کد خبر:۱۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۹:۵۳
تعداد بازدید: 6089
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نويسندگي بايد شغل تلقي شود
نویسنده نباید به خاطر امرار معاش دست به کاری بزند که هیچ سنخیت و ارتباطی با ذوق او ندارد.
مجيد شفيعي در گفت‌وگو با ايبنا گفت: معتقدم نویسنده نباید به خاطر امرار معاش دست به کاری بزند که هیچ سنخیت و ارتباطی با ذوق او ندارد.

وي ادامه داد: با حل اين موضوع و مشکلات مقدماتی نويسندگان می‌توان آمار کتاب‌خواني در جامعه را افزايش داد. تولید کتاب خوب هم از نظر شکل و مهندسی و هم از نظر القای فکر واندیشه بکر و شگفت و متعالی می‌تواند منجر به پیشرفت اثر خوب و خلاقانه می تواند خلاقیت مخاطب را هم شکوفا كند هر چه بیش‌تر جامعه شود.

وي با بيان اينكه اثر خوب و خلاقانه می‌تواند خلاقیت مخاطب را هم شکوفا كند، افزود: چرخه نشر در ایران بايد ترميم شود. پخش و توزیع کتاب در ایران نواقص بسیاری دارد.

اين نويسنده گفت: خواننده فعال باید از کودکی به عمل خواندن و درست اندیشیدن و چگونه به کار بردن اندیشه آشنا شده و به او آموزش‌های لازم داده شود.

وي همچنين به نياز نويسندگان به تشكيل اتحاديه منسجم اشاره كرد و افزود: وجود یک اتحادیه که بتواند با تمام قوا از حقوق مادی و معنوی نويسندگان دفاع کشف فضاهایی جدید در حوزه ادبیات داستانی نیاز به تفکر واندیشه‌ای نو و بکر دارد کند تا حدودي مشكلات ما را كاهش خواهد داد.

نويسنده كتاب «حکایت خیره‌سران» اضافه كرد: ایجاد فرصت‌هایی براي شناساندن و تبلیغ کارهای نويسندگان از جمله فعاليت‌هایی است كه تشكيل اين اتحاديه به همراه خواهد داشت.

وي همچنين درباره ادبيات كودك و نوجوان ايران گفت: ‌اكنون ادبیات کودک و نوجوان این کشور مغلوب ادبیات حکمی و تعلیمی، و به غیر از معدود آثار شگرف و جسارت‌آمیز، جاي فعاليت‌های بکر و بدیع، خالی است.

به گفته شفيعي کشف فضاهای جدید در حوزه ادبیات داستانی نیاز به تفکر و اندیشه‌ای نو و بکر دارد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: