کد خبر:۱۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۸۷ - ۰۸:۳۵
تعداد بازدید: 3424
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
شكلات و چاي، قدرت مغز را افزايش مي‌دهند
بر اساس نتايج پژوهش‌هاي اخير افرادي كه شكلات يا چاي مصرف مي‌كنند در تست‌هاي مفهومي نمرات بالاتري مي‌گيرند و قدرت عملكرد‌هاي ذهني و ادراكي آنها نيز نسبت...
تحقيقات نشان مي‌دهد كه شكلات و چاي، قدرت مغز را افزايش مي‌دهند. 

بر اساس نتايج پژوهش‌هاي اخير افرادي كه شكلات يا چاي مصرف مي‌كنند در تست‌هاي مفهومي نمرات بالاتري مي‌گيرند و قدرت عملكرد‌هاي ذهني و ادراكي آنها نيز نسبت به كساني كه به خوردن اين مواد عادت ندارند به مراتب بيشتر است.

در اين تحقيقات، پژوهشگران دپارتمان فيزيولوژي، آناتومي و ژنتيك دانشگاه آكسفورد روي 2 هزار و 31 فرد سالمند در گروه سني بين 70 تا 74 سال مطالعه كردند.

آنها رابطه بين عملكرد ذهني و مصرف شكلات و چاي را كه مهمترين مواد حاوي فلاوونوئيدها هستند، در اين افراد مورد ارزيابي و آزمايش قرار دارند.

شركت كنندگان ابتدا پرسشنامه‌هايي را درباره عادتهاي تغذيه شان پركردند و پس از آن به درخواست محققان در آزمايشات و آزمونهاي ذهني شركت كردند.

مطالعه روي نقش ميكرومواد مغذي در كاهش توانايي ذهني ناشي از افزايش سن همواره مورد توجه دانشمندان بوده و اين تحقيقات هم چنان رو به افزايش است.

ميوه‌ها و نوشيدني‌هايي چون چاي و قهوه و كاكائو منابع غذايي اصلي حاوي پلي فنول‌ها هستند.

پلي فنول‌هاي موجود در مواد غذايي در واقع فلاوونوئيدهايي هستند كه بر اساس يافته‌هاي قبلي دانشمندان، نقش بسيار مهمي در جلوگيري از زوال عقل و اختلال مشاعر دارند. نتايج اين پژوهش در مجله «نوتريشن» منتشر شده است.

با اين حال دانشمندان توصيه مي‌كنند كه مصرف اين مواد خوراكي كه در حد تعادل بسيار بهتر است؛ چرا كه زيادروي در خوردن آنها مي‌تـواند از سوي ديگر مشكلات بيشتري براي سلامتي به همراه بياورد.


----------------------


نايب رئيس انجمن جراحان پلاستيک ايران:
کمپوت آناناس تاثيري در بهبود جراحات پس از عمل ندارد
بيماران پس از جراحي از ميوه‌ و آبميوه‌هاي تازه استفاده كنند

برخلاف عقايد عامه مردم، مصرف کمپوت آناناس تاثيري در بهبود جراحات پس از عمل نخواهد داشت و ميوه‌هاي تازه مناسبترين خوراكي براي كمك به بهبود بيماران هستند.

دکترعبدالجليل کلانترهرندي، متخصص جراحي پلاستيک با بيان اين مطلب در گفت وگو با ايسنا واحد علوم پزشکي ايران خاطرنشان كرد: کمپوت آناناس برخلاف تصورعامه مردم نمي‌تواند در سلامتي فردي که عمل جراحي انجام داده است تاثيرگذار باشد بلکه استفاده از آب و ميوه‌هاي تازه بهترين جايگزين براي اين امر به شمار مي‌آيد.

نايب رئيس انجمن جراحان پلاستيک ايران در اين باره گفت: از آنجا که محصولات کنسرو شده داراي مواد نگهدارنده هستند و در ترکيبات آنها از مواد افزودني استفاده شده است نمي‌توانند خواص ميوه‌هاي تازه را دارا باشند. همچنين آناناس داراي بسياري مواد غذايي مناسب از جمله ويتامين C است که با مدت زمان طولاني طي شده از تهيه آن و حرارت ناشي از پخت آن، اين مواد از بين مي‌روند.

دکتر کلانترهرندي در ادامه به ايسنا گفت: همچنين از آنجا که شرايط توليد کمپوت براي ما مجهول است و نمي‌دانيم از چه نوع حرارت يا اشعه‌اي براي تهيه آن استفاده شده است، بنابراين ماده مناسبي براي استفاده پس از عمل نخواهد بود.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در ادامه با اشاره به سرطان زا بودن مواد نگهدارنده و عدم استفاده از غذاي آماده و کنسروي تا حد امکان جهت جلوگيري از مصرف اين مواد توصيه کرد: بنابراين آن چه که از زمان توليد آن مدت زمان زيادي سپري ‌شود، در سلامت آن جاي سئوال خواهد بود لذا تمام افراد به ويژه افرادي که اعمال جراحي از جمله زيبايي مثل جراحي بيني را انجام داده‌اند بهتر است از ميوه‌هاي تازه و آب سالم استفاده كنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: