنان، كادر فني و مديريت همه با هم مثل يك خانواده باشند، اما از روز اول اين فضا بوجود نيامد. در تمرينات تيم شعارهايي عليه عضو هيات مديره، بازيكنان و يا هركسي داده مي‌شد و اين موضوع، كار مربيان و بازيكنان را مشكل كرد و من واقعا احساس كردم با رفتنم از پرسپوليس مي توانم به اين تيم كمك كنم.

وي خاطر نشان كرد: خيلي‌ها گفته‌اند قطبي براي پول برگشت. در حالي كه اگر قطبي براي پول برگشته بود تا آخر مي‌ماند و يا اگر براي پول بود، وقتي رفت پول را پس نمي‌داد.

افشين قطبي با تاكيد بر اينكه كساني كه مثل من ‪ ۳۰‬سال از كشورشان دور بودند، هر روز عشق آنان به كشورشان بيشتر مي‌شود، افرود: اما زماني كه ديدم با رفتن من كار مثبتي انجام مي‌شود و ممكن است فوتبال ايران خودش را با يك ميكروسكوپ نزديك تر نگاه كند و شفاف تر شود، اين كار را كردم.

وي گفت: فوتبال ايران بايد ياد بگيرد كه وظيفه هيات مديره، مربي و بازيكن چيست، بودجه باشگاه چيست و چگونه استفاده شود. فوتبال ايران به امكانات بهتري نياز دارد تا عشق فوتبال، كيفيت فوتبال و بازيكنانش با هم هماهنگ باشند. زيرا عشق به فوتبال در ايران خيلي زياد است و شايد زيادتر از هر جاي ديگر در دنيا.

سرمربي پيشين تيم فوتبال پرسپوليس تصريح كرد: عشق به فوتبال در ايران انرژي است كه با مهيا كردن امكانات و شفافيت بيشتر، مي‌تواند ايران را در آسيا و جام جهاني به عنوان يكي از بهترين تيم‌ها مطرح كند.

قطبي در پايان خاطر نشان كرد: من يك ايراني هستم و دوست دارم در فوتبال ايران تفكري ايجاد شود كه زمينه‌هاي رشد و پيشرفت آن را بيش از پيش فراهم سازد.منبع:پارس فوتبال
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: