کد خبر:۱۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۷:۱۵
تعداد بازدید: 4553
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
اثرات مفيد خنديدن تا 24 ساعت در بدن باقي مي ماند
خنديدن روي ماهيچه هاي شکمي تاثير مثبت مي گذارد. تحرک اين ماهيچه ها به هر ترتيب باعث کاهش چربي هاي دور شکم مي شود و در نتيجه ضامن سلامتي انسان است.
محققان مي گويند; لبخند، تمام عضلات اصلي صورت را آرام مي کند و باعث مي شود که زنجيره اي از واکنش هاي احساسي ايجاد شود و احساس خوشايند و مطلوبي به انسان دست دهد.

به گزارش ايسنا، تحقيقات علمي نشان مي دهد که خنديدن ترشح آندروفين ها را در بدن افزايش مي دهد. آندروفين ها، موادي شبه مورفيني در بدن هستند که اثر آرام بخشي دارند.
بر اساس اين گزارش، خنديدن با صداي بلند و از ته دل از ميزان هورمونهاي استرس مانند کورتيزول و اپي نفرين مي کاهد و بر سلامت بدن مي افزايد. به علاوه اثرات مفيد آن تا 24 ساعت در بدن باقي خواهد ماند.

محققان تاکيد مي کنند که 3 دقيقه خنديدن با صداي بلند معادل 10 دقيقه ورزش ايروبيک اثرات مثبت بر روي سلامتي دارد. به گفته پژوهشگران، برنامه هاي کاري پرمشغله دنياي امروز باعث مي شود که ذهن ما همواره گرفتار موضوعات بسياري باشد و اين امر براي سلامت جسم و روح انسان چالش بزرگي است. تاکنون در مقالات علمي مطالب بسياري درباره روش هاي مقابله با اين چالش مهم ارائه شده اما در اين پژوهش بيش از همه بر اثر معجزه آساي خنده بر سلامت جسم و روان تاکيد شده است. پژوهشگران معتقدند که خنديدن با صداي بلند مي تواند سيستم ايمني بدن شما را تقويت کند. علاوه بر اين خنديدن روي ماهيچه هاي شکمي تاثير مثبت مي گذارد.

تحرک اين ماهيچه ها به هر ترتيب باعث کاهش چربي هاي دور شکم مي شود و در نتيجه ضامن سلامتي انسان است.

گفتني است، در کنار فاکتور مهم خنده توجه به مسائل ديگري مانند تحرک بدني، داشتن رژيم غذايي سالم، توجه به شيوه هاي کاهش دهنده استرس و هم چنين انجام تفريحاتي که به آنها علاقه داريم همگي از عوامل مهم براي داشتن يک زندگي سالم و مفيد است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: