کد خبر:۱۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۸۷ - ۱۲:۵۳
تعداد بازدید: 2048
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
رئيس جمهور منتخب وارد واشنگتن شده و بايد ...
رئيس جمهور منتخب وارد واشنگتن شده و بايد با خانه جديد آشنا شود. او متولد هونولولو است و نوجواني و جواني را در شيکاگو گذرانده اما حالا بايد ...
رئيس جمهور منتخب وارد واشنگتن شده و بايد با خانه جديد آشنا شود. او متولد هونولولو است و نوجواني و جواني را در شيکاگو گذرانده اما حالا بايد در واشنگتن اقامت کند. رئيس جمهور منتخب تا روز سوگند و ورود به کاخ سفيد فرصت دارد رستوران ها، کافه ها و مراکز تفريحي و ورزشي شهر را پيدا کند. شهردار واشنگتن اوباما را در اولين فرصت به يکي از رستوران ها برده تا رئيس جمهور منتخب همبرگر واشنگتن را امتحان کند. شهردار بايد نشاني باشگاه ورزشي و زمين بسکتبال واشنگتن را هم به اوباما بدهد. رئيس جمهور هنوز که هنوز است به ياد دوران دبيرستان توپ به سبد مي اندازد و سه امتيازي مي زند. آقا و خانم ميز کناري هيچ نسبتي با شهردار و اوباما ندارند. آنها شهروندان عادي هستند.


پيش از اين روي سر عروس ها و دامادها نقل و شکلات مي ريختند. پيرمرد در جشن فارغ التحصيلي دانشجويان دانشکده افسري سليمانيه شرکت کرده و روي سرشان شکلات و آبنبات مي ريزد. 250 دانشجوي نظامي روز گذشته از دانشکده کالاچوالان سليمانيه فارغ التحصيل شدند. سليمانيه در شمال عراق آرام و بي صدا به پيش مي رود. سليمانيه عراق نشاني از انفجار و ناآرامي هاي بغداد و کربلا و بعقوبه ندارد؛ ناآرامي هايي که در اين دو هفته تحت تاثير آشوب غزه قرار گرفته و کمتر به چشم مي آيد.


 
 
اين طرح جلد و اين تيتر «چرا اسرائيل برنده جنگ نيست» مفهومي جز بر باد رفتن آرزوهاي تئودور هرتزل ندارد. هرتزل رهبر سال هاي دور (1895) جنبش صهيونيسم روي قول انگليسي ها حساب کرده بود و آرزوي برپا کردن کشوري يکپارچه و يهودي نشين را در سر مي پروراند. تحليل مجله تايم امريکا همه اين آرزوها را بر باد رفته مي بيند. تراژدي غزه، آمار قابل توجه تلفات غيرنظاميان فلسطيني در درگيري هاي اخير و مقاومت حماس، مقاله نويس تايم را مجبور کرده اسرائيل را به فاجعه آفريني متهم کند و آنها را شکست خورده لقب دهد. تصاوير خشونت بار غزه در سرتاسر جهان ديده شده و کمتر چيزي پنهان مانده است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: