کد خبر:۱۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 24520
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
ميزان دستمزد بازیگران سریال یوسف پیامبر
موضوع هزینه‌های تولید سریال حضرت یوسف پیامبر (ع) درحالی که بخش‌های پایانی این سریال در حال پخش است همچنان در محافل رسانه‌ای و فرهنگی مطرح است
موضوع هزینه‌های تولید سریال حضرت یوسف پیامبر (ع) درحالی که بخش‌های پایانی این سریال در حال پخش است همچنان در محافل رسانه‌ای و فرهنگی مطرح است و هر روز رقم تازه‌ای در این باره اعلام می‌شود. در حالی که خبر‌ها حکایت از دستمزدهای کلان بازیگران این سریال دارد، فرج‌ا... سلحشور کارگردان، نويسنده و تهيه‌کننده سریال یوسف پیامبر(ع) در نشست خبري در خبرگزاري ايرنا نسبت به حجم انتشار این اخبار واکنش نشان داد و برای اولین بار از رقم اصلی تولید این سریال صحبت کرد.

در حالی که خبر‌های پیشین حکایت از این داشت که کتايون رياحي برای بازی در نقش زلیخا 20 میلیون تومان دریافت کرده است اما سلحشور با تکذیب آن گفت: بايد بگويم جهانبخش سلطاني در عرض 5 ماه کار 8 ميليون تومان گرفته است و آقاي رضوي هم ماهانه يک ميليون گرفته‌اند. تنها بازيگران گرانقيمت اين سريال محمود پاک‌نيت و کتايون رياحي بودند که ماهانه 3 و نيم ميليون تومان دريافت می‌کردند حتي کتايون رياحي کمتر از 7 تا 8 ميليون در ماه قبول نمي‌کرد ولي براي اين مجموعه پذيرفت. سلحشور ارقامي را که برخي افراد درباره دستمزد بازيگران اين سريال ارائه می‌کنند کذب دانست و اعلام کرد: برخي به دنبال پرهزينه نشان دادن اين سريال هستند. در اين نشست خبري که با حضور حسين زندباف تدوينگر، مجيد مير‌فخرايي طراح صحنه و جهانبخش سلطاني و رضا رضوي بازيگران نقش آمن هوتب سوم و هورن هوپ برگزار شد، عوامل فيلم درباره تولید اين سريال به بحث و گفت‌وگو نشستند.

سلحشور در پاسخ به شايعاتي که در خصوص بودجه کلان سريال حضرت يوسف (ع) اعلام می‌شود، تصريح کرد: چهار برآورد به صدا و سيما ارائه شد که در محدوده 6 ميليارد و 200 ميليون تومان تا 6ميليارد و 500 ميليون تومان بود. در مجموع بودجه تصويبي ما 6 ميليارد و 400 ميليون تومان بود و الباقي آن کمک ديگران بود در حالي که برخلاف برخي از آثار تلويزيوني که تلورانس (انحراف اوليه بودجه) آنها به 600 تا 800 درصد هم می‌رسد و گاهي اوقات يک برآورد تا 20 برابر اضافه می‌شود ولي تلورانس ما در تعيين بودجه اين سريال 10درصد بود که اين امر بسيار معقول است.

این سریال از همان آغاز ساختش با حاشیه‌های بسیاری همراه بود. یکی از این حاشیه‌ها معاف شدن مصطفي زماني بازیگر نقش یوسف پیامبر از خدمت سربازی بود که پس از انتشار خبر در رسانه‌ها سلحشور آن را تکذیب کرد. کارگردان سريال حضرت يوسف با اشاره به دستمزد نقش اول این سریال گفت: يکي از مسائلي که در سينماي ما باب شده، پرداخت هزينه براي بازي در فيلم‌ها وسريال‌هاست که دلالاني هم در اين زمينه وجود دارند و نقش می‌فروشند.

نقش اول اين مجموعه آقاي زماني هم که نخستين تجربه وي بود مزدي نمي‌گرفت و حتي خودش هم نمي‌پذيرفت ولي هديه ما (در ماه‌هاي اول 500 هزار تومان و در انتها يک ميليون تومان) را به منظور کمک خرجي دريافت می‌کرد و خودش می‌دانست اين نقش چقدر ارزش دارد.منبع:ايرنا
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: