کد خبر:۱۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۸۷ - ۰۸:۱۹
تعداد بازدید: 2593
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
محققان‌ايراني از كاه گوشت توليدكردند
محققان ايراني موفق به توليد گوشت از كاه شدند. در اين پروژه به ازاي هر يك كيلوگرم كاه بيش از يك كيلوگرم گوشت به دست مي‌آيد.

شهرام نوذري طراح توليد گوشت از «كاه» در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس گفت: در اين پروژه تحقيقاتي ما از كاه به عنوان بستر توليد نوعي مسليوم استفاده مي‌كنيم و بعد اين مسليوم در يك واكنش شيميايي تبديل به گوشت مي‌شود.

وي ادامه داد: اين گوشت اسيدهاي مشابه گوشت‌هاي دامي دارد و به همين دليل مي‌توان آن را كباب كرد و يا با آن همبرگر، سوسيس و كالباس درست كرد.

مجري اين طرح خاطرنشان كرد: اين گوشت پروتئين‌هاي تك حلقه‌اي دارد و از آن جا كه ضريب جذب آن بالاست به راحتي اين پروتئين‌ها جذب بدن مي‌شود و اسيد‌آمين‌هاي مشابه گوشت آن نيز باعث خوش طعمي آن مي‌شود.

وي افزود: در اين پروژه به ازاي هر يك كيلوگرم كاه بيش از يك كيلوگرم گوشت به دست مي‌آيد و كم‌تر از يك ماه اين پروسه به نتيجه مي‌رسد و گوشت توليد مي‌شود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۸۸/۰۳/۲۱
0
0
شنیده بودم که فلانی از کاه کوه می سازه ولی ندیده بودم . این خبر دقیقا یاد آور همین مثله . بابا بگو قارچ صدفی تولید کردم و فارغ ؛ چرا اینقدر می پیچونی ؛ این مسلیوم هم که می گی همون اندام اصلی قارچ صدفی است که کاه رو تجزیه می کنه و به پروتئین تبدیل می کنه
جناب محقق گوشت تعریف داره و قتی می گید گوشت یعنی درصدی پروتوئین + درصدی چربی +درصدی خون +..... ولی چیزی که شما بدست آوردید پروتئینی شبیه پروتئین گوشت داره و منشاء اون هم قارچ ؛ بهتر بود بجای خبر تولید گوشت از کاه می فرمودید روش جدید استحصال پروتئین از میسیلیوم قارچ صدفی ابداع کردید من با اینکه روش جدیدی ابداع کردید مشکلی ندارم و از شما حمایت می کنم و براتون آرزوی موفقیت بیشتر رو دارم ولی شکل انتشار خبرتون مشکل داره همانطور که گفتم گوشت تعریف داره !!!!
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: