کد خبر:۱۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۲:۱۲
تعداد بازدید: 3952
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
ريزش مو و ناراحتي اعصاب از عوارض کاهش شديد وزن است
افرادي که به دنبال کاهش شديد وزن هستند بايد بدانند که ريزش مو و ناراحتي اعصاب از عوارض آن محسوب مي شود.
رئيس موسسه تغذيه، سلامت و توسعه کشور با بيان اينکه کاهش وزن شديد، ريزش مو و ناراحتي اعصاب را در پي دارد، گفت: شيوع چاقي و اضافه وزن در کشور رو به افزايش است.
ربابه شيخ الاسلام در گفت وگو با فارس ، اظهار داشت: امروزه بيماري هاي مزمن مهم ترين علل مرگ و مير و ناتواني ها در جهان به شمار مي روند.

وي افزود: بر اساس آمارهاي موجود، حدود 60 درصد موارد مرگ و مير در دنيا به علت بيماري هاي مزمن مانند بيماري هاي قلبي و عروقي، ديابت، چاقي، سرطان، فشار خون بالا و افزايش چربي هاي خون روي مي دهد. شيخ الاسلام با بيان اينکه در کشور ما نيز روند بيماري هاي هشدار دهنده رو به افزايش است، خاطرنشان کرد: اين در حالي است که متاسفانه سن ابتلا به اين بيماري ها در ايران رو به کاهش است.

وي در خصوص راه هاي مقابله با اضافه وزن و چاقي گفت: يکي از فاکتورهاي عمده براي مقابله با اين بيماري ، تغيير در شيوه زندگي، تغذيه صحيح و متعادل و فعاليت هاي بدني براي تعادل سوخت و ساز انرژي است; که تنها راه پذيرفته شده در اين زمينه به شمار مي رود. رئيس موسس تغذيه، سلامت و توسعه کشور تصريح کرد: از طرف ديگر علاقه به کاهش وزن سريع و آسان براي تناسب و زيبايي، بيش از فکر کردن به عوارض چاقي مورد توجه بيماراني است که از اضافه وزن خود ناراضي هستند.

وي در ادامه اظهار داشت: به همين دليل عرصه بسيار قابل توجه و جذابي براي افراد سودجو که کاهش وزن سريع را تبليغ مي کنند، فراهم شده است; چرا که بيماران به جاي مشاوره تغذيه، داشتن رژيم متعادل و ورزش، جذب تبليغات فريبنده مي شوند و همين امر سلامت آنها را به خطر مي اندازد.

شيخ الاسلام در ادامه يادآور شد: بايد مردم را نسبت به نقش متخصصان تغذيه و جايگاه آنها در جامعه آگاه کنيم; تا آنها گول تبليغات فريبنده را نخورند. وي يادآور شد: رژيم غذايي مناسب است که هر فرد با رعايت آن تنها 2/5 کيلو گرم در ماه وزن کم کند; بر اين اساس افرادي که به دنبال کاهش شديد وزن هستند بايد بدانند که ريزش مو و ناراحتي اعصاب از عوارض آن محسوب مي شود. رئيس موسسه تغذيه، سلامت و توسعه کشور در پايان گفت: رسانه ها بويژه رسانه ملي نقش بسيار مهمي در آگاه کردن مردم در اين زمينه دارند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: