کد خبر:۱۵۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۸۷ - ۰۷:۵۴
تعداد بازدید: 5980
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سقط جنين خانگي`يک قرباني تجاوز جنسي
مقامهاي محلي در ولايت باميان در مرکز افغانستان مي گويند دختري که در پي تجاوز جنسي باردار شده بود، با تيغ ريش تراشي شکمش دريده و کودکش بيرون آورده شده است.
مقامهاي محلي در ولايت باميان در مرکز افغانستان مي گويند دختري که در پي تجاوز جنسي باردار شده بود، با تيغ ريش تراشي شکمش دريده و کودکش بيرون آورده شده است.

اين مقامها مي گويند اين دختر ?? سال دارد و راننده اي که در ساختن ساختمان يک مکتب (مدرسه) کار مي کرد، او را مورد تجاوز قرار داده بود.

مسئولان بيمارستان باميان مي گويند برادر و مادر اين دختر با تيغ ريش تراشي شکم اين دختر را در ولسوالي يکاولنگ مورد عمل جراحي خانگي قرار دادند و کودک او را بيرون آوردند. پزشکان مي گويند شکم اين دختر به شدت عفوني شده و زندگي او را با خطر جدي مواجه کرده است.

غلام محمد نادر، يکي از پزشکان بيمارستان باميان گفت: "هشت روز پيش مادر و برادرش او را به گاوخانه (طويله) مي برند، به زور او را مي خوابانند. بدون اين که داروي بيهوشي به وي بدهند، شکم او را با تيغ هاي ريش تراشي مي درند."

آقاي نادر افزود: "به گفته دختر، مادر و برادر او، کودک را در گاوخانه يا جايي ديگر دفن مي کنند و اين دختر سه تا چهار روز را در همين حالت در خانه مي ماند. پس از آن که پدرش آگاه مي شود او را به بهانه سگ گزيدگي به شفاخانه (بيمارستان) مي برد تا ساکنان محل از اين قضيه آگاه نشوند."

آقاي نادر به نقل از اين دختر مي گويد مادر و برادرش پس از بيرون آوردن کودک از شکم او شکم او را به گونه غيرفني با "تار و سوزن لحاف دوزي" دوختند.

اين پزشک بيمارستان باميان گفت که در حال حاضر اين دختر در وضعيت بد صحي قرار دارد و اگر عفونت زخم شکم او درمان نشود، با خطر مرگ روبرو مي شود.

دکتر نادر گفت: "شکم او را خيلي بيرحمانه پاره کرده اند، شايد مثانه او هم سوراخ شده باشد. محلي که از سوي خانواده او جراحي شده، عفوني شده است، حالتش خوب نيست، اگر عفونت او کنترل نشود و انتشار يابد، خطر مرگ او را تهديد مي کند."

حبيبه سرابي، والي باميان مي گويد فردي که متهم به تجاوز است، بازداشت شده و ماموران پليس موظف شده اند که برادر و مادر اين دختر را نيز بازداشت کنند.

در چند ماه اخير موارد تجاوز جنسي به ويژه عليه کودکان در افغانستان افزايش يافته و موضوعي داغ مبدل شده است.

هفته پيش دادگاه عالي افغانستان در کابل اعلام کرد که وظايف سه قاضي را در شمال اين کشور به دليل تبرئه متهمان تجاوز به يک دختر خردسال، به حالت تعليق درآورده اند.

پيش از اين نيز، حامد کرزي رئيس جمهور افغانستان با اظهار نگراني از افزايش موارد تجاوز جنسي به کودکان، از دادگاه هاي کشور خواسته بود که عاملان تجاوز جنسي به کودکان را به مجازات شديدي محکوم کنند.

مسائل ناموسي در افغانستان از موارد به شدت حساسيت برانگيز است. تجاوز به دختران و زنان، تجاوز به غرور و عزت خانواده هاي آنان دانسته مي شود. به همين دليل خانواده هاي افرادي که مورد تجاوز جنسي قرار مي گيرند، تلاش مي کنند موضوع را به نحوي پنهان کنند.

سقط جنين، فرار از خانه و مواجه شدن با سرنوشت اين دختر بامياني از گزينه هاي احتمالي است که در برابر دختران و زناني که مورد تجاوز قرار مي گيرند، قرار دارد.

حتي بعضي از مردم مي گويند در برخي موارد مرگهاي مشکوک دختران و زنان در برخي از مناطق افغانستان احتمالاً ريشه در مسائل ناموسي دارد.منبع:بي بي سي فارسي-نارستان
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۸۷/۱۱/۰۷
0
0
واقعا دردآوراست
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
0
0
خیلی بده ک این چیزا وجود داره
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: