کد خبر:۱۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۸۷ - ۱۳:۲۷
تعداد بازدید: 2984
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
پای انسان در داخل مغز یک نوزاد یافت شد
در جریان یک جراحی نادر و منحصر بفرد در آمریکا، یک تومور بزرگ شامل یک پای کوچک و قسمت های شکل گرفته دیگر اعضای بدن، از مغز نوزاد سه روزه خارج شد.
در جریان یک جراحی نادر و منحصر بفرد در آمریکا، یک تومور بزرگ شامل یک پای کوچک و قسمت های شکل گرفته دیگر اعضای بدن، از مغز نوزاد سه روزه خارج شد.

«دکتر پل گرب» که این عمل را در بیمارستانMemorial کلورادوی جنوبی انجام داده می گوید ، آزمایش ام آر آی ، وجود یک نوع تومور میکروسکوپی در مغز نوزاد را نشان می داد، اما او در آن زمان سالم بنظر می رسید.

گرب می افزاید، در هنگام جراحی متوجه شد که تومور مذکور، شامل یک پای کامل انسان، پای در حال شکل گیری دیگر، یک دست و یک ران بوده است.

او معتقد است، این وضعیت همانند خارج کردن یک جنین از مغز نوزاد بوده و چنین اتفاقی غیر عادی و شگفت انگیز بود.

دکتر گرب در پاسخ به این سوال که چه عاملی باعث چنین رویدادی شده گفت، این می تواند یک تومور مادرزادی باشد که در نوزادان مشاهده می شود ، اما چنین ساختاری تاکنون دیده نشده است.

وی همچنین رشد جنین دوقلو در داخل دیگری را نیز از دلایل دیگر عنوان کرد ، اما در عین حال افزود، حتی چنین حالت هایی هم به ندرت در داخل مغز اتفاق می افتد.
نوزاد مذکور هم اکنون از بیمارستان مرخص شده اما می بایست بطور مرتب برای آزمایش خون و کنترل علائم سرطان مغزی چک شود.منبع: ايرانتو


--------------------------


از يك قاچاقچي حرفه‌اي در استان اردبيل؛

لوح دوران هخامنشي كشف شد

مأموران انتظامي شهرستان مشكين‌شهر از يك قاچاقچي حرفه‌اي يك قطعه لوح متعلق به دوران هخامنشي كشف كردند.

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مشكين‌‌شهر امروز در گفتگو با فارس ضمن بيان مطلب فوق گفت: اين لوح ارزشمند و تاريخي در يك معامله صوري از قاچاقچيان اشياي تاريخي به‌دست آمده و در اين ارتباط دو نفر نيز دستگير شده‌اند.

محرم جعفري در گفت: در بررسي اوليه كارشناسان از اين لوح تاريخي، مشخص شد كه در آن احكام حكومتي، فرمان و قوانين شاهان هخامنشي نقش بسته است.

وي تصريح كرد: با دعوت از خط‌‌‌شناسان سازمان ميراث فرهنگي، تلاش مي‌كنيم خط ميخي اين لوح بازخواني و نكات تاريك و مبهم اين لوح مشخص شود.

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مشكين‌‌شهر اضافه كرد: لوح به‌دست آمده از جنس سنگ و سنگين، در ابعاد 65 تا 35 سانتي‌متر است و ضخامت آن نيز به شش سانتي‌متر مي‌رسد.

وي به تلاش يگان حفاظت ميراث فرهنگي مشكين‌شهر در كشف 13 ظرف سفالي تاريخي قبل از ميلاد اشاره كرد و افزود: به همره اين آثار با ارزش، پنج جلد كتاب تفسير دست‌نوشته كه متعلق به دوران تاريخي كشورمان است، از قاچاقچيان كشف شده است. منبع:جام جم


-------------------


خانواده‌ آمريكايي تولد هجدهمين نوزاد دختر خود را جشن گرفت

يك خانواده‌ در «آركانزاس» آمريكا، تولد هجدهمين نوازد دختر خود را جشن گرفته و ورود وي را به اين جهان خوش‌آمد گفتند.

«جيم باب داگر» ـ پدر خانواده ـ‌ به خبرگزاري آسوشيتدپرس گفت: دخترم با عمل سزارين در بيمارستان «مرسي مديكال» در منطقه «راجرز» در آركانزاس ايالات متحده به دنيا آمد.

ما نام او را «جوردين ـ گريس ماكيا داگر» گذاشتيم. دخترم با سه كيلو و 85 گرم وزن و 50 سانتي‌متر قد، نوزاد سالمي است و پزشكان صحت و سلامت وي را تاييد كرده‌اند. اين نوزاد هديه كريسمس خداوند به ما است. او همانند مادر و 17 خواهرش زيباست.

وي از اين كه 18 فرزند دارد، بسيار خوشحال است و از طرف فرماندار ايالتي جزو خانواده‌هاي موفق لقب گرفته و مورد حمايت دولت قرار دارد.منبع:ايسنا


------------------------


اعترافات یک زن در کلیسا به عمل زنا تبدیل شد.

یک کشیش متأهل که دارای روابط نامشروع با یک زن از اهالی وست‌برومویچ بود به 10 سال محرومیت از خدمات دهی در کلیسا محکوم شد. این زن قصد داشته تا مشکلات شخصی‌اش را با کشیش در میان بگذارد.

زنی که با این کشیش در ارتباط بوده‌است به رئیس دادگاه گفته که از زمستان 2004 تا فوریه 2006 (زمانی که دکتر اکچی به این رابطه پایان داده) روابط کامل جنسی داشته‌است.
اگرچه این کشیش مدعی است صرفا رابطه دوستانه بین آن دو بوده اما خانم «الف» گفته که از این روابط دچار آسیبهای شدید روحی شده‌است.

دکتر اکچی از سال 2002 ازدواج کرده و خانم «الف» هم پیشتر از همسرش جدا شده‌بود.(این مسأله همان مشکل شخصی‌ای بوده که قصد در میان گذاشتن آن را با پدر پاتریک داشته است.)

دادگاه انتظامی روحانیون کلیسا در وست‌برومویچ «پدر دکتر پاتریک اکچی» کشیش کلیسای سنت جان این شهر را به دلیل آنچه رفتار نامناسب و زشت خوانده‌است محکوم کرد که تا 10 سال از هرگونه فعالیت دینی منع شود. منبع:خبر نيوز


-----------------------


در اقدامی بی سابقه :
در لهستان متجاوزان جنسی به کودکان عقیم می شوند

بر اساس این لایحه، فریب جنسی افراد صغیر (کمتر از پانزده ساله) در اینترنت نیز در لهستان جرم بشمار می آید

دولت لهستان روز چهارشنبه با ارائه لایحه یی از پارلمان این کشور خواست تا متجاوزان جنسی و متعرضان به کودکان به هر شکل را به طور جدی مجازات کرده و مجرم بداند براساس درخواست دولت لهستان که به پارلمان آن کشور تقدیم شد محکومان متهم به سوء استفاده جنسی از کودکان، بگونه یی الزامی، با مواد شیمیایی، از جمله با بهره گیری از دارو، عقیم خواهند شد، بگونه ای که تمامیت قدرت جنسی آنان از بین خواهد رفت ، با تصویب این لایحه، فریب جنسی افراد صغیر (کمتر از پانزده ساله) در اینترنت نیز در لهستان جرم بشمار خواهد رفت

دونالد توسک نخست وزیر لیبرال لهستان، اندیشه اخته کردن شیمیایی محکومان متهم به سوء استفاده جنسی از کودکان را نخستین بار در سپتامبر گذشته، نزدیک به چهار ماه پیش، هنگامی به میان آورد که یک مرد ۴۵ ساله لهستانی باتهام تجاوز جنسی به دختر بیست و یک ساله اش، و شش سال اسیر نگاه داشتن ِ او، رسماً تحت تعقیب قضائی قرار گرفت،بگفته وزیر کشور لهستان سالی ۷۰۰ مورد سوء استفاده جنسی از کودکان و نوجوانان به شهربانی آن کشور گزارش می شود،به نظر می رسد چنین شیو ه هایی بتواند بصورت پیشگیرانه با افراد خاطی رخورد نموده و بسیار کارا باشدمنبع:پايگاه خبري عبرت


---------------------


دام شيطاني خواستگار براي دختر جوان

خواستگار انتقامجو وقتي از دختر مورد علاقه‌اش پاسخ منفي شنيد ، او را در دام يك نقشه شيطاني گرفتار كرد.

ماجراي نقشه شوم اين خواستگار جوان، روز گذشته پس از اين كه دختر 22 ساله‌اي به شعبه ششم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 5 تهران مراجعه و از وي شكايت كرد، فاش شد.

شاكي در تشريح ماجرا به بازپرس يونسي گفت: چندي قبل برادرشوهر يكي از زنان همسايه، به خواستگاري‌‌ام آمد، اما پس از چند جلسه گفتگو به اين نتيجه رسيدم كه نمي‌توانم با وي زندگي مشترك تشكيل دهم بنابراين به مرد خواستگار پاسخ منفي دادم. از او اطلاعي نداشتم تا اين كه روز 21‌ آذر امسال، مادرم غذاي نذري پخت و آن را ميان همسايه‌ها پخش كرد. من نيز دست آخر يك بشقاب غذا به منزل همسايه‌مان (برادر جوان خواستگار) كه در طبقه سوم مجتمع بودند، بردم. در را بهمن (مرد خواستگار) باز كرد و غذاي نذري را گرفت و پس از چند لحظه گفت كه همسر برادرش قصد دارد با من صحبت كند. من هم به گمان اين كه گفته‌هاي وي صحت دارد، وارد آپارتمان شدم و چند مرتبه‌اي زن صاحبخانه را صدا زدم، اما پاسخي نشنيدم. به اوضاع مشكوك شدم و قصد خروج از خانه را داشتم كه وي به سويم حمله كرد و با زور و تهديد مرا به داخل يكي از اتاق‌هاي منزل كشاند و مورد آزار و اذيت قرار داد و بعد رهايم كرد.

شاكي ادامه داد: هراسان از آن آپارتمان خارج شدم و به خانه بازگشتم و از ترس آبروي خانوادگي، سكوت كردم و ماجرا را براي خانواده‌ام بازگو نكردم، تا اين كه خواستگار شرور چندين مرتبه تلفني تهديدم كرد اگر ماجرا را بازگو كنم، آبروي خانواده‌ام را مي‌برد. قهقهه‌كنان مي‌گفت پليس نمي‌تواند او را دستگير كند و اين كار سزاي فردي است كه به خواستگار‌ش پاسخ منفي داده است.

به دنبال اين شكايت پرونده تشكيل و به اداره آگاهي تهران ارسال شد و جستجو براي دستگيري جوان شرور آغاز شد.منبع:جام جم
 
 
-------------------------------
 
 
قصاص و 100 ضربه شلاق مجازات ناپدري هوسران 
 
مردي که دختر همسر صيغه اي خود را قرباني هوس هايش کرده بود، با راي هيات قضايي به قصاص نفس و 100 ضربه شلاق محکوم شد.سي ام مهرماه سال 86 جواني با مراجعه به دادسراي جنايي شهرستان کرج از ناپديدشدن ناگهاني نامزدش خبرداد و گفت: ساعتي قبل وقتي «ليلا» را در خانه شان نديدم و علت آن را از خواهر کوچکش سوال کردم، گفت که پدر ناتني شان همسرم را به قتل رسانده و جسدش را لاي فرش پيچيده و با يک دستگاه خودرو ميني بوس آن را برده است.در پي اين ادعا، به دستور بازپرس پرونده « صبا » 32سالهتوسط کارآگاهان پليس آگاهي دستگير شد و تحت بازجويي قرار گرفت.
 
متهم در جريان بازجويي پليسي و قضايي به جرم خود اعتراف کرد و در خصوص انگيزه اش گفت: از مدتها قبل با ليلا ارتباط غيراخلاقي داشتم، حتي چند بار با هم به کنگاور رفته بوديم تا اينکه جواني وارد زندگي اش شد، بنابراين ديگر به درخواستهايم توجهي نمي کرد و نمي خواست با من باشد، به همين دليل وقتي با درخواستم مخالفت کرد، او را با دستمال خفه کردم، اما وقتي که مي خواستم جسدش را به داخل مينيبوس ببرم، خواهر کوچکش پاهايش را که از فرش بيرون افتاده بود، ديد و موضوع را به نامزد «ليلا» گفت.در پي اين اعترافات و کشف جسد مقتول، متهم از سوي دادسراي جنايي کرج مجرم شناخته و پرونده اش جهت صدور کيفر خواست به دادگاه کيفري استان تهران ارجاع شد. صبح روز سه شنبه محاکمه اين مرد 32 ساله در حالي در شعبه 71 و به رياست قاضي عزيز محمدي قاضي مستشار اين دادگاه برگزار شد که نماينده دادستان و پدر مقتول از هيات قضايي تقاضاي اشد مجازات قانوني و قصاص متهم به قتل را کردند. در ادامه متهم به دفاع از خود پرداخت و گفت: اتهام قتل عمد را قبول دارم، اما اتهام رابطه نامشروع و زناي غير محصنه را نمي پذيرم.
 
وي با رد اعترافات اوليه اش در خصوص انگيزه قتل دختر همسر صيغه اي اش گفت:«ليلا» نه تنها دختري خلافکار بود و با چند جوان ارتباط نامشروع داشت، بلکه همواره براي ما ايجاد مزاحمت مي کرد، بنابراين شب حادثه پس از آنکه وي به مهمانانم فحش داد و آنها رفتند، ما با هم درگير شديم و من با دستمال او را خفه کردم. گفتني است، در پايان محاکمه اين جوان 32 ساله قضات شعبه 71 دادگاه کيفري وارد شور شدند و وي را به جرم ارتکاب قتل عمد و زناي غير محصنه به قصاص نفس و 100 ضربه شلاق محکوم کردند.منبع:ابتكار
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: