کد خبر:۱۷۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۸:۵۴
تعداد بازدید: 2457
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
ابداع دستکشي براي آموزش پيانو
اين دستکش داراي علائم لرزشي بوده و نوازندگان تازه کار را در نواختن نت هاي صحيح و حرکت دادن انگشت مناسب راهنمايي مي کند.
محققان دانشگاه جورجيا در حال ارائه شيوه يي جديد براي آموزش نواختن پيانو هستند که به واسطه دستکش ارتعاشي مخصوص، آموزش پيانو را براي دانشجويان به شکلي موثر تسهيل خواهد کرد.

اين دستکش داراي علائم لرزشي بوده و نوازندگان تازه کار را در نواختن نت هاي صحيح و حرکت دادن انگشت مناسب راهنمايي مي کند. هدف اصلي گسترش اين شيوه افزايش توانايي يادگيري موسيقي با استفاده از ماهيچه هاي موسيقايي دست اعلام شده است.

اين دستکش به دستکش گلف شباهت دارد و با استفاده از باتري پنج موتور ارتعاشي در آن به حرکت درخواهد آمد. اين دستکش به صورت بيسيم به رايانه يي اتصال داشته و از اين طريق ارتعاشات کوچکي را به منظور هدايت نوازنده در فشردن کليد درست ايجاد مي کند.

نرم افزار مخصوص اين دستکش در حال حاضر تنها به چند موسيقي محدود است اما به گفته توليدکنندگان به زودي مي توان اين محصول را با انواع تجهيزات موسيقي مانند آي پادها يا سيستم هاي پخش موسيقي تطبيق داد.

در اين صورت دانشجويان موسيقي نيازي به نشستن پشت پيانو و آموزش مستقيم نداشته و با استفاده از اين دستکش و ارتباط دادن آن با موسيقي مورد نظر مي توانند حافظه ماهيچه يي موسيقي را در خود گسترش دهند. آزمايش ها روي اين سيستم جديد آموزشي نشان مي دهد دانشجويان با استفاده از اين دستکش موفق به فراگيري موسيقي هاي پايه در زمان کمتري شدند.منبع:مهر
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: