کد خبر:۱۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۸۷ - ۱۹:۵۲
تعداد بازدید: 3425
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
گزارشي خواندني از وضعيت كاري در «آمازون بوك»
روزنامه ساندی تایمز چاپ انگلیس در گزارشی افشاگرانه از وضعیت نامساعد کارمندان شركت «آمازون بوک» پرده برداشت.
آمازون، پربیننده‌ترین پایگاه اینترنتی کتاب انگلیس، از کارمندان خود خواسته که هر هفت روز هفته سر کار حاضر شوند و تهدید کرده در صورتی که تمارض كنند اخراج خواهند شد!_

روزنامه ساندی تایمز چاپ انگلیس در گزارشی افشاگرانه از وضعیت نامساعد کارمندان شركت «آمازون بوک» پرده برداشت.

یکی از خبرنگاران این روزنامه که مدت هفت روز به عنوان بسته‌بند در یکی از انبارهای آمازون در «فوردشایر» حضور داشت، دریافته است این شركت بزرگ حتی اگر کارکنانش گواهی پزشکی نیز داشته باشند، به آنها اجازه نمی‌دهد از مرخصی استعلاجی استفاده کنند.

در گزارش این خبرنگار که از طریق انعقاد قرارداد با یک آژانس کاریابی، خود را در قالب کارگر وارد یکی از انبارهای کمپانی آمازون کرد، آمده است: ساعات کاری به طور خاصی مرتب شده است؛ به طوری که حتی برخی مدیران آمازون نیز آن را سخت‌گیرانه می‌دانند. به طور مثال، فقط یک فرصت آزاد 15 دقیقه‌ای و همچنین یک وقت آزاد بیست دقیقه‌ای بعد از هفت ساعت کار مداوم وجود دارد و کارکنان حتی برای رفتن به توالت هم باید اجازه یگیرند!

دیگر این‌که کارکنانی که کم‌کاری همکارانشان را به مدیر خود بگویند، پاداش می‌گیرند و اگر یکی از کارکنان گروه، میزان کاری را که برای او تعیین شده، انجام ندهد، همه گروه تنبیه می‌شوند. همچنین کارکنان در برخی اوقات مجبور می‌شوند برای انتقال کارها به بخش بسته‌بندی، حدود 14 مایل راه طی کنند.

همه این‌ها در شرایطی است که با وجود رکود بازار کتاب در غرب، آمازون بوک با استفاده از شیوه‌های دیجیتالی توانسته است کسب و کار خود را به میزان قابل توجهی توسعه داده و روزانه حدود یک میلیون سفارش از سراسر دنیا دریافت کند.

پیش‌بینی می‌شود فقط میزان سود این شركت در سال 2008 به 13 میلیارد پوند برسد که در مقایسه با سال قبل، 31 درصد بیشتر است.

سخنگوی اين شركت گفته است هر کسی نمی‌خواهد ساعات زیادی کار کند، می‌تواند کار در شركت را نپذیرد. به گفته وی، کارکنان حتی باید به خاطر مریض شدنشان هم تنبیه شوند!منبع:ايبنا
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: