کد خبر:۱۵۱۳
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۸۷ - ۲۰:۵۱
تعداد بازدید: 13020
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مناظره به خاطر مينياتور
مينياتور، پرايد نيست آنهايي كه پس از كنار رفتن پوشش پرده‌اي مينياتور در روز رونمايي، بي‌اختيار چهره ريو و شايد هم پرايد را مجسم كردند، ...
شايد بيش از هر موضوع ديگر، براي افرادي كه در محدوده قيمتي پرايد يا روآ خودرو خريداري مي‌كنند، در درجه اول جديد بودن مينياتور مهم باشد و در درجه بعدي نيز قيمت آن. به هر حال بخشي از اقشار متوسط جامعه طبيعتا قدرت خريدشان در بازار خودرو در حد محصولات زير 10ميليون تومان مانند پرايد، روآ و MVM است و اين در شرايطي است كه مسوولان ارشد سايپا وعده داده‌اند محصول تازه رونمايي شده با قيمتي زير 10 ميليون تومان روانه بازار خواهد شد.

البته سايپايي‌ها تبليغات فراواني در اين زمينه كرده و معتقدند مينياتور قطعا زير 10ميليون تومان خواهد بود و به طور كلي، اصل پروژه S81 (مينياتور) روي همين ايده شكل گرفته كه دومين خودروساز بزرگ كشور به واسطه آن، محصولي ايراني و ارزان‌قيمت را به طراحي و توليد برساند تا اگر روزي روزگاري به سان ايران خودرو مجبور به وداع با گاو شيرده اين شركت يعني پرايد شد، به سرنوشت رقيبش دچار نشده و بازار خودروهاي ارزان قيمت كشور را به يكباره از دست ندهد.

اما در حالي كه مينياتور هنوز رنگ خيابان‌هاي كشورمان را به چشم نديده و آزمايش خود را پس نداده است برخي منتقدان و رسانه‌هاي خبري اظهانظرهاي حاشيه‌اي زيادي را در باب مسائل مختلف اين محصول جديد يعني از ملي بودن گرفته تا قيمت نهايي آن مطرح كرده كه بعضا نيز با واكنش سايپايي‌ها روبه‌رو شده است.

نمايشگاه خودرو شيراز كه اين روزها برقرار است و مينياتور نيز در آن مجددا رونمايي شده، بهانه‌اي براي پرسش و پاسخ خبرنگاران با مسوولان اين شركت در مورد مسائل حاشيه‌اي بود كه در ذيل مي‌آيد.

مينياتور، پرايد نيست آنهايي كه پس از كنار رفتن پوشش پرده‌اي مينياتور در روز رونمايي، بي‌اختيار چهره ريو و شايد هم پرايد را مجسم كردند، فكرشان بي‌راهه نرفته است.

تعجبي هم نداشت چون مسوولان سايپا نيز به نوعي در اظهاراتشان به طراحي برگرفته از خودروهاي كره‌اي در مينياتور تاكيد كرده‌اند. هر چند در عين حال معتقدند پلت‌فرم اين محصول به‌رغم طراحي آن، توسط مهندسان داخلي، از نو طراحي شده و ملي به حساب مي‌آيد. از سوي ديگر برخي از دست‌اندركاران صنعت‌خودرو اعتقاد دارند سيستم اكسل مينياتور متعلق به ريو بوده و بدنه‌اش با مشاوره طراحان ايتاليايي صورت گرفته است.

اين در شرايطي است كه مدير مركز تحقيقات سايپا در حاشيه نمايشگاه خودروي شيراز در اين زمينه به خبرنگار ما مي‌گويد: مينياتور را با نام قبلي S81، سال 75 يك گروه ايراني روي پايه پرايد طراحي كردند، اما به دليل اينكه پرايد با ورود محصولات جديد در كره شكست خورده بود، طرح مذكور توسط يك تيم ايتاليايي اصلاح و كامل شد.

وي با بيان اينكه در نهايت مينياتور فعلي توسط سايپا اصلاح شده تاكيد كرد: طراحي قسمت عقب اين محصول با طراحي قبلي ايتاليايي‌ها فرق دارد و نتيجه زحمات مهندسان داخلي است.

زارعي مي‌افزايد: اين كه گفته مي‌شود موتور و گيربكس مينياتور به پرايد تعلق دارد را رد مي‌كنم، البته اين درست كه براي طراحي موتور از مشاوران شركت آلماني EF7 كمك گرفته‌ايم اما به هر حال، موتور مينياتور، محصول جديدي به حساب مي‌آيد. در مورد گيربكس نيز دقيقا همين موضوع صادق است.

مدير مركز تحقيقات سايپا همچنين در پاسخ به اين سوال كه كارشناسان اعتقاد دارند برخي قطعات مينياتور از جمله اكسل اين خودرو، همان قطعات ريو است نيز تاكيد كرد: ما بر حسب نوع ظرفيتمان در سايپا، قطعات خودروهاي مختلف را انتقال داده و از تركيب آنها با يكديگر و همچنين تطابق دادن و بهينه‌سازي آنها، سيستم‌هاي جديد خلق كرده‌ايم كه البته در اين مسير بسياري از قطعات از نو طراحي شده است.

مناظره به خاطر مينياتور

برخي از مسوولان شركت سايپا به كرات عنوان كرده‌اند كه مينياتور آنها از سمند ايران‌خودرو ملي‌تر است چون سمند روي پلت‌فرم پژو 405 ساخته شده، اما مينياتور از پلت‌فرم كامل ايراني بهره مي‌برد.

اين در شرايطي است كه منوچهر منطقي مديرعامل ايران‌خودرو در حاشيه مراسم رونمايي از محصول جديد سايپا عنوان كرده بود كه سمند ملي‌‌تر از مينياتور به حساب مي‌آيد. زارعي در اين زمينه اظهار داشت: به ايران‌خودرو تبريك مي‌گويم كه محصولشان ملي بوده و مي‌خواهند خودرو ملي‌تر را با نام X12 بهمن‌ماه امسال رونمايي كنند، اما حاضرم با همه كساني كه نسبت به ايراني بودن مينياتور ترديد دارند، مناظره كرده و مليت آن را مورد تجزيه و تحليل قرار دهم.

وي ادامه داد: برخي كارشناسان معتقدند مينياتور از تركيب چند پلت‌فرم طراحي و توليد شده، در حالي كه علم مهندسي كامل و روشن است و به اين ابهامات پاسخ مي‌دهد.

قطعا زير ده‌ميليون تومان قيمت دارد

اصلي‌ترين موردي كه هم‌اكنون در فاصله يك‌و‌نيم ماهه تا پيش‌فروش مينياتور ذهن مشتريان داخلي را مشغول كرده، قيمت‌ نهايي اين محصول است. به نوعي كه هم‌اكنون با توجه به شرايط موجود بازار خودرو در اين زمينه ترديدهايي وجود دارد، در حالي كه سايپايي‌ها با اطمينان از زير 10ميليون تومان بودن مينياتور سخن مي‌گويند.

كارشناسان صنعت خودرو معتقدند كه تعيين قيمت خودرو تابع شرايطي از قبيل نرخ مواد اوليه، دستمزدها، واكنش بازار و مواردي از اين دست بوده و نمي‌توان با قاطعيت از قيمت خودرويي كه هنوز به بازار عرضه نشده سخن گفت.

مدير مركز تحقيقات سايپا در اين زمينه مي‌گويد: سايپا مينياتور را براي فتح بازار خودروهاي ارزان‌قيمت كشور طراحي و توليد كرده و تمام سعي خود را مي‌كند تا به اين هدف نايل شود.

زارعي با بيان اينكه مينياتور در سه مدل روانه بازار خواهد شد تاكيد كرد: به طور حتم هر سه مدل، قيمتي زير 10ميليون تومان خواهد داشت. وي همچنين در پاسخ به اين پرسش كه آيا تجربه ناكام خودروهايي چون سمند و تندر-90 در زمينه ارزان قيمت بودن گريبان سايپا را نيز در باب مينياتور خواهد گرفت يا خير نيز تاكيد كرد: تندر-90 محصول ما به حساب نيامده و شرايط خاص خود را دارد در حالي كه مينياتور خودرويي داخلي است بنابراين مي‌توان نسبت به تحقق پيش‌بيني‌ها در مورد قيمت آن مطمئن بود.

منظورمان مينياتور است نه مينياتور

واژه «مينياتور» محصول جديد سايپا را بسياري به نام نقاشي‌هاي ظريف ايراني مي‌شناسند. واژه‌اي كه سايپايي‌ها در روز رونمايي، واژه لاتين آن را به اين گونه روي پلاك مينياتور رونمايي شده حك كردند miniator. اين در حالي است كه معني اين واژه در دانش‌نامه آكسفورد، كوچك و كاهش يافته قيد شده است، اما واژه‌اي كه مدنظر سايپايي بوده و براي نقاشي‌هاي ظريف ايراني در فرهنگ لغت انگليسي آمده به شكل Miniature نوشته مي‌شود.

مدير مركز تحقيقات سايپا در اين زمينه نيز گفت: براي انتخاب نام خودرو جديد سايپا، يك تيم كارشناسي با انجام تحقيقات ميداني، مشغول به كار شده و در نهايت واژه مينياتور براي آن در نظر گرفته شد.

وي با بيان اينكه منظور ما از اين واژه هماني است كه به نقاشي‌هاي ظريف ايراني اطلاق مي‌شود، تاكيد كرد: سايپا براي آن كه بتواند آنچه را كه طراحي كرده، بيشتر به نام محصولي ايراني معرفي كند، اين نام را براي S81 برگزيد. زارعي در ادامه نيز گفت: سايپا برنامه‌هاي وسيعي براي مينياتور دارد و مي‌خواهد در آينده 80درصد بازار خودروهاي ارزان قيمت كشور را به واسطه آن در دست بگيرد.منبع:دنياي اقتصاد
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۸۷/۱۰/۱۰
2
2
زیر 10میلیون هم برای یک خودرو ملی نرخ بالایی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۸۷/۱۰/۱۴
1
3
کجای دنیا این خودرو 2 زاری را می خرند که ما مجبوریم برای آنها 10 هزار دلار پول بدیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۸۷/۱۱/۰۱
4
0
سلام
ببينيد اگر بخواهيم منطقي قضاوت كنيم،بايد بگيم كه در ظاهر و علي الحساب خوبه اگر با استاندارد هاي امنيتي مثل ABSو AIRBAG كه قرار شده بود همه خودرو هاي جديد داشته باشند، مي بود و آن موقع اگر مي گفتيد زير 10 تومان مي شد گفت كه سايپا يا در كل قسمتي از صنايع خودرو سازي ايران پيشرفت كرده، نه اينكه تا بتونيد از سر و تهش بزنيد و بعد بياد و بگيد خودروي ملي زديم زير 10 تومان.
اگر اين تجهيزات الزامي را بگذاريد و زير 10 تومان عرضه كنيد ، اون وقته كه جاي تحسين داره.
با تشكر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۲ - ۱۳۸۷/۱۱/۱۱
2
1
اگر ABS و ATRBAG براش بذارن كه به هيچ وجه قيمتش زير 10 ميليون نيست. بلكه بالاي 12 تومن ميفروشنش و اين اصلا انصاف نيست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۸۷/۱۱/۲۹
4
0
با سلام
هر طوری هم باشه از سمند ایران خودرو بهتره
وخودرویی هست که از ارزش خریدن رو داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۸۷/۱۲/۲۵
1
1
با سلام.متاسفانه برای خودروسازان داخلی تنها چیزی که اهمیت نداره جون مردم.abs ,airbag به صورت اپشن.خدا میدونه چقدر بکشن روش بابتش.پلت فرم ریو با موتور پراید که کمی تقویت شده.,80,1500ccاسب.نشون از تکنولوجی قدیمیه این موتوره.امان ای خدا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۸۸/۰۳/۱۲
2
0
ای کاش به جای دزدیدن (یا همون الهام گرفتن!) از طرحهای ماشین های کره ای ها و آلمانی ها (سمند) و فرانسوی ها(پزو) به طراحان ایرانی فرصت طراحی بدیم.... اگه نمی تونن هم نسازیم! مینیاتور و رانا دزدیدن طرح اتومبیل های دیگر به طور کودکانه است! من به عنوان ایرانی خجالت زده ام!
ناشناس
|
-
|
۰۱:۳۰ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۳
1
1
انشاالله که حرفتون درست ازآب در بیاد و در مرحله فروش قیمت آنرا بالا نبرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۸۸/۰۷/۲۰
1
1
ارزش خریدن نداره.اما چه فایده کو تنوع انتخاب.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۸۸/۰۷/۲۴
1
0
خیلی خوبه خوشم اومد همین فردا میرم از بابام 10تومان میگیرم برای خرید مینی!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۸۸/۰۷/۲۴
1
0
دروغ گفتم دلتو شاد کنم من یه تار سوزوکیمو به مینی شما نمیدم با اون قیافش.p:
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۸۸/۰۸/۰۱
1
0
با سلام؛
این خودرو خیلی جالبه ولی داخلش خیلی شبیه ریو است.
ولی در کل مشتاقانه منتظر ارایه و عرضه وفروش این محصول میباشم.
با تشکر فراوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۷
1
0
زیر10000000تومانش که شد9990000 احتمالانیمه دوم سال88هم میشه29/12/1388
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۴
1
0
اگه این خودرو زیر 10 میلیون باشه من 2تا رو میگیرم ولی مهالهه همیشه اولش میگن بعد یه چیز دیگه تحویل ما میدن .
فقط یک کلام خالی بندیه
ناشناس
|
-
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۲/۰۹
1
0
١٦ماه است ثبت نام کرده ام هنوز هيچ خبري نيست چرا تا اين حد بد قولي ميکنيد کلاه برداري که شاخ ودم نداره مردم که پول اضافه ندارن جواب اون دنيا را چه ميدين مينياتور تودل ما موند ونديديمش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۶
0
0
آیا واقعا به فکر امنیت سرنشینان هستید؟
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۲
0
1
باب اینا مردم رو گیر آوردن.
پلتفورم کاتلا ایرانی مینیاتور کیلویی چند؟
این کپی KIA RIO کره ایها با یه ذره کوچولو تغییره!

لینک عکسای KIA RIO :

http://www.kia.com/#/rio/explore/exterior/
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: