کد خبر:۱۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۸۷ - ۰۷:۳۸
تعداد بازدید: 2342
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
«ماركز» رمان جديدش را با چهار روايت مختلف نوشته است
به نقل از «گاردين»، يكي از دوستان نزديك ماركز از نگاه عاشقانه او در آخرين رمانش خبر داد، داستان عاشقانه‌اي كه موجب شادي‌اش شده است.
به نقل از «گاردين»، يكي از دوستان نزديك ماركز از نگاه عاشقانه او در آخرين رمانش خبر داد، داستان عاشقانه‌اي كه موجب شادي‌اش شده است.

«آپوليو»، دوست ماركز در اين باره گفت: «گابو (نام خودماني ماركز) رمان جديدش را با چهار روايت مختلف نوشته و بهترين آن‌ها را انتخاب مي‌كند تا به ناشرش بسپارد.»

«آپوليو» كه براي نوشتن كتاب گفت‌وگويي با ماركز با عنوان «رايحه درخت گوانا» در سال 1982 با او كار كرده بود، گفت اين نويسنده سبك رئاليسم جادويي به نحو عجيبي دچار وسواس شده و مدام از خودش انتقاد مي‌كند.

دو سال پيش ماركز كه اينك 81 ساله است، اعلام كرده بود از نوشتن دست كشيده و قلمش را زمين گذاشته است. او گفت سال 2005 تنها سالي بود كه حتي يك خط هم ننوشت و تاكيد كرده بود اگرچه همچنان مملو از الهام و مصالح كار است، اما اشتياقي به نوشتن ندارد. «من مشكلي براي نوشتن يك رمان جديد ندارم؛ اما اگر قلبت را در رمانت نگذاشته باشي، خواننده‌هايت خيلي زود متوجه مي‌شوند.»

«آپوليو» گفت ماركز از اين دوره فترت، به عنوان «يك فرصت مطالعاتي» ياد مي‌كند؛ چرا كه در آن سال همه وقتش را به مطالعه گذراند.

از ابتداي امسال خبرهايي مبني بر اين‌كه نويسنده «صد سال تنهايي» نگارش رمان جديدي را به پايان رسانده است، به گوش رسيده بود. با اين حال آژانس ادبي «كارمن بالسلز» كه ناشر آثار اوست، ديروز اعلام كرد اين نويسنده هنوز تاريخ قطعي براي انتشار رمان بعدي‌اش را به آن‌ها اعلام نكرده است. سخنگوي اين آژانس افزود: «تا اين لحظه هنوز چيزي براي انتشار وجود ندارد.»

علاقه‌مندان به ماركز فراموش نكرده‌اند كه نويسنده محبوبشان پيش از اين گفته بود قصد دارد جلد دوم خاطراتش را با عنوان «زنده‌ام كه روايت كنم» -كه در سال 2002 منتشر شده بود- آماده كند. منبع:ايبنا
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: