کد خبر:۱۳۴۰
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۸۷ - ۰۸:۵۶
تعداد بازدید: 2174
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
فاصله طولاني بين عقد و ازدواج منجر به اختلاف مي‌شود
بنا به نظر نماينده قوه قضاييه در شوراي فرهنگي اجتماعي زنان، طولاني شدن دوران عقد مي تواند به اختلافات بين زوجين و خانواده هاي آنان دامن زده و زمينه ساز بروز معضلات جديدي براي زوجين شود.
ليلا بداغي، در گفتگو با خبرنگار برنا، ضمن بيان اين مطلب، افزود: ايده ازدواج با ايجاد خانواده هاي نيمه مستقل چند وقتي است که در رسانه ها مورد توجه قرار گرفته است اما اين ايده بيشتر منافع اقتصادي و مالي را براي زوج هاي جوان در نظر دارد.

وي افزود: اين نوع ازدواج از نظر قضايي تجربه خوبي ندارد و تا حدي مشکل آفرين است.

وي دلايل اين اختلافات را مداخله خانواده ها در ارتباط بين زوجين دانست و تصريح کرد: فاصله بين دوران عقد و عروسي نبايد بيش از يک سال باشد ، چرا که بر اساس آمار اين فاصله منجر به اختلافات گوناگون قضايي و خانوادگي شده و در مواردي به طلاق انجاميده است.

بداغي اذعان داشت: در ازدواج نيمه مستقل زوجين داراي حق و حقوق قانوني هستند اما از آنجا که در عرف جامعه ما اين ازدواج حق قانوني زوجين را در مسائل جنسي و جسمي در نظر نمي گيرد، مي تواند باعث بروز مشکلات عديده و نوعي دلزدگي شود.

نماينده قوه قضاييه در شوراي فرهنگي اجتماعي زنان با تاکيد بر بالا رفتن سن ازدواج در جامعه اظهار داشت: در گذشته فاصله زياد بين عقد و عروسي دختر و پسر زياد بود و اين مساله مي توانست به بلوغ فکري آنها کمک شاياني کند اما امروز ، با بالا رفتن سن ازدواج اين فاصله مي تواند صدمات زيادي به همراه خود داشته باشد.

وي در پايان تاکيد کرد: عقد طولاني در بحث قضايي مورد تاييد نيست و سابقه خوبي از اين بحث در سطوح مختلف قضايي وجود ندارد.

اين قاضي دادگستري تنها راه حل اين مساله را حمايت والدين براي ايجاد ازدواج دائم و کاستن از دوران نيمه مستقل زوجين بيان کرد و گفت: بهتر است دولت نيز به رفع مسائل اقتصادي جوانان بپردازد تا زمينه براي کاهش زمان ازدواج نيمه مستقل بودن زوجين فراهم گردد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: